Strážci - Watchmen (2009)

Komiksem jsem nedotknutý a obecně komiksovým příběhům neholduji, čili už z toho důvodu jsem ten film nebral moc vážně. A udělal jsem dobře. Film na mě působil zmateně a z 80% byl nudný. Herci mi nebyli sympatičtí, ale z 50% to bylo způsobeno tím opravdu šíleně nepovedeným českým dabingem. Přes to si nejsem jistý, že by to v originále bylo o moc lepší. A myšlenka filmu? V úvodu a v závěru by i nějaká byla, atomová válka není lehké téma, ale v tomhle filmu se rozplývá ve stále a opakovaně vykřikovanou frázi, která svým koncem tak nějak vyšumí. No, opět jeden z filmů, který nebylo lehké dokoukat.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Červen 2011: Vivat dragons! Rok čekat nevydržím, knihy to jistí :) Duben 2012: Nevydržel jsem, knihy přečteny. 2. série je pro mne mírné zklamání, rozvleklost, odchýlení děje. Už jsem se na to netěšil jako malé dítě. Možná jsem to neměl číst. Nemám rád Kita Harringtona alias Johna Sněha. Totálně mi tu postavu zničil, střídat jeden výraz s tím samým je opravdu "skvělé" herectví (oním výrazem je tupý pohled s pootevřenou pusou, nejlépe s mečem v jedné ruce).

Haló, haló! (1982) (seriál)

Teď dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat! Seriál, který nikdy neomrzí, na kterém jsem vyrostl a pouštěl si ho pořád dokola. Výteční herci, skvělý český dabing - poklona paní Janžurové, pánům Postráneckému, Jirákovi, Zounarovi a dalším :) Výborné gagy, krásná Helga... Jó, kavárna René už je klasika. :) Takže Vive de Gaulle! Kdo?! No ten s tím velkým frňákem přeci! Ahá! Vive l'frňák!

Donnie Darko (2001)

Asi jsem viděl úplně něco jiného než většina hodnotících. Možná jsem natvrdlý, ale vůbec jsem to nepochopil. Nevím o čem to bylo, ale bylo to bláznivý, divný. A jsem si jist, že napodruhé už to neuvidím.

Prokletý ostrov (2010)

Moc sem asi nezapadnu, ale pro mě to bylo až příliš dlouhé, zamotané, a "přehalucinované" psycho. Tenhle film mi bohužel nesednul.

Symptom Pandorum (2009)

Začátek dobrý, o podivném prostředku už nic moc nevím, konec v podobě alespoň kratičkého problesknutí nového světa zajímavý. Tma, vlhko, hnus, příšery na lodi = horší příběhová linie. Lidstvo, Země, PRÁSK, BUM = lepší příběhová linie, i když trochu klišé.

Megamysl (2010)

Nic moc jsem od toho nečekal, o to víc příjemně to překvapilo! Nejen High way to hell!

Toast (2010) (TV film)

I přes další "pěknou" roli H. B. Carter bych si od ní ten citronový dort nechal líbit a dostal jsem z toho filmu pěkný hlad! Povedené retro na hranici 3 - 4* :)

Mlha (2007)

Jako zapřísáhlého ateistu mi to neskutečně drásalo nervy a opravdu stěží jsem to dokoukal - asi kvůli tomu zde avizovanému závěru. Zadostiučiněním mi byla "derniéra" té biblické čúzy, divím se, že jí nesvázali a nezavřeli na záchodě hned na začátku. A k tomu závěru: byl působivý, ale nezachránil to.