Božské děti (1997)

Nádherný a dechberoucí snímek, který řeší naprosto jednoduchý problém. Trochu mi film připomněl Zloděje kol. Opravdu dojemný film, který má silný sociální náboj a je plný lidskosti.

Psí odpoledne (1975)

Al Pacino se dal po Serpicu znovu dohromady se Sidney Lumetem a je z toho zajímavý kousek na úrovni různých žánrů. Kousek, který je zajímavý jak hereckým ztvárněním, tak svou pravdivostí.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Za kung-fu nářez na smazaných lanech, za odkazy na jiný filmy a za ty nádherný baby v bikinách.

Jako pavouk (2001)

Průměr.Scénáristické kličky propletené jako pavučina. Morgan Freeman hraje jako vždycky výtečně. Jak už tu bylo řečenu ta triková scéna na začátku je strašná. Stejně nepovedená jako v dalším filmu NEXT...

Řidič slečny Daisy (1989)

Příjemná oddychovka o jednom nestárnoucím přátelství a příznaky stáří. Freeman je úžasnej. Jessice Tandy mu skvěle sekunduje. Za zmínku stojí ještě výborné masky, které získali také Oscara.

Pražská 5 (1988)

Podivný experiment Tomáše Vorla si mě získal hlavně poslední povídkou od divadla Sklep. Zpívající kovboj v podání Tomáše Hanáka nemá chybu. Sklepáci nezklamou!

Marcela (2006)

Časosběrný dokument Heleny Třeštíkové je drsným pohledem do žiovota mladé a naivní Marcelky, které později život ukazuje i ty stinné a bolestivé stránky. Marcela se ale nedala a získala si obdiv všech diváků a ten jí patří zcela zaslouženě.

Mnichov (2005)

Spielberg si vybral znovu ožehavé téma historie. Zcela naturalistickým a dokumentárním stylem nám ukazuje tuto hrůznou událost. Eric Bana a Daniel Craig hrají izraelské mstitele, kteří se s ničím nepářou. Jen city se těžko potlačují.

Sunset Boulevard (1950)

Naprosto skvělý kousek Billyho Willdera o hollywoodské smetánce se sarkastickým a kritickým pohledem. Pro mě jeden z nejlepších Willderových filmů vůbec.

Skeletoni (2007)

Ať si řiká, kdo chce, co chce. Mně Skeletoni oslovili. Film má originální nápad, skvělé obsazení, výtečné kostýmy a masky a hlavně dobrou postprodukci. Jde sice jen o jákýsi dějový úsek z dopravní zácpy, ale svou tvůrčí originalitou a vtipem splní svou funkci, pobaví diváka. Natáčení jsem se osobně zúčastnil a byla to skvělá zkušenost pro každého, kdo žije filmem. Výborně, Kubo!