Zástupce velitele (2006)

Lehce nadprůměrný film, ve kterém neni Van Damme až tolik akční,ale přesto ujde.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Mám na nový Howardův film stejný názor jako KevSpa a musím uznat, že si zaslouží vyšší hodnocení, než mu je přikládáno. Kritiky, které film provázely, jsem nebral vážně a po shlédnutí samotného filmu, jsem byl celkem mile překvapen. Každý má svůj názor, ale podle mě jsou kritiky jako celek přehnané. A výčitky typu, že je film věrnou kopií knížky a drží se předlohy také moc neuznávám, protože podle mého názoru,mu to jen prospělo. Tom Hanks byl ve filmu sympatický a Audrey Tautou mi také nevadila, spíše překvapovala svou francouzskou angličtinou. Šifra se stala stejně jako kniha velmi kontroverzním filmem, a myslím, že právě tato ,,reklama církve´´ přitáhla do kina mnoho diváků.

Superman (1978)

Klasické zpracování komiksového hrdiny z planety Krypton.Na svou dobu je film nabitý skvělými efekty a herecké obsazení se mi také zamlouvalo: Marlon Brando v roli Supermanova otce,Gene Hackman jako protivník Luthor a Christopher Reeve jako Clark Kent alias Superman.

Fany (1995)

Tragický a smutný příběh a dvou sestrách, jedné postižené a druhé, která pracuje jako primařka v nemocnici. Film je velkou hereckou příležitostí pro Jiřinku Bohdalovou, která ztvárnila postiženou Fany dokonale.Při scénách jako je reklama na mistr Proper sem se válel smíchy,ale konec je dosti smutný.

Billy Elliot (2000)

Strhující drama o chlapci,který všem dokázal,že talent a píle jsou silnou zbraní.Veselé,ale i místy smutné drama vyvolá v každém hluboký pocit.

Všichni moji blízcí (1999)

Podle mě excelentně natočený film s výborným hereckým obsazením a dobrým příběhem.Film o druhé světové válce, a o tom, jak mladý angličan zachránil mnoho československých dětí před koncetračním táborem.Silný příběh,výborná režie,kamera i herecké výkony mě donutili ohodnotim film maximem.A nelituji toho.

Vyvolené (2002)

Zvláštní a příliš brutální film o ukradených dětech,holčičkách,které projdou bojovým výcvikem.Až nakonec jedna druhou zabijí...Prostě patos brutalit,proložený kung fu souboji.

Fimfárum 2 (2006)

Podruhé a opět výtečně!!!Další čtyři pohádky z knihy Fimfárum s výborným komentářem a hlasem Jana Wericha byli tentokrát svěřeny hned čtyřem režisérům a výsledek je vskutku výborný.

Crash (1996)

Ulítlý,perverzní,ale přesto dokonalý film Davida Cronenberga o lidech,které vzrušují autonehody a fotky z nich...Touha po slasti,za kterou někdy lidé platějí vysokou daň...Pro mě velice zajímavý a drsný zážitek,který mě opravdu ovlivnil!!

Dnes zemřeš! (2005)

Docela dobrá Seagalovka...opět tu docela vychází spojení bílý x černý jako v Glimmer manovi a Lovci policajtů...Steven na to pořád má a občas tu i zahlásí...