Ztraceni (2004) (seriál)

První série mě ještě přesvědčovala, že jde o opravdu povedený seriál, ale druhá série to je ale sci-fi patos. Už ty jejich dramatické zvraty a věci, které se tam postupně objevují, nestačím pobírat. A pak se mi trochu vytrácí děj a vztah k hlavním hrdinům, který jsem jěště během první série měl. Uvidim, co se z toho vyvrbí po dokončení třetí série, ale moje hodnocení se už určitě nezlepší.

Děsnej doják (2006)

Potrhlý mix trapností, který už ani nepobaví. Nevím, proč se dnes musejí tvůrci amerických komedií předhánět v ohavnostech a trapnostech typu pojídání hoven,mačkání obřích beďárů a v tunách spermatu.

Ten nejlepší (2000)

Průměrný snímek o odvaze a těžkém životě jednoho Američana, který chce sobě i světu dokázat, čeho je schopen, aby ho lidé uznávali. Ve filmu vyniká charismatický Robert De Niro v roli velitele potápěčů a krok s ním velmi přesvědčivě drží Cuba Gooding Jr., který je známý spíše z potrhlých a trapných komedií. Ani tyto dvě hvězdy nevyrovnají chatrný scénář a slabou režii snímku.

Přichází Satan! (1976)

Velmi tajemný a napínavý snímek, který patří tématem mezi filmy Angel Heart a Vymítač ďábla. Skvělá práce kamery a zvuku buduje v některých záběrech to pravé napětí. Gregory Peck se v roli politika cití velmi dobře a působí věrohodně. Nejlepší je ale výkon mladého představitele Satana, který vás dostane už svým pohledem. Zkrátka tenhle kultovní snímek je opravdu třeba vidět.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Popcornové pokračování uspěšného prvního dílu pobaví,ale nepřekvapí.Je dobré svým příběhem,hereckými výkony v čele s Deppem a hlavně množstvím digitálních triků.Mořské obludy a posádka Bludného Holanďana jsou velmi dokonalé.Konec je opět otevřený,tak uvidíme,čím nás tvůrci překvapí v dalším pokračování.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Zvláštní krimi komedie, která je vyprávěna hlavním hrdinou naprosto originální formou a končí trochu krvavě.Přesto je však zajímavá také hereckými výkony, zvláštním střihem a zastavováním obrazu.

Skrytá identita (2006)

Martin Scorsese opět ve svém nejlepším žánru, který umí jako nikdo jiný.Skrytá identita je ve stylu Mafiánů a Casina,ale je však mnohem modernější a dnešnímu divákovi více přístupnější.Scorsese dokázal,že nepatří do starého železa a že stále umí.

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Nenáročný příběh, který osloví svým silným nenáročným příběhem psychologického charakteru.

U-Turn (1997)

Kvalitní a svěží snímek Olivera Stonea, který mě nadchl svým prostředím a vynikající režií.Herci jsou vynikající a jejich role věrohodné.Prostě kvalitní snímek s vynikající porcí násilí.

Slaměný vdovec (1955)

Pohodová a oddychová komedie vynikajícího Billyho Wildera, ve které vyniká zvláště Marilyn Monroe.Scéna, kdy se jí zvedá sukně vlivem projíždějícího metra, je víc něž známá.