• Krátkometrážní

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Úchvatné dielo. Slovami sa to ťažko opisuje a vlastne ani racionálne nedokážem vysvetliť, čím ma toto majstrovské dielo chytilo za srdce. Je to vlastne občas temný, občas neskutočne farebný historický príbeh, mystická fantasy s neodolateľnou hrou s archetypmi a rozprávka pre najmenších s veľkými životnými múdrosťami. A má to magickú hudbu, skvostnú animáciu a príjemne nahovorené postavy. Pre mňa bolo toto netradičné meditatívne dielko duševným očistcom. (95%)

Secreto De Mateo, El (2010)

/Snímka z projektu Parallel Lines/ Excelentne sfarbená, civilná a veľmi dojímavá snímka. Španieli vedia, ako pracovať s emóciou. "Never seen it up close before." (9/10)

The Gift (2010)

/Snímka z projektu Parallel Lines/ Neskutočne atmosférická a do posledného detailu vymakaná moskovská sci-fi. Má plnohodnotný príbeh, dokonalé napätie a výborné triky. To najlepšie, čo v sérii vzniklo. (9/10)

Darkroom (2010)

/Snímka z projektu Parallel Lines/ Špionážne a pretechnizované, temné a trochu úchylné, ale ohromne pôsobivé. Navyše to má skvelý hudobný podklad. (8/10)

Jun and the Hidden Skies (2010)

/Snímka z projektu Parallel Lines/ O poznanie slabšie, než ostatné časti televízneho projektu. Animácia na amatérske pomery slušná, ale tá sci-fi-fantasy-rozprávka pôsobila otravne a schémovito, a jej postavy detto. (4/10)

The Hunt (2010)

/Snímka z projektu Parallel Lines/ Rozbeh je síce pomalý, ale pointa výborná, pričom filmík poňal dopredu určený dialóg najdoslovnejšie, ako sa len dalo. (7/10)

Splice (2009)

Od hororu to má na míle ďaleko, ale ako béčková sci-fi dráma to obstojí. Kým herci pôsobia celkovo nezáživne, atmosféru to má hmatateľnú - negativistickú, miestami až morbídnu, ale "nepríjemne všadeprítomnú". A páčil sa mi aj námet filmu, bol ale podaný pomerne sterilne, po stránke réžie, scenára, kamery... a v podstate v každom jednom aspekte. (50%)

Lítám v tom (2009)

Tak toto nebola celkom moja šálka kávy, Jason Reitman je síce talentovaný filmár a výborný scenárista, ale smer, akým bol jeho najnovší film zameraný, ma občas poctivo nudil. Vtipné momenty by som zrátal na jednej ruke a celkovo to skĺzalo nebezpečne hlboko do romance a filozofovania o živote jedincov a ich zmysle. Ale to, čo bolo v Juno a Thank You for Smoking podané ľahko a zábavne, sa tu tvárilo príliš vážne a odťažito. Je to pravdivé, o niečom vypovedajúce a niekam smerujúce, ale pre mňa to už nie je celkom ono. Aj napriek tomu, že Clooney si strihol možno jednu zo svojich najlepších úloh, nie že by Kendrick, Farminga a ostatní neboli výborní. (70%)

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Zdieľal som radostný chichot detí v sále pri každej jednej scéne. Možno je to nostalgiou, lebo prvé dva diely Príbehu hračiek ma v najmladšom veku dosť silno ovplyvňovali, takže ich pokračovanie som netrpezlivo očakával, no ani vo sne by ma nenapadlo, že ich obe strčí do vačku. Jedinou výhradou snáď je, že príbeh všetkých troch je trochu šablónovitý. Zakaždým ale prináša niečo nové a svieže, a tentoraz je toho mnoho. Toy Story 3 totiž ponúka toľko napätia, koľko dokáže málo akčných filmov, emócie o sile veľkých drám a vtipy ako vystrihnuté z najlepších komédii. A partičku sympatických postáv, konečne aj poriadne záporných. Animák ako sa patrí - pre deti, pre rodičov, pre všetkých. (95%)

Skála (1996)

Najultimátnejší americký akčňák a pravdepodobne najlepší film Michaela Baya. Výborné herecké výkony, zvukové efekty, triky a špičkovo natočená akcia na strane jednej, neodolateľne podaný patriotizmus a pátos na druhej a dokonalé napätie všade medzi tým. (95%)