Iluzionista (2006)

Kouknul jsem se ze zvědavosti, hlavně kvůli českému prostředí. Čechy dobré, ale jinak nuda a spíš rakousko-uherské sci-fi. "Překvapivý" závěr moc překvapivě nepůsobí a celkově to nezachraňuje. Holt je to celé takové cirkusové abrakadabra dráma. Zajímavý komentář: Lima.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Na rovinu - mé hodnocení v podobě hvězdiček je mírně zastřeně nekritické, nadšené, fanouškovské. Poslední díl posledního dílu Harryho Pottera je místy opravdu impozantní, bojová vřava je oku lahodící, taky je to natočeno podle té lepší, druhé půlky knihy. Chvílemi mi lezl mráz po zádech, chvílemi jsem nestačil zírat. Rickman zazářil, stejně tak mě dostaly scény s Maggie Smith. Oproti traileru Voldemort řval v celém filmu asi třikrát, takže i to se dalo. Desplat s hudbou neminul, taky mě potěšilo použití Hedwig's theme. Ale! Samo, že film má i slabší chvilky či chvíle, samo, že Radcliffe tam byl trochu do počtu (i když to byl jeden z jeho lepších výkonů v HP) a taky samo, že třeba taková Helena (B. C.) mohla dostat zatraceně víc prostoru - třeba na úkor Nevillova patetického proslovu, u kterého jsem vrhal oči v sloup, ale chápu ho. Samo, že 3D bylo naprosto zbytečný, spíš ho vnímám jako mínus. Atd., atd. Dal by se o tom napsat sloh, ale nebudu si tu hrát na pana spisovatele. Stručné a jasně: všechny nedostatky odpouštím, protože tohle byl prostě Potter 7,5. A že je to blbej důvod? Avadu na vás!

Romeo 11 (2011)

Světová premiéra nepremiéra, tohle byla nuda. Nuda, nuda, nuda. Na 20 minut jsem odešel a nestalo se nic. Vůbec nic! Zajímavé téma, avšak scénaristicky naprosto pokažené. Začátek je utrpení, pět minut mlčení si tenhle film fakt nemůže dovolit, a rozhodně jich bylo víc než pět. Utahané záběry na postiženého hlavního hrdinu jsou náplní tohoto filmu... Nerad dávám odpad, ale tenhle film by si ho zasloužil! Viděno 7. 7. 2011 na 46. MFF KV - poprvé a naposled.

Le Havre (2011)

Krásný francouzský (fr-finský) film u kterého lze jen odhadovat dobu, ve které byl natočen a ve které se odehrává (pakliže si to předem nepřečtete :). Hezká exkurze do života obyvatel Normandie a vůbec do francouzského života a problémů s imigrací, do kterých se zapletou i místní. Interiéry a exteriéry jsou vyšpičkované tak, že nevíte zdali se nacházíte v 60. letech nebo v současnosti, a to dodává filmu ještě větší kouzlo. Navíc ta francouzština! 95%

Lollipop Monster (2011)

Příjemně praštěné, barevné, symbolické, ale i dramatické a psychologické. Rozhodně u mě vedla matka praštěná optimistka, jemně sjetá, super postava! Jen ten konec, ten to celkem pohřbil (doslova), přidal přívlastek absurdní. Lepší 3!

Beduín (2011)

Ruské sociální drama. Ne, nelákalo mě to, ale shlédl jsem to: a nelituji, ale ani nejásám. Příběh ženy v těžké životní situaci, jak jinak ženy shánějící peníze, a to skoro všemi prostředky. Konec je svým způsobem zvláštní, ale kdyby to nedopadlo tak, jak to dopadlo, bylo by to o dvě hvězdy míň. Výraznou výtku mám k závěrečné, podle mě dost zbytečné pasáži s obřízkou, je mimo, a řekněme dost násilná. Jinak za zdokumentování východoevropských praktik dík!

Win Win (2011)

Vídím v tom mnohem víc to drama než komedii, pár povedených vtípků tam bylo, ale pořád je to spíš o složitých rodinných poměrech, vyčůranosti a o vztazích mezi lidmi. Není to úplně lehký film, v pozadí je tušit jisté moralizovaní, ale to se ke konci trochu zamotá... Příjemný film, ale rozhodně ne pro pobavení. Jo! A Bart Young je řízek! :)

Zátah na Jižní ulici (1953)

Film s atmosférou, která se na vás přímo vrhne. New York 50. let s nebezpečnou podzemkou, komunisti a pickpockets. Film by měl minimálně sloužit jako prevence pro kapsáře, nikdy nevíte, co a komu ukradnete :) A co se týče toho závěrečného antikomunismu, není to nic co by mi vadilo, možná spíš naopak, a navíc hláška: "Nevím o komunistech nic, ale vím, že je nemám ráda" hezky vystihuje tehdejší dobu.

Světová invaze (2011)

Nějaký ten patos čas od času i snesu, ale v tomhle filmu teče všude, jsou ho oceány, společně se stupidními konverzacemi je to důvod pro velmi, ale velmi špatné 3*. Akce tam je, mimozemšťani taky, to jsou ty kladné stránky, takže tenhle film čert neveme, ale drápky si na něj brousí, to ne že ne.