Viceprezident(ka) (2012) (seriál)

Americký pokus o Jistě, pane ministře (premiére). No. Ne že by to bylo špatné, ale "předloze" se to nepřibližuje. Ale není to nezábavné.

Ruiny (2008)

Kultovní botanický horor s prvky Nemocnice na kraji města.

Tetovaný (1968)

Scéna v restauraci je dokonalá! Dokonalá! "Jděte s těma kecama už doprdele!" :-D

Polski film (2012)

Tak buď jsem kretén a ignorant a ten film je geniální, nebo to je jednoduše trochu naopak. Vtipé momenty byly, smál jsem se. První třetina dobrá, druhá nic moc a třetí byla už trochu utrpení. Prostě malinko matoucí film ve filmu o filmu ve filmu atd. atd. Plusem je język polski, Midi Lidi a Jana Plodková. Naopak mám hrůzu z pana Daniela :D 47. MFF KV, 45%.

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Snesu se ze zdejšího nebe trochu níž. Krásná hudba, skvělá malá herečka Quvenzhane Wallis, ale to je tak asi všechno. Nedojalo mě to, bylo to protivné, příliš hlasité a chudák Hushpuppy, chudák holka. 2** - 3***, bohužel.

Nejmilejší nepřítel (2012)

Ve změti "válečných" filmů vyniká nápadem a zajímavým zpracováním. Nechybí napětí, děj je svižný, možná je tam místy trochu moc pobíhání po lodi. A v rekci na další komentáře: jako alibismus to nechápu, to spíše jako chybějící upozornění na to, že ne všichni Němci toužili po válce, a že ne všichni Angličani chtěli stáli na straně Anglie, prostě bourání filmařského (a jiného) streotypu, byť z něj film nevybočuje zase tak úplně, prostě decentně. 47. MFF KV, světová premiéra.

V mlze (2012)

Fakt jsem si přál, aby to skončilo už v tý bažině a nechodili hledat písek. Věděl jsem proč.

Vražda ing. Čerta (1970)

Je to tak zajímavě, československy, zvláštní, že jsem se od toho neodtrhl napoprvé, napodruhé a snad ani napotřetí.

Lidice (2011)

Nevím jak hodnotit. To se asi ohodnotit nedá, takže nebudu. Je to česká Katyň, film pro Čechy, který je třeba. A zároveň snad dosti silný příběh pro zahraničí, tak aby památka Lidic nebyla zapomenuta.

Mamas & Papas (2010)

A já jdu proti proudu. Nevím proč, ale pamatuju si tenhle film i po třech týdnech. Nemůžu říct, že se mi líbil, ale zaujal me. A poslední dobou mě zaujalo jen málo filmů.