Wanted (2008)

Tenhle super akční film mě naprosto překvapil, je tam plno kousků který by bez toho byly nic, myslím že vybrali dobře i herce James McAvoy a Angelina Jolie na to perfektně sedí a je tam i pár vtipných výstupů např. Wesleyho vedoucí byla hustá (s ní bych asi taky nevydržel ani chvilku:) ), jinak bylo všechno krásně zpracovaný skoky na vlaku i jak Angelina Jolie na konci všechny i sebe zabila 1 kulkou. Hodnocení 85%.

Temný rytíř (2008)

Nikdy jsem nebyl moc velkým obdivovatelem Batmana, šlo to nějak všechno mimo mě, ale o to jsem si film více užil. Na Batman začíná jsem se vlastně podíval až po tomto filmu a byl jsem překvapenej stejně jako u Temného rytíře. Ve filmu se mi nejvíc líbil JOKER. To je fakt neuvěřitelnej padouch a Heath Ledger ho zahrál skvěle. Nejvíce se mi ve filmu líbila scéna jak jeli autem, a teď Harvey Dent hodil mincí a říká: "Jste muž štěstěny, ale on ne." Kdo? "Váš řidič." a sejmul ho. A ten závěr filmu neuvěřitelně navnadil na pokračování. Rozhodně nejlepší film roku 2008. Nejoblíbenější soundtrack z filmu: I'm not a Hero. Dostala se mi do rukou i hra Batman Arkham Asylum, ale zatím jsem neměl čas ji okusit. Srpen 2010: Tak jsem si konečně zahrál i hru (celou tu dobu jsem čekal až někdo vydá české titulky), ale stálo to za to, hra dosahuje kvalit filmu. Hodnocení 100%.

Saw: Hra o přežití (2004)

Jeden z hororů co se mi nejvíc líbil další pokračování už jsou o něco slabší. Zajímavá atmosféra a děj, probrat se v místnosti s cizím člověkem a mrtvolou no nevím co bych dělal v kůži těch obětí, radši na to ani nepomýšlet. Jigsaw vypadá strašidelně. Mělo to zajímavý konec až mi běhal mráz po zádech. Hodnocení 100%.

Já, legenda (2007)

Velice dobře vymyšlený akční film, kde je Will Smith se svým psem imunní proti viru který se rozšířil po celé zemi a vlastně zůstal sám. Příběh je napínavý a film se mi moc po celou dobu líbil. Závěr byl zajímavý, jen nechápu proč Warner Bros ten původní zatrhul. Hodnocení 90%.

Transformers (2007)

Tak včera jsem se díval po druhý na tenhle skvělej akčňák a byl jsem naprosto spokojenej, dneska jdu do kina na Transformers: Pomsta poražených a doufám že to bude aspoň stejně tak dobrý jako jednička :). Je to asi nejlíp zpracovaný film o robotech co jem viděl, pokud tedy nepočítám Já Robot. AAle tento se mi líbí víc. Například ty skvěle udělaný přeměny z robotů na auta a ta konečná bitva na konci se fakt povedla. Bay si s tím dal fakt záležet. Nejlepší soundtrack z filmu je Arrival To Earth. Hodnocení 100%.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Mám rád motivy kde se někdo snaží utéct z vězení a pár filmů už jsem podobných viděl, ale tenhle seriál je naprosto všechny překonal. 2. série byla o trochu slabší než ta 1., ale i tak to bylo skvěle propracované Michael Scofield a Lincoln Burrows byly moje 2 oblíbené postavy, ale i ostatní byli dobrý a ten příběh je naprosto dokonalý. Je to jednoznačně jeden z mích nejoblíbenějších seriálů. Červen 2011: Bohužel jsem se stejně po dlouhé době nedočkal českého dabingu ke 4. řadě, takže jsem se na to podíval v angličtině s titulkama. Zakončení seriálu se mi líbilo, konečný filmový díl seriálu mi přišel spíš zbytečtý s moc rychlým spádem událostí (něco jako kdyby se někdo snažil děj první řady nacpat do délky 2 dílů). Viděl jsem: 1.-2. řada 3x, 3. řada 2x, 4. řada 1x. Hodnocení řad: 1. řada 100%, 2. řada 95%, 3. řada 90%, 4. řada 85%, The Final Break 80%. Hodnocení 90%.

Ztraceni (2004) (seriál)

Ze začátku mě seriál úplně pohltil, těšil jsem se každý týden na nový díl, něco takového se mi už dlouho nestalo. Mysteriózních seriálů moc není, tenhle určitě patří mezi špičku, hned v 1. díle se na vás vyhrne spousta záhad a v dalších dílech jich hromada přibývá. Každá postava je něčím zvláštní a postupně se dozvídáme jejich minulost v podobě fashbacků, ty jsem si hodně oblíbil. Moje nejoblíbenější postavy jsou: Sawyer, Locke, Hugo a Kate. V pozdějších dílech: Desmond, Daniel, Ben a Juliet. Květen 2010: Tak jsem dnes dokoukal šestou řadu a finále nebylo tak cool jak mnozí doufali, ale já jsem se s tím překvapivě dokázal rychle vyrovnat. Škoda jen, že zůstalo hodně záhad nevysvětlených. Viděl jsem: 1.-2. řada 3x, 3.-4. řada 2x, 5.-6. řada 1x. Hodnocení řad: 1. řada 100%, 2. řada 100%, 3. řada 95%, 4. řada 90%, 5. řada 95%, 6. řada 85%. Hodnocení 95%.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Podle mě to je nejlepší kreslený seriál a udržuje si po tolika letech stále dobrou kvalitu, obdivuji je kde furt berou nápady na takovou hromadu dílů. :) Všechny díly jsou naprosto skvělý a mám rád ten jejich humor. Prostě rodinka jak má bejt. Nejlepší ze všech je Homer to je hlava rodiny jak má bejt. Mám rád ten skvělý český dabing určitě lepší než se na to dívat v Angličtině. Hodnocení 100%.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Hodnotím celou trilogii najednou. Pro mě to jsou nejlepší filmy jaké jsem kdy viděl. Všechny postavy jsou výborně zpracovány a ten SVĚT je díky Tolkienovi a PJovi, který ho převedl na plátno, prostě užasný, skvělé efekty, akce a ta skvělá hudba od H. Shora, kterou jsem docenil až s odstupem času, prostě film kterému nemám co vytknout, zatím jsem ještě nečetl knihu, takže to nemůžu porovnávat, ale i tak jsem naprosto spokojený. Nejraději mám z jedničky Morii a velké bitvy ve druhém a třetím díle. Nejlepší filmová postava je pro mě určitě Glum, v podání Andyho Serkise nemá chybu. Jak budu mít čas, tak určitě sáhnu i po knize. Leden 2011: Díval jsem se na prodlouženou verzi všech tří dílů a musím říct, že teď se mi to snad líbilo ještě více než před tím :) a moc se těším na Hobita, kniha co jsem četl nedávno byla super. Červen 2011: Tak jsem si konečně přečetl i knihy, sice se od filmů mírně liší, ale to mi nevadilo. Květen 2012: Viděna znovu prodloužená verze všech tří dílů, ale tontokráte v pořádné kvalitě a na pořádné TV, skvělý filmový zážitek! A moc bych chtěl celou trilogii vidět v kině, tehdy jem byl jen na třetím díle :(. Hodnotím všechny 3 díly stejně 100%.

Rallye smrti (2008)

Tento film mě naprosto vtáhnul do děje, žádný jiný jsem s podobnou tématikou neviděl a Jason Statham mě příjemně překvapil, nejen že ve filmu je vidět pořádná akce jízdy v autech a střílení ze zbraní, ale navíc mě i překvapila Joan Allen, která si zahrála pěkně nepříjemnou ženskou a zahrála si tam i pěkná Natalie Martinez. Prostě je to velice povedený film. Má to dobrý styl, jako když se hraje hra o život. :) Takže za mě Hodnocení 80%.