Pomsta (2019)

SPOILERY! Zábavný a opravdu pořádně krvavý film o odplatě. Moc jsem od toho nečekal, o to víc jsem si ho užil. Jestli mi něco chybělo, tak trochu chytřejší zakončení. Postava Adkinse celou druhou polovinu filmu z každého padoucha v podstatě vymlátí doznání - mohl mít aspoň v kapse diktafon, snažit se očistit svoje jméno. Sice by mu to asi po té krvavé sprše k ničemu nebylo, ale mě by se to líbilo víc, než tahle sebevražedná mise.

Symfonie strachu (2013)

Vůbec tomu nerozumíte, bylo to skvělé :-).

Spoušť (2021)

Celkem dobré. Vlastně bych byl nadšený, kdybych už podobnou zápletku neviděl několikrát jinde. Například v Housebound (2014).

A Dark Foe (2020)

Tak tohle byl obrovkej úlet. Film jsem si pustil, když měl na IMDB 74% a na RT 96%! Jsem si naprosto jistej, že je to nějakej zaplacenej podvrh, protože film byl objektivně naprosto hroznej. Ty dialogy! Ty herecké výkony! Naprostý bizár úrovně The Room. Nepřeháním! A přitom to bylo vizuálně natočené opravdu hezky. A nejhorší ze všeho - nerad to přiznávám - ale zápletka se mi vyloženě líbila. Nikdy jsem nebyl z filmu tak strašně zmatený. Příšerný a dobrý zároveň.

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Film jsem poprvé viděl někdy krátce po premiéře, když jsem chodil na gypl. Přišlo mi to nechutné, debilní a hodnotil jsem odpadem. Teď jsem mu dal znovu šanci a... upřímně mě to moc bavilo. Debilní a nechutné je to pořád, ale asi mám po těch patnácti letech trochu jinej pohled na svět. Podobně jako pořádně nedoceníte The Office, než si projdete nějakým korporátem, tak nepochopíte ani Waiting..., pokud nemáte za sebou nějaké nepříliš dobré zaměstnání, na které možná po nějaké době vzpomínáte s notnou dávkou nostalgie. Tím neříkám, že jsem někdy pracoval v gastro a dával lidem do jídla pubické ochlupení, ale tak nějak je pro mě celá ta sebranka úchylů a jejich falický humor mnohem uvěřitelnější. Perfektní cast je třešničkou na dortu.

Meandr (2020)

Samozřejmě se nabízí srovnání s Kostkou (The Cube), záplatka je velice podobná. Mám ovšem pro podobné typy filmů slabost, takže vždy ocením trochu jiné uchopení tématu, čehož se mi v případě Méandre rozhodně dostalo. Bylo to napínavé, skličující, intenzivně klaustrofobické, skvěle natočené a závěr sice může někomu nesednout, já ovšem nemám výhrad.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Nepřišlo mi to vůbec špatný. Bral jsem to jako spin-off série, kterou si vlastně už moc nepamatuju. Zápletka byla fajn a obsazení Chrise Rocka a Samuela Jacksona nikdy nezklame. Vadily mi trochu pasti, které jsou už tradičně od druhého dílu vždy stavěné tak, že se z nich nedá utéct. Což je škoda, trochu tím podle mě film ztrácí na napínavosti.

Kulky spravedlnosti (2019)

Film je rozhodně ve stejné kategorii jako Srpski film. Pokud tedy nejste opravdu otrlý divák a nemáte velkou toleranci násilí, nahoty a záchodového humoru, rozhodně se do něj nepouštějte. Při správné konstelaci hvězd může být film ovšem velice zábavný a některé momenty (vybalování batohu) jsou naprostým filmovým klenotem. Skvělým překvapením je i závěrečná pointa, která vlastně všechno otočí o 180 stupňů. Mrzelo mě, že postava Dannyho Treja nedostala více prostoru.

Honeydew (2020)

Konec mi absolutně nesednul. Jinak bych hodnotil lépe. Líbila se mi nezvyklá hudba.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Nebudu lhát, jsem moc rád, že to vzniklo a rád jsem celou partu viděl po takové době pohromadě. Velmi pozitivně hodnotím zahrnutí trojice tvůrců, které jsem do té doby neznal. Úseky s nimi byly zajímavé a obohacené o skvělé zákulisní zajímavosti. Většina zbytku stopáže byla vyloženě úděsná, zbytečně patetická a falešná. Zlatým hřebem je moderování Jamese Cordena a jeho módní přehlídka, nebo zbytečné fanouškovské vstupy, plné dojemných příběhů jak z nějaké realityshow. Koho tohle napadlo proboha.