Medvídek (2007)

Spousta zajímavých postav obsazených skvělými českými herci. Na to má Hřebejk opravdu čuch. I když tandemu Jarchovský, Hřebejk ve filmech ze současnosti trochu dochází originalita, je Medvídek pořád vtipný a svižný. Hláškující Jirka Macháček zde dostal tolik prostoru, že prostě nemá chybu.

88 minut (2007)

Chtěl jsem dát tři ***, ale Al Pacino mě pak svým výkonem přesvědčil. Sice je průměrný, ale ocenitelný.

Saw 3 (2006)

Úroveň této trilogie jde po výborném první dílu hodně dolů a to nám prej chystají čyřku. Tak se modleme, ať se povede jako se letos povedla třeba Smrtonostná past. V horším případě se budeme smát jen laciné a krvavé zábavě bez pointy a napětí.

Faunův labyrint (2006)

Mistrovský kousek Guillerma del Tora! Fantaskní pohádka na pozadí válečného a děsivého příběhu je tak poutavá, že mě chytla až do samého konce. Skvělý scénář, režie, skvělé a věrohodné postavy (hlavně zlý kapitán) a výborné triky. Já říkám, nemá chybu.

Next (2007)

Jedna hvězdička za nádhernou Jessicu Biel, další za Cageův účes a jeho uhejbání kůlkám a poslední za námět P.K.Dicka.Víc už jich pro moje hodnocení nenajdu.Rozesmály mě některé digitální scény, protože vypadaly opravdu moc uměle a celkový dojem shazují také prázdná místa v ději a scénáři.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Další velký comeback tohoto roku. A opět povedený. Sakra, jak to dělaj. Asi vim.- Bruce Willis v hlavní roli, digitální efekty, spousta akce, cool hlášky a moderní scénář. K tomu mladý režisér a fanoušek série a je to tu.

Nabít a zabít (2006)

Nečekal jsem od tohoto filmu tolik a mile mě překvapil. Ze začátku je děj trochu komplikovaný, ale pak se skvěle odkrývá kousek po kousku a my zjišťujeme pravdu. Krve je tu také dost a herecké výkony paráda. Bruce Willis jak ho známe, k tomu Morgan Freeman, Josh Hartnett, Lucy Liu a Ben Kingsley. Prostě svěží zábava a akce k tomu.

Carlitova cesta (1993)

Al Pacino je zpátky. Z tohohle filmu je dost cítit nádech Zjizvené tváře. Film je sice o trochu jiném tématu, ale náznaky tu jsou. Al Pacino je stále ve formě a předvádí další ze svých exceletních výkonů. Skvělé akční sekvence, skvělý scénář. Seděl jsem jak přibitej a zíral. Bravo!!!

Neúplatní (1987)

Po Zjizvené tváři další trhák od De Palmy. Tohle téma mu prostě sedí jak ulité. Hon na Al Caponeho je honem na divákovi smysly. Výborná kamera, hudba, střih, režie a herecké výkony, to vše je namícháno se svěží lehkostí a zábavou. Další bod má Kevin Costner a jako vždy skvělý Robert De Niro.

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacino jak ho všichni znají. Jeho nejslavnější role, strhující herecký výkon, režie na jedničku...To jsou prostě klady Zjizvené tváře. Film, který je dnes kultovní, zanechal mnoho odkazů ( v módě, hláškách...). Brian De Palma si za tento kousek zaslouží obrovský kus pochvaly.