Dvojrole (1999)

Hodně zajímavý námět, ale to zpracování - no nevím. Nevidím jediný důvod, proč by to člověk měl vidět v kině. Konec by si zasloužil jednu hvězdičku a to stěží. Ještě se musím zmínit - hudba - tu jsem nepobral.

Panika ve vzduchu (2002) odpad!

To je tak špatnej film, že jsem musel vydržet do konce, jestli se tam aspoň nějaký světlý okamžik neobjeví. Neobjevil.

V jámě (2006)

Naprostá pecka, dobře zachycená atmosféra, výborná hudba, zajímavé záběry - ten finálový jsem si snad během filmu vysnil.

Znásilnění: Utrpení žen v Kongu (2007)

90% - přečíst si o tom člověk může nesčetněkrát, ale teprve filmový dokument ukazuje reálnější obraz. Celý svět o tom ví a stejně nic.

Darwinova noční můra (2004)

Obrázek, kam jsme to jako lidstvo dopracovali. Těžké téma, kdy je potřeba ocenit každého, kdo se nebojí to natočit a pustit nám to. Nejlépe v televizi místo hlavních zpráv.

Protektor (2009)

Pro mě osobně nejlepší český film od doby Michálkova Je třeba zabít Sekala. Kam až se sklonit, aby si to člověk dokázal sám před sebou obhájit. S čímž má český člověk hodně velký problém. A co považuju za další obrovský přínos tohoto filmu - nové herecké tváře. Velké poučení pro Hřebejka.

Píseň pro nevěstu (1998)

Bohužel nedokážu ocenit romantické komedie, tahle má aspoň pár hvězdných okamžiků - hlášek (příště mi vem heineken) a výstupů(Steve Buscemi především, moonwalking) pár vtipně otextovaných hitovek z osmdesatých let. A občas je to romantické až tragikomicky. Tři hvězdy to nakonec dá.

Kočičí princ (1978)

Pro mě to byla hodně děsivá pohádka, kterou jsem tenkrát měl i problém dokoukat - a to ne kvůli kvalitě. Možná podvědomě od té doby vyhledávám mysteriózní filmy. Jednoduše řečeno pro děti solidní psycho.

Třetí princ (1982)

Jedna z mala pohadek, na kterou se kouknu i současném věku. A velkou roli v tom hraje krásná česká příroda.

Revizoři (2003)

V tomto případě mě maďaři naprosto dostali. Výtečný scénář, zajímavá atmosféra a hudba - ten sountrack musím mít. A možná se začnu i trošku jinak koukat na revizory.