Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Skvělá podívaná, každou minutu ve Středozemi jsem si opravdu užíval. Těžko film komentovat, dostanete přesně to, co očekáváte - prequel k LOTR ve stejné kvalitě s lepšími efekty. O roztaženosti filmu mluvit nebudu - vezmeme-li stopáž rozšířených verzí jednotlivých dílů LOTR, dostaneme se k srovnatelnému číslu. Jen onu očekávanou revoluci v podobě 48 fps jsem nějak nepostřehl, rozdíl minimální. A celý zážitek v kině mi kazilo nějaké hovado, co se o dvě řady přede mnou smálo každé větě - a nebyl jsem sám, kdo ho probodával pohledem, ono přeřvat ozvučení Imaxu není jen tak. A to jsem si liboval, že bude v kinech klid, jak se vzhledem k rostoucí ceně kukuřice přestávají otylí diváci rdousit popcornem.

Země kůlů (2010)

Nízkorozpočtový Mickey Rourke po liposukci v roli mocného überlovce spojil síly s nízkorozpočtovou pubertální verzí Colina Farrella ve snaze zabránit ovládnutí Ameriky zvláštními zombie-upíry. Že to zní jako příjemné béčko? Po několika kilometrech putování se k partě snů přidává znásilněná jeptiška, těhotná country zpěvačka a če... afroameričan tábořící v budce toi-toi. Bohužel už jsem se smířil, že s odchodem Wesley Snipese od upíráků odešla i zápletka, atmosféra a jakási "šťáva", ale snaha zamaskovat děravý příběh uslintanými zombie-upíry (doteď si myslím, že tenhle mutant vznikl spíše konfliktem namol opilých scénáristů), šeptajícím vypravěčem a přiblblým HD [hájl definišn] kabátem, to už je moc. Dlouho jsem neviděl hloupější a více vykrádající film. Dávám hvězdičku za to, že jeptiška brzo zařvala.

Pirát silnic (2007)

Andy Samberg v hlavní roli trochu mainstreamovějšího Napoleon Dynamite.

Můj otec je šílenec (2012)

Bavil jsem se od začátku do konce. Sandler se po šílené době konečně vrátil do žánru, který mu sluší nejvíce.

Somrák s brokárnou (2011)

Chtěl být podnikajícím somrákem. Spáchal však nejhorší hřích, když zastavil znásilňování levné prostitutky. Snažili se ho zabít, místo toho zabil jednoho z nich. Obviněn z vraždy nyní obchází sousedství. S brokovnicí. Somrák, který střílí patrony. Lovec lidí. Somrák. Brutální béčko pro otrlé. Místy zachází až za hranice silného žaludku, jindy potěší retro akčňárnou ve stylu 80. let. Spoiler Pokud bych měl zmínit opravdu nejbrutálnější scénu filmu, tak je to rozhodně postupné usekávání končetiny sekačkou na trávu.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Líbil se vám Wanted a chcete vidět největší historickou ikonu JŮESEJ porcovat vampíry sekyrou? Vřele doporučuju. Akční scény jsou krásně přehledné a vymazlené do posledního zrnka prachu. Kupodivu se mi i líbili i neokoukaní herci, spousta zajímavých obličejů.

Opilí slávou (2006)

Bomba pohádka o mladém melancholickém bezdomovci, který se souhrou okolností seznámí se slavnou zpěvačkou.... Chvílemi to zavání až moc sladce, v druhé chvíli se to spraví skvělým soundtrackem s peckami jako Bohemian Likes You, nebo Hey Now Now. Film je tak citlivě natočený, že by zároveň oběma zmíněným písním mohl sloužit jako videoklip. Pihu na kráse vidím jen v nekrásné krásně prkenné K'harmě (zmíněná slavná zpěvačka).

Skyfall (2012)

Tím, čím bylo Casino Royal restart, je Skyfall requiem. Každopádně je agent Bond v nejlepší formě. Zřejmě zásluhou trenéra Sama Mendese. A Javier Bardem? Nejlepší záporák všech dob, brutálně mě bavil. Jen tu znělku by konečně mohli nabídnout někomu, co za něco stojí. Od Madonny je to sice posun, nicméně Adele není zrovna můj šálek píva.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Od trojice Segel, Stoller a Apatow jsem čekal trochu více. Špatné to nebylo, ale příšerně přemrštěná stopáž a hlavně přeslazenej happyend prostě nenadchly.

Úsvit mrtvých (1978)

Zombie jsou spíše k smíchu, atmosféra mizivá a rozjezd je opravdu nekonečný. Ačkoliv jsem velký fanoušek zombie hororů, tahle klasika mě vůbec neoslovila. Remake je někde jinde.