• Krátkometrážní

Dexter (2006) (seriál)

Aj vlk v ovčom rúchu môže byť sympaťák. Strhujúci a podmanivý Michael C. Hall je toho dôkazom. Dexter je geniálnou odpoveďou na vlnu plytkých CSI sračiek a svojou prepracovanosťou žiari medzi všetkou televíznou produkciou ako zakrvavený titán. Každá jedna séria je kompaktná, úžasne napísaná a bez zbytočných naťahovačiek. Výborne stvárnené sú aj vedľajšie postavy (chlapsky úprimná Carpenter či sympaticky spriaznená Stiles) a hlavne záporáci (napr. božský John Lithgow), je to dokonale vyvážené akciou a napätím v každej sekunde, občas dokonca ozvláštnené humorným momentom vyplývajúcim zo zaradenia sa Dextera do normálnej spoločnosti či vážnejšou otázkou vo vnútornom monológu (anti)hrdinu. A v závere každej jednej epizódy si človek trhá žily nedočkavosťou, takou drogou sa Dexter po čase stáva. Skrátka ide o netradičný a svieži thriller, ktorý zatiaľ očaril každou zo svojich šiestich sérii a nikdy som nič neočakával nedočkavejšie než ďalšie pokračovania. (1.séria – 10/10, 2.séria – 9/10, 3.séria – 9/10, 4.séria – 10/10, 5. séria – 7/10, 6. séria – 8/10, 7. séria – 6/10)

Sedm (1995)

Ernest Hemingway once wrote, "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part. (10/10)

Poslední samuraj (2003)

Nádherná poetika a krvavá akcia. Emócie. Katany. Kvety. Watanabe. Cruise. Zimmer. Krásne Japonsko. Len pár vecí, ktoré mi vždy pripomenú jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Vrcholný Zwick. (100%)

Mr. Bean (1990) (seriál)

Najvtipnejšia vec, aká kedy bola kamerou zachytená. Rowan Atkinson je BOH! (10/10)

Johnny English (2003)

Nebyť Atkinsona, tak to ide o hóóódne nižšie. Takto máme jednu ľahko nadpriemernú "debilnú a chaotickú" komédiu, v ktorej je Atkinson ako pán English rovnaký idiot ako v roli pána Beana, len to dokáže lepšie maskovať... Keď ku nemu pridáme charizmatického Malkovicha, očarujúcu Imbrugliu a za hrsť skutočne vydarených vtipov, tak to vystačí na príjemné oddychové posedenie. (70%)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Je vôbec niekto, kto túto geniálnu, nikdy nekončiacu šou nemá rád? Nemožné! Slovami neopísateľná sranda, ktorú sa nedá brať vážne a vysmieva sa snáď všetkému, čo sa na planéte hýbe a dýcha. Každá jedna epizóda je bohatšia na nápady a vtipy ako celá séria akéhokoľvek iného seriálu. S tou hromadou sympatických postavičiek som skrátka vyrastal a Homera v mojom srdci nikto nedokáže nahradiť. Groening by si za tento "žltý kult" zaslúžil Oscara i Nobelovu cenu, kategóriu by si už vymyslel sám. Chválim aj vynikajúci dabing, s ktorým sa to vysiela aj na slovenských kanáloch. (10/10)

Alf (1986) (seriál)

Na tomto som vyrastal. Cynický chlpatý ufónec z Melmacu a jeho konfrontácia s ukážkovou americkou rodinkou dáva vzniknúť neskutočne vtipným situáciám, skečom a hláškam. Alf je pre mňa obrovská srdcová záležitosť a tie skeče ma dokážu rozosmiať rovnako, ako pred 10 rokmi. A dabing Stana Dančiaka to dvíha do nebies... (9/10)

Dr. House (2004) (seriál)

Povedzte, koľko dostal Hugh Laurie ocenení za jednu z najlepších postáv seriálového neba? Ráta to ešte niekto? Seriály z lekárskeho prostredia ma vždy tak trochu bavili, no tu preberá všetky zásluhy charizmatický, cynický, arogantný, vtipný a geniálny maniak Dr. Gregory House. Sláva mu a jeho výstupom! A taktiež originálnej, napínavej a vtipnej práci s inak úplne schematickým scenárom. (90%)

Ďáblův advokát (1997)

Najlepší právnický film všetkých čias. Najbeštiálnejšie stvárnenie Satana v histórii kinematografie. Najlepší herecký výkon titána Ala Pacina. (Najlepší televízny dabing s neprekonateľným Borisom Farkašom.) Najpôvabnejšie výstupy Charlize Theron. Atmosféra, dialógy, napätie... Úplná parádička. "Kto si?" - "Mám mnoho mien..." - "Satan." - "Hovor mi ocko." (10/10)

*Ministerstvo zdravotníctva varuje: film obsahuje scény, ktoré by mohli narušiť vaše zdravie a spôsobuje nezastaviteľné záchvaty smiechu.* Absolútne nenormálny film zameraný len na určitú skupinu divákov, ktorá mu to zožerie. Niekto by ten kongeniálny výsmech Ameriky a toho, čo predstavuje a určuje, nemusel zniesť. (90%)