Osvícení (1980)

Nejlepší horor. Kamera, střih, hudba jsou na vysoké úrovni a k tomu Kubrick v plné síle a vynikající Nicholson. Už na začátku jsme vtaženi do děje filmu a vyflusne vás to až se závěrečnými titulky. Ta atmosféra, prostě paráda.

Dobré srdce (2009)

Když jsem se chystal na tento film, tak se přiznám, že jsem nevěděl co mám od tohoto snímku čekat. Nikdy před tím jsem neviděl snímek vyprodukovaný v těchto zemích. Avšak po skončení filmu jsem byl mile překvapený. Velmi citlivě napsaný scénář tomu rozhodně velmi prospěl. Líbil se mi formát sitcomu, jehož příběh je obvykle jednoduchý, ale jste neustále ve společnosti vašich oblíbených postav. Dobře byly zahrány obě hlavní postavy, jak Brian Cox tak i Paul Dano, byli ve svých rolích velmi uvěřitelní. Jen škoda toho předvídatelného konce, který jako jediná část ze scénáře pokulhává. Myslím si, že tento snímek si své fanoušky jistě najde.

Zelený sršeň (2011)

Bál jsem se, aby to nebyl jen další z řady filmů podle komiksové předlohy, který se odehraje v kinech a časem zapadne do všednosti těchto snímků. Překvapivě nezapadl. Je příjemně originální, vtipný a jsou zde dobře natočené akční scény. Režisér Gondry udžel všechna ty velká jména na uzdě a vznikl z toho jeden s těch lepších snímků. Velmi pěkně vypadl snímek i ve 3D, pro mne tedy milé překvapení na začátek roku.

Čarodějův učeň (2010)

Určitě pěkný nápad, ale bohužel jak už to bývá provedení horší. Asi by čaroděj kterého učil samotný Merlin měl umět víc než jen kulové blesky !! Ale zase na druhou stranu po dlouhé době se mi líbila postava kterou hraje Cage a i Alfred Molina si se svojí kamenou tváři odbyl už klasicky dobrý herecký výkon. Bohužel to se nedá říct o ostatních, nemůžu si pomoct, ale od momentu co se Teresa Palmer oběvila na plátně.. tak jsem jí nevěřil ani slovo.První polovina filmu byla rozhodně na 4, ta druhá na 2 hvězdy.. tak to zprůměrujem na 3* řekl bych že na víc to určitě nebylo...

Podraz (1973)

Dokonalost sama tenhle biják. Obsazení, scénář, režie, hudba.. tohle je prostě slast pro oko diváka !! V tomhle případě bych dal nejradši 6* :)

Počátek (2010)

Celou dobu jsem si říkal, že Nolan už nedokáže natočit film, který by překonal nebo se aspon přiblížil Temnému Rytíři a Dokonalému triku. V traileru to taky moc nevypadalo na to, že by to mohl být tak fascinující. No ale pak jsem si sedl v kině do křesla a byl jsem příjemně překvapen. Po dlouhé době jsem se nepodíval během filmu ani jednou na hodinky, což je u 2,5 hodinové stopáži filmu na mne pěknej výkon :) Nolan zase dokázal, že se z něj stal pan režisér. Na herecké obsazení měl Nolan skvělý cit, z hudby mi šel mráz po zádech. Bavilo mne to.. tak že 5*.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Skvělá italská komedie s nezapomenutelnou dvojicí Terence Hill a Bud Spencer. Poprvé jsem to viděl když mi mohlo být asi tak 5. Vždy když se nudím, tak většinou sáhnu po tomto DVD a nikdy me to nenudí. U většinuy scén třeba jako když jedí párky a pijí pivo v baru a nebo třeba při scéně s motorkama se směju jako kdyby mi bylo zase 5 let. I kvůli soundtracku dávám 5 *..

Solomon Kane (2009)

Strašně mi to připomínalo Van Helsinga, ale jen v horším provedení :( podle traileru jsem si říkal, že by to nemuselo být zas tak špatné, hold chybama se člověk učí. Nakonec se z toho vyklubal průměrný fantasy-horor. Ano mělo to i své světlé stránky to neříkám, třeba hudba možná z části i kamera tod asi tak vše.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Ze začátku me to bavilo, postupem času jsem ale odvracel svou pozornost, a pak jsem to dokoukal už jen z povinosti. Oproti ostatním animákům mi to přišlo až moc dětské. Animace také nebyla nijak zvlášt bezva, za ten námět a za pána policajta dávám 3*

Ben Hur (1959)

Tomuhle já říkám velkofilm své doby. Úžasný Charleton Heston. K tomuto filmu musela být neskutečná výprava, vždyt jen u koňského závodu bylo 15tisíc komparzistů,. to je něco nemyslitelného pro tuto dobu, když se ted postavy do filmu dělají digitálně. A samotný závod koňských spřežení.. to je poklad světové kinematografie !! kdo neviděl nepochopí !! Naprosto zasloužených 11 oskarů !!