Hra na vraha (2009)

Celkem prvoplánový a dost nudný film, navíc se stupidními dialogy: "Nenič mi hodiny. Uklidni se. Nemůžu. Chci pryč." To vše korunované poměrně nepřesvědčivými hereckými výkony... No, dalo to práci dokoukat.

Vřískot 4 (2011)

Vřískot mě baví. Od jedničky až po čtyřku. Od známé trojice až po vrahy, co vždy zakopnou, nebo napoprvé bodnou vedle. A tenhle díl nezklamal, naopak příjemně překvapil! Jen si kladu otázku, kolik lidí v tom Woodsboro ještě žije a jaký je tam počet vrahů na jednoho obyvatele? :-D

Mechanický pomeranč (1971)

WOW! Naturalistický, vizuálně propracovaný film s výbornou hudbou, nemluvě o kvalitě samotného zpracování díla A. Burgesse. I´m singing in the rain...! Bacha na Beethovena.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Tradičně suprový, byť scénáristicky mírně slabší Příběh hraček. Jde znát, že je to poslední díl série, a některé pasáže člověka přímo nutí dojmout se - viz hračky ve spalovně. Příběh ve školce by tak trochu mohl přiblížit dětem školou povinným totalitní praktiky, kdy se z růžového chlupáče stala "krvavá" obluda. P. S.: Chudák Ken, prasklo to na něj :-D

Enid (2009) (TV film)

To byla ale děsná mrcha! A Heleně B. Carter jsem to fakt věřil.

Kuky se vrací (2010)

Tak tohle mě nechytlo. Možná je to tou mediální masáží, spíš ale myslím tou příznačnou, pro ČR typickou, ošklivostí loutek, nelogickým příběhem (obsaženo v mnoha komentářích), toporným výkonem Ondřeje Svěráka a hlavně tím dabingem postav, to se fakt nedalo, možná by to v korejštině bylo lepší!

Eurotrip (2004)

No pardon, asi nemám dostatek nadhledu, ale pár celkem povedených vtípků ten stupidní příběh nemohlo zachránit. A Bratislava a Praha, vlastně ne, Paříž to oficiálně byla, mě dorazily. Chudáci bratři Slováci, nechci vidět, jak to v Blavě vypadá v zimě, toť jako příklad z mála těch povedenějších vtípků.

Scary Movie 2 (2001)

Souhlas s Tomem Hardym, úvod se dal, ale ten zbytek se ale opravdu nepovedl. Fuj.

Scary Movie 3 (2003)

Parodie jak má být, vždy když to vidím, neubráním se smíchu. Asi nejlepší ze série Scary movie, která mi opravu utkvěla v paměti. Už se totiž nemůžu kouknout na Kruh nebo Znamení, aniž bych se u toho netlemil :-D "Cindy! Ta mrcha mi zasvinila podlahu! Tak pojď ty zrůdná blizno! Dávám jí do držky!"

Alenka v říši divů (2010)

Příběh Alenky mě vždycky nechával chladným, moc se v něm neorientuji a neznám ho, ale tenhle film se mi líbil, a jak! Helena B. Carter jako krvavá baba utínající hlavy žab a jiných potvor byla dokonalá, a korunu tomu dodala "zfetlá" Anna Hathaway. Obě tyto postavy se ani nemusely moc snažit, aby zastínily samotnou Alenku, která však svým herectvím (v některých výjimečných pasážích prazvláštně sympaticky trapným) obdivuhodně dobře zapadá do digi světa á la Burton. Nejlepší je dle mě závěrečná bitva, u té jsem se místy opravdu bavil. Jedinou větší výtku bych měl k Johnnymu Deppovi, jehož tradičně švihlý, ba ještě znásobený, výkon mi opravdu nesedí. Utnout hlavy!