Hugo a jeho velký objev (2011)

Příjemně natočený rodinný příběh o modrých očích jednoho neobyčejného chlapce. Spolu s výpravou do prehistorie filmu, kdy šlo o to bavit se a pobavit. S velmi krásnou hudbou a okouzlující kamerou. Také nezvyklými grimasy Sachy Barona Cohena. Za zmínku ještě stojí parádní noční můra, sen ve snu a počáteční cesta Huga z ciferníku do ciferníku. To je vše.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Zřejmě je to složitější, než dokážu pochopit. Nebo je mateřská láska složitější než dokážu pochopit. To bude asi ono. No schválně, zvedněte ruku, kdo by takovýho kluka už dávno neposlal do polepšovny. A po onom hrůzném zločinu bych se osobně zasadil o to, aby v tom lochu zhnil! Někdo mi to musí vysvětlit. Nechápu. Každopádně velmi mrazivý film ve velmi ponuré atmosféře. Od začátku do konce všude jenom červená, červená, červená. Tildu mám moc rád, ale tady mi vyrazila dech.

Čínská čtvrť (1974)

Skvělý příběh, parádní detektivka, stylová atmosféra, výborní herci. Mohu jen doporučit. Už jen kvůli konci, který stojí za to! Rozhodně ještě párkrát zkouknu.

Dokonalý smysl (2011)

To je moc. Celkový dojem - uchvácen. Sice je to trochu rozhárané, ale jak chce člověk vykládat o celosvětové tragédii bez příkladu - konkrétně naší dvojice Evy Green a Ewana McGregora? Celkový nápad je za plný počet. Doufal jsem, že se zakončí nějakým positivním impulsem, ale nic. Zmar, temnota. Dobře, láska. Ale u mě by to asi nezachránila. Nevím, co bych dělal já, postižen něčím takovým. Pokud chtěl příběh opravdu zaujmout, dojmout a dát podnět fantazii na dalších x hodin, povedlo se na jedničku.

Konspirátor (2010)

Velmi dobré! Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Inter arma enim silent leges. Právě pro tuto nosnou myšlenku je film tak dobrý. Studenti práv, mezi které jsem se také počítal, zřejmě nepůjdou pod čtyři. Když k tomu přidáme pohodovou Redfordovu režii a vždy pro věc zapáleného McAvoye, není co řešit.

Moneyball (2011)

Pitt je tady skvělý. Všechno je skvělé. Hudba. Příběh. Ale pět dát nemůžu. Protože mi to nic nedalo. Baseball je mi ukradenej. Je to prostě pěknej a dobrej film. Ale ne pecka. Čtyři jenom kvůli Pittovi!

Umělec (2011)

No super. Po pár minutách jsem si tak zvykl na to, že se tam nemluví, až jsem se asi v půlce filmu vyděsil toho, že mi to ani nepřijde. Oba hlavní přestavitele jsem viděl poprvé a smekám. Ona je fakt kočka a on vypadá jak Connery ve starejch bondovkách. To, jak pracovali s očima, mě dostalo. Chemie mezi postavami funguje na víc než sto procent, takže jsem byl citově vtáhnut do děje a ano, slza ukápla. Ani ostatní herci nezaostávají, typologicky do svých rolí sedí bezvadně, at´ už postava majordoma/řidiče, ředitel filmového studia, policisté nebo ošetřovatelka. Pes se taky skvěle bavil. Rozhodně budu chtít vidět ještě několikrát. Takže fullhouse.