První světová válka v barvě (2003) (seriál)

Přehledný dokument o první světové válce. Skvěle mi posloužil jako výukový materiál, zároveň není příliš obsáhlý, za jedno odpoledne můžete mít o velké válce přehled jako málokdo. Trochu mi vadilo zacílení na západní frontu, opakující se a možná až příliš časté citace - někdy mi přerušily nit a musel jsem si dokument přetočit trochu zpátky. O českých legionářích se z dokumentu také nic nedozvíte.

Old Boy (2003)

Kurýr (2002)

Dobrý akční film, který bohužel sráží hromada nelogičností a hlavně úplně stupidní a nesmyslně sexistická hudba.

300: Vzestup říše (2014)

Nuda, překombinovaný příběh a wtf momenty typu cválající kůň na lodích během finální bitvy.

Arachnofobie (1990)

Jako největší klad filmu Arachnophobie jsem shledal to, že na rozdíl od ostatních hororů děsících zvířecím predátorem se nesnaží přehánět. Tvůrci zkrátka místo obrovské nestvůry vsadili na malé skryté zabijáky a musím říct, že alespoň v mém případě se to ukázalo jako dobrá volba - místy mi pořádně lezl mráz po zádech a to se považuji za velmi otrlého diváka. Naopak mě mrzel poměrně nedotažený konec (spoiler) , ve kterém vůbec není zmíněn osud ostatních pavouků, které expedice s sebou přivezla. Dále je do poslední třetiny filmu uměle vklíněný náznak komedie, což trochu sráží pracně vybudované napětí. Především mám na mysli postavu Johna Goodmana, který je sice perfektní, přesto bych uvítal trochu vážnější přístup.

Oldboy (2013)

Původní verzi jsem neviděl. Přesto (možná proto - kdo ví?) hodnotím maximem. Už dlouho jsem neviděl film, který by mi nějakým zvratem vyrazil dech - Oldboyovi se to podařilo dokonale. Škoda nedotažených akčních scén a digitálních efektů, které ubírají filmu na syrovosti, kterou tak efektivně buduje celý děj. EDIT (komentář k originálnímu filmu) : Nejdříve jsem si pustil americký remake, přestože mi obvykle podobné předělávky příliš nesedí. Měl jsem zkrátka náladu na přímočařejší a přístupněji vyprávěný film, tak jsem se rozhodl ignorovat odrazující nízké hodnocení a s odstupem času musím říct, že jsem udělal dobře. Abych řekl pravdu, u mě remake zvítězil takřka ve všech ohledech. Originál svůj mladší klon předčí pouze v zajímavější kameře a v tom, že až na jednu krátkou scénu nepoužívá CGI, které mi v remaku trochu kazilo celkový dojem. Naopak jako největší slabinu filmu vidím odfláknutou úvodní část ('vězení') a hlavně bojové scény, které na můj vkus a na standard asijských filmů vypadají poměrně amatérsky.

Stalo se (2008)

Určitě to není špatný film. Námět mi přišel opravdu zajímavý a Nightův styl vyprávění mě vždy dokáže zaujmout. Některé scény navíc byly opravdu perfektní, pořádně z nich mrazilo. Bohužel jako celek mi to přišlo trochu nedotažené. Ačkoliv mám ústřední trojici herců (Wahlberg, Deschanel, Leguizamo) hodně rád a byli jedním z důvodů, proč jsem si film i přes nízké hodnocení pustil, tentokrát jsem z nich moc nadšený nebyl. Jejich role jsem jim dvakrát nevěřil. A zakončení bylo taky takové prapodivné.

Machete zabíjí (2013)

Zásadní chyba - když se chce film tvářit jako pocta kultovním béčkovým filmům, nesmí mít v každé druhé scéně tunu moderního (v tomto případě značně odfláknutého) CGI. Celý film to shazuje a po chvíli jsem byl tím sekáním digitálních hlav tak otupělý, že jsem prostě usnul. Bohužel, to samé, čím mě zaujal Grindhouse a první Mačeta, tady působí trapně a zkrátka to nefunguje. Film má samozřejmě i spoustu skvělých momentů - tunu odkazů na předchozí Rodriguezovu tvorbu (telefon - znělka z Desperada, Sexmachine...), odkazů na různé sci-fi filmy (vznášedlo ze SW, zmrazení ze SW, zbraň ze Star Treku...), nejvíc sexistického prezidenta všech dob atd... Už jen kvůli tomu bych byl rád, kdyby se podařilo trilogii dokončit.

Sherlock (2010) (seriál)

První řada se mi strašně líbila, ale nebyl jsem z ní tak nadšený, jako většina místních uživatelů. Pak přišlo něco, co jsem snad u žádného jiného seriálu nezažil - kvalitativně jde nahoru! Hlavně finále druhé a třetí řady jsou jedny z nejlepších seriálových zážitků všech dob. Bez sebemenšího zaváhání pět hvězd!

Nezvratný osud 3 (2006)

Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo, náhodou to je slušná oddychovka. Nelze však přehlédnout odfláklý a rutinní přístup - zde si už tvůrci na nic nehrajou - šup všechny zabít, ať už je konec.