Přednosta (2003)

Takový malý nezávislý snímek, který je oddychovou záležitostí a i přesto výtečným filmem. Malý příběh je tu příběhem velkým a silným.

Rosemary má děťátko (1968)

Polanského klasika. Horor, který jako typický horor nevypadá. Dneska by byl plný krve a pořezaných lidí. Tady jde spíše o psychologickou podstatu a hororem je spíš děj filmu a jeho mrazivá atmosféra. Mia Farrow hraje na jedničku.

Kokain (2001)

Johnny Depp alias kokainový král. Výstředná role jsou pro Deppa to pravé a proto i tady zazářil, jak nejvíc mohl. Občas film dosti pokulhával ve scénáři a nezvládnuté režii, ale Johnny tento nedostatek zastínil svým skvělým hereckým projevem.

Krvavý diamant (2006)

Výtečný film s výtečným DiCapriem. V tom klukovi opravdu něco je! O tom nás přesvědčil už Martin Scorsese. Ale tady mu role padne taky jak ulitá. Skvělé lokace, krásný střih, režie a spousta akce na pozadí dojemného příběhu, to je Krvavý diamant.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Srandy kopec, ale něco málo mi tam pořád chybělo. Jinak tahle zvláštní rodinka má opravdu na to, utáhnout celovečerní film. To už jsme však věděli dávno!

Fontána (2006)

Aronofsky je velmi schopný režisér, který dokáže mísit prvky tajemna, nadpřirozena a přitom dokáže být i nadmíru realistický. Svůj talent předvedl ve filmu Requiem za sen, který u mě opravdu zabodoval. Tentokrát mě opět přesvědčil, že umí. Hugh Jackman podává fascinující výkon své kariéry a Rachel Weisz mu skvěle napomáhá a je taky skvělá. Prostě Fontána je film, který nenadchne každého, ale opravdu stojí za vidění.

Brouk (2002)

Nezávislý malý snímek, který se vůbec netváří jak na první pohled vypadá. Jde o skvěle vykonsruovaný film, kde se osudy lidí proplétají a nakonec tvoří jeden filmový příběh. Něco jako nám ukázal snímek Crash.

Edith Piaf (2007)

Film o trápení, hrůze, nemoci a slávě. Strhující výkon Marion Cotillard táhne film kupředu a hrne minuty za nás. Pro bystré diváky se ve filmu objeví i čeští herci (Javorský, Vašut, Havelková).

Goyovy přízraky (2006)

Pro mě je Miloš Forman absolutní režisérská jednička a i Goyovy přízraky se mi moc líbily. Nejde až tak o hlavní postavu Goyi, jako spíš o vedlejší postavy inkvizitorů a chod dějin odehrávajících se právě kolem Goyova života. Film se může chlubit výborným hereckým obsazením-Bardem, Portman, Skarsgard.

Shrek Třetí (2007)

Nevim, ale mě se i tenhle díl líbil. Je zde plno vedlejších postav, vtipných scén a dokážu odpustit i scénáristickou překombinovanost. Přece jen jde o moderní pohádku a tou Shrek i nadále zůstává.