Štěstí (2005)

Do tohoto filmu jsem se musel hluboce ponořit a zadívat, protože ze začátku jsem musel dost bojovat s jeho pesimistickým dějem.Po chvilce sledování jsem však usoudil, že jde o výborný psychologický, při tom dějově jednoduchý film, který si opravdu zasloužil ohodnocení v podobě Českých lvů a jiných festivalových cen.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Skutečně úchvatné dílo inspirované skutečnými událostmi a procesy,při kterých člověku mrazí v zádech.....

Spalovač mrtvol (1968)

Rudolf Hrušínský podává brilantní výkon ve své nejtajemnější roli, v hororovém příběhu o moci nátlaku a o tom,jak se člověk dokáže změnit pro jistou věc....Spalovač mrtvol je klasika,která se probírá na středních školách a tento film se stal kultovním.

Kid (1921)

Absolutně povedený film Charlieho Chaplina o tom,jak nalezne na ulici opuštěné dítě a ujme se ho.Spolu prožívají skvělé dobrodružství a celý film až na konečný Chaplinův sen působí velice překvapivým a humorným dojmem.Neni co dodat!!!

Válka policajtů (2004)

Vynikající francouzká kriminálka o zkorumpovanosti a statečnosti jednoho policejního sboru.Scénáristicky,režijně i herecky povedený film, který je napínavý a následné události mají rychlý a místy až dokonalý spád.Gérard Depardieu si svou roli záporáka vážně užíval...

Léto s kovbojem (1976)

Letní romantická komedie o lásce a útrapách vesnického pasáka krav Honzy a psycholožky Doubravky.Jaromír Hanzlík se ve své riflové bundě stal nezapomenutelným a Daniela Kolářová mu skvěle sekunduje...Kdyby bylo ve filmu použito více vtipných situací,pak by se moje hodnocení dosti lišilo.

Skandální odhalení (1994)

Michael Douglas se pokusil navázat na úspěch Zakladního instinktu rolí trošku podobnou.Jde o mírně erotické drama,o zneužití vypočítavou nadřízenou.Demi Moore se filmem také zviditelnila, ale na Sharon Stone nikdy neměla.Film je sice zajímavý a místy i poutavý,ale scénáristicky a režisérsky nedokonalý.

Základní instinkt (1992)

Klasika mezi thrillery s prvky erotiky.Film, který udělal slavnou hvězdu z krásné Sharon Stone,která ve filmu ukázala svoje výborné herectví, ale také své vnadné tělo.Michael Douglas v roli detektiva, který ji podlehne působí také vyrovnaným a dobrým dojmem.A mezi tímto párem je jiskra lásky,tak silná a patrná, že se přenáší na diváka,což je u podobných filmů velmi důležité.Paul Verhoeven natočil bezmála skvělý a napínavý erotický thriller, který se navždy zapsal do podvědomí diváků,ale také do světové kinematografie.

Snílci (2003)

Klasický film Bernarda Bertolucciho o zvláštních milostných vztazích mladých lidí, kteří prožívají své intimnosti v Paříži.Film se netají řadou erotických a sexuálníc scén a dokáže upoutat divákovu pozornost i mimo hlavní dějové linie.Jde o příběh tří lidí,kteří žijí trochu zvláštní styl života v jednom rozhledhlém domě.Celkovému vzhledu a působitosti filmu trochu kazí štít neúplný scénář.

Kung-fu mela (2004)

Kung-fu mela je film,který nemá hranice,je všemi směry přehnaný,ale zase je originálem ve svém žánru a rozhodně je vtipná.Stephen Chow,který vytvořil i jednu z rolí prostě nezná meze a svými digitálními triky dostal všechny....