Slunovrat (2019)

Vůbec mi to nesedlo. Celou dobu jsem čekal na pointu a ta nepřišla.

Johnny Mnemonic (1995)

Některé filmy zrají jako víno, jiné mají brzké datum spotřeby. Pustil jsem si to jen proto, abych si doplnil filmografii Keanu a Dolpha a... bylo to hodně slabé. Jedny z nejhorších efektů, jaké jsem kdy viděl.

Dr. House (2004) (seriál)

Tak jsem to po tolika letech konečně dokoukal. Bezesporu nejlepší lékařský seriál. Finále je úžasné a dopadlo tak jak mělo.

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Je to sice vykrádačka, podobných příběhů každý hororový fanda viděl několik, ale bylo to zatraceně creepy a napínavé.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Poměrně dobře funguje zhruba první třetina. Vyvíjí se to jako takový ten klasický over-the-top macho akční film. Jenže postupně začně být té akce až příliš na úkor příběhu. Všichni mají plot-armor, takže napětí klesá a stává se z toho spíše nuda. Závěr filmu je pak vyloženě špatný, nabitý naprosto příšernými WTF momenty, stávícími na hlavu logiku i fyzikální zákony. Ani cameo role a odkazy na minulé díly nefungují, spíše filmu ještě ubírají.

Hellboy: Královna krve (2019)

+ David Harbour + Mila Jovovich + Ian McShane - Příšerné efekty - Mizerná hudba (většinou) - Celková debilita

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Bylo to dobré? Ne. Byl to vyloženě průšvih? Taky ne. Ale jako fanoušek se cítím trochu podvedeně a rozhodně ne uspokojeně. V prvních sériích byly díly, kde se jen sedělo u stolu a kecalo. A bylo to úžsné, napínavé a osobní. V posledních dílech se toho naopak stalo přehršel, přestože to působilo nudně, hloupě a sterilně. Nevíce mě mrzí promarněné příležisti k dokončení těch nejzajímavějších dějových linek (původ Jona, původ Gendryho, děti lesa, Azor Ahai atd.). Dva roky si krátíme čas čekáním tím, že spekulujeme o každé blbině a tvůrci nám pak plivnou do tváře a zakončí to totálně prostým koncem, ignorujíce všechny věštby atd. Největší nelogičnosti tohoto dílu (spoilery) - Tyrion (z pozice vězně - dezertéra) navrhuje nového krále, král Bran (dle minulých epizod nemá emoce a sdílí vědomí se stvořiteli Night Kinga) a coinmaster Bronn - mistr úplatků a největší prospěchář pod sluncem. Co se mi naopak líbilo - zakončení příběhu Jona a Daenerys.

Creep 2 (2017)

Ten závěr se mi nelíbil, jinak to jde ještě dál a kvalitněji než jednička.

Creep (2014)

Místy to bylo velmi nepříjmné sledovat a zvažoval jsem vypnutí. Je to hodně one man show, Duplass to šíleně táhne.