Avengers (2012)

Bavil jsem se královsky. Konečně pořádná akce!

Hunger Games (2012)

Jako sci-fi nedotáhlé (i když je to asi chybou knižní předlohy), jako akce nefungující. Snad jen jako romantika pro náctileté by to mohlo trochu působit. Ale na to jsem se po traileru netěšil. Měl jsem si asi předem přečíst na wiki, o čem to vlastně bude. To jsem udělal až po shlédnutí filmu a vzhledem k tomu, jak se má do budoucna příběh vyvíjet a k tomu jak dopadl první díl, u mě tahle série skončila. Hlavní herecká dvojice byla ale vybrána dobře a Harrelson potěšil.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Přesně můj šálek kávy! Manové, ostré ženy, krásné meče a intriky odehrávající se na magií prosáklé půdě. Vynikající předloha, Martin byla trefa do černého. Perfektní obsazení (chudák Bean to ZASE odnesl), výprava, jsem prostě spokojen. Jenom se bojím, zda HBO vydrží odhodlání natočit celou ságu. Sedm let čekat na Sen o jaru! Strach však seká hlouběji než meče, takže se snad dočkám.

Johnny English se vrací (2011)

Jak mohlo někoho napadnout, že ty bláznivé grimasy ještě někoho zajímají. Spolu s prostoduchým scénářem a slabými vtípky (zasmál jsem se jen jednou - u golfu) kámen úrazu toho všeho. Toho, co radši vůbec nemělo být.

Speciální jednotka (2011)

Jedna za parádní výkon Djimona Hounsoua, druhá za akce, třetí za Eliase (bylo jméno použito schválně?). Občas nuda, občas nelogičnosti.

Spartakus (1960)

Viděl jsem to tak po patnácti letech. Pořád je to zatraceně dobrý. Parádní závěrečná bitva s poctivými triky. Komparzisty teda nešetřili. Jimi i je. Rušila mě milostná linka - trochu moc vzdychání. To mě mnohem víc bavilo soupeření Crassa a Graccha.

Casanova (2005)

Bláznivá taškařice jak od Goldoniho! Spousta vtipů, charakterních postav a dobových kostymů. Tak jak to mám rád.

Poslední zůstává (1996)

Mně bylo deset a podobné filmy jsem hltal. Bruce sice už za zenitem, ale pořád ještě napoctivo a pěkně tvrdě. Tak jak to má být. Eastwood mě přijde "vychcanější", ale Willis je větší tvrďák. Velké plus za Thompson!

Tygr a drak (2000)

Krásný romantický film plný východních hodnot, které mohou být pro leckoho neuchopitelné. Vůbec, pozorovat odlišnost naší a východní kultury a nejen jí (např. nábytek), mě moc bavilo. K tomu nádherné exteriéry a exotické krásky. Navrch spousta bojových scén s poetikou sobě vlastní. Vsuvka v podobě pouštního krocení zlé ženy mě bavila opravdu extrémně. Nádherná žena, bojové scény, meče, čest, morálka, krásná příroda - co víc si přát.

Underworld: Probuzení (2012)

Milion nelogičností a pořádná zábava nikde. Pryč je cool nádech prvního dílu, u kterého mělo taky zůstat. Sestupnou tendenci nezachránil ani návrat Kate.