Láska včera, dnes a zítra (2005) (TV film)

Láska včera, dnes a zítra je dalším dokumentárním filmem Olgy Sommerové, na kterém spolupracovala společně se svojí dcerou Olgou Špátovou. Jde o tzv. generační dílo, které je rozděleno na dvě základní části. První část patří dceři Olze, která se snažila vyzpovídat tři většinou mladé partnerské páry, které se teprve rozhodují o svém budoucím životě a svých partnerských vztazích. V druhé části se Olga Sommerová zaměřila na asi pět párů různých věků, kteří před kamerou líčí své životní osudy,etapy a hlavně se rozpovídají o svém partnerské životě. Obě tyto části tvoří pevný a souvislý celek, který vynikající cestou mapuje otázky lásky a lidských partnerských vztahů různých generací. Obě autorky sledují tyto partnerské vztahy po dobu jednoho roku, takže máme k dispozici sledovat jejich budoucí vývoj a pozorovat patřičné změny. Naskytne se nám příležitost dozvědět se něco ze života hluchoněmého romského muže a jeho rodiny, mladých partnerských dvojic, rodiny s pěti dětmi, ženy upoutané na invalidní křeslo a také jednoho staršího páru. Mladší Olga Špátová se kromě režie a scénáře ujala také kamery. Olga Sommerová natáčela se svým synem Jakubem. Film je zajímavý i z hlediska střihu, protože všechny příběhy již zmíněných dvojic se ve filmu navzájem prolínají. Některé odpovědi zúčastněných jsou zábavné a vtipné (například mladý syn z rómské rodiny, který mě opravdu pobavil) a některé mě docela překvapily svou drsností ( například když jeden kluk z mladého páru řekl své o dost mladší partnerce, se kterou dlouho chodí, že si nedovede představit, že by byla matkou jeho budoucího dítěte). Láska včera, dnes a zítra je vcelku pevným dokumentárním celkem, který nám ve své hodinové délce poskytne základní a důležité informace o životě obyčejných lidí kolem nás a jejich partnerských životů.

Hurikán v ringu (1999)

Film mi silně připomínal mix Rockyho a právnické Philadephie, kde Washington už jednou zazářil. Nic méně jde o snímek velmi povedený a přetvořený do prostředí lží,zrad a nespravedlnosti. Jde o další snímek, ve kterém černošský Denzel opět vyniká a kde si zaslouží trochu pozornosti. Takže i po výtečném Zuřícím býkovi, Rockym a dalších, se snímek řadí lehce za jejich stín,ale jen lehce.

Pět překážek (2003)

Zvláštní, ale však originální dokument Larse von Triera a režiséra Letha. Místy mi sice unikal směr a děj filmu,ale jinak se mi moc líbil a patřičně mě i zaujal.

Erotikon (1929)

Na svou dobu velmi vyspělý němý snímek režiséra Machatého. Machatý v něm použil své filmové znalosti, které posbíral při asistencích v Americe a v jiných světových zemích. Film je natolik dějově propracovaný, že neni třeba ani žádných dialogů.Do příběhu nás uvádějí skvělé mezititulky.

Návrat do budoucnosti (1985)

Unikátní díl,který započal skvělou trilogii, pod kterou je podepsaný zlatým písmem režisér Robert Zemeckis.Film je v produkci dalšího velikáná filmu-Stevena Spielberga.Výborný námět,scénář, který si pohrává s časovými posuny a scény jsou skvěle navázané na sebe.Pro mě prostě jedinečný zážitek na jinak nudný večer.

Zkrocená hora (2005)

Vztah dvou mladých kovbojů na pozadí překrásné přírody, to je nový film Anga Leeho Zkrocená hora.Skvěle natočené drama o lásce a problémech lidí, kteří hledali,co chtěli.Filmu vládnou Heath Ledger a Jake Gyllenhall.

Sedm (1995)

Podle mě jeden z nejlepších thrillerů,jaké jsem kdy viděl.Výborný scénář,skvělé herecké výkony (Freeman,Pitt,Spacey) a k tomu ještě úžasná práce kamery a hudby.Davidu Fincherovi se povedl natočit jeden z nejvelkolepějších a nejtajemnějších thrillerů na téma vražd.Kdyby bylo možné hodnoti více než pěti *,tak bych asi došel zase k tomu kvalitnímu číslu. 7

Základní instinkt 2 (2006)

Zatím co první díl byl velkolepou a vzrušující podívanou, s druhým dílem to jde pěkne z kopce.Místo vražedného napětí zůstalo jen pár scén s odhalenou Sharon po čtyřícítce a děj, jakoby se vytratil.První vážnou chybou je podlý a chatrný scénář,který celý film podráží v mnoha místech.I když herecké obsazení není uplně nejhorší, Douglas byl Douglas.Sharon se snaží svým herectvím film pozvednout a proto mě utvrdila na hezkých a maximálních ***.

Killer (1989)

Filmový klenot Johna Woo, který postupem času ztrácel svou kvalitu.O tomto filmu se to však říci nedá.Killer je výborně propracované akční drama se skvělým scénářem a brilantními akčními efekty.John Woo je tady prostě jednička a nechybí ani jeho bílé holubice.