Prokletý ostrov (2010)

Scorseseho filmi proste môžem a žeriem ich snáď všetky. Na Shutter Island som sa tešil ako decko na vianoce a nesklamal som sa. Martin je proste majster vo svojom žánri ale ukázal že i s takouto podivnou predlohou vie naložiť ako najlepšie vie a ako najlepšie vie s ňou i naložil. Nebudem tu rozpisovať príbeh filmu, pocity s filmu atď. pretože bez spoilerovania a prezradenia zápletky by to asi nešlo. Poviem asi len toľko, existujú dva druhy postojov k tomtuto filmu, buď ho milujete alebo nenávidite, nič medzi nieje. Už len si počkať na Oscary a dúfať že na nich Shutter Island a i Leonardo Di Caprio ktorého som v jeho ranných filmoch neznášal ale čím ďalej tým viac som si ho obľúbil, zažiaria na plnej čiare. Filmový rok 2010 ešte len začal a začal pekne, s takouto bombou. // EDIT : 20.3.2010 Až na druhú projekciu som zhliadol ukryté tej prvej. A až teraz som si vlastne uvedomil pravú genialitu tochto filmu ktorý verím že pre verných fanúšikov zostane kultom ktorý v tejto dobe prekvapil minimálne tak ako Hanebný Pancharti od Tarantina. Ach ten záver, ten záver. P.S: Mám jedno želanie do roku 2010 (teda 2011 na najnovších Oscaroch), Oscara za réžiu pánovi S, neverím že tento film niečo v tomto roku prekoná aj po réžijnej stránke. ... 90%

Černej Dynamit (2009)

Ja už do nových komédii proste nejdem. Ďalšia strela vedľa ktorú budem ľutovať ešte dlho, nelenže som stratil 80 minút zo života ale hrozilo aj riziko že dojde k trvalému narušeniu mojej psychiky, ku ktorej by aj skutočne došlo kebyže je film dlhší. To už ku komédiam skutočne tý Američania nevedia zrobiť poriadný scenár, všetko je v poslednej dobe to isté, rádoby nadsázka ale ja v tom vidím len trápnosť a nevkus. 20%

Až na krev (2007)

Veľmi dobre nerozumiem o čo v tom filme vôbec šlo. 2 aj pol hodiny sledovať nejaký životopisný film o počiatkoch ropových magnátov ma veľmi nebavilo a narozdiel od mnohých tunajších uživateľov, nevzrušuje ma film v ktorom je spochybňované náboženstvo (i keď v tomto filme som s tým trochu súhlasil), vedieť túto skutočnosť, možno by som si až na krev ani nepustil. Do atmosféry ktorá domňa bila na každom kroku som sa ponoriť nedokázal a s postavami som vôbec nesúcitil a tak isto som v nich veľmi nebol. Ale i tak sa jedná o celkom sledovateľný počin ktorý určite si nájde svojích veľkých fanúšikov ale ja nim niesom. // Druhá projekcia úplne zmenila môj názor na tento film. 78%

Rec 2 (2009)

Tempo a akcia prevyšuje jedničku, nástrahy úplne všade a nezastaviteľné napätie striedajúce dôležité rozhodnutia a boj o život. Avšak, vysvetlenie nákazy a jej riešenie sa mi zdalo trápne a vedecky nemožné scény boli na každom kroku, avšak ja som nato vzhľadom na žáner zabudol a aj počas pre mňa krátkych 80 minút, sa oddával tej hutnej atmosfére akou je REC veľmi známy film a dvojka v tomto smere nesklamala ani trošku. 74%

Sirotčinec (2007)

Nabúchaný trailer a produkcia Guilerma del Tora ma prinútili zhliadnuť tento počin Španielských štúdií. Spočiatku nuda, nuda nuda, v nude sa stále pokračuje, potom sa niečo stane a zas nuda nuda nuda a nuda. Film začne mať konečne zvrat až ku koncu kde je už divák, vrátane mňa unudený a nevystrašitelný, tupo očakavajúci trpký predvidateľný koniec ktorý sa samozrejme dostavil. 65%

Crips and Bloods: Made in America (2008)

Už veľmi dlho ma zaujíma problematika týchto Los Angelských gangov, Crips a Bloods. Tento dokument mi prezradil všetko čo potrebujem k tejto téme vedieť + špičkové dokumentaristické prevedenie a samozrejme nejaké te reálne emócie nesmú chýbať do úplnej dokonalosti. Bloods and Crips bojujú už ani sami nevedia začo hlavne že nemusia chodiť do školy, ale má to jeden háčik, existuje len jedna cesta von s tochto pekla a ňou je smrť, iná cesta nieje a na tieto potyčky väčšinou doplácajú, ako to už na tomto svete často býva, nevinný ľudia. 88%

Moje super úžasné šestnáctiny (2005) (seriál) odpad!

Práve dnes som náhodou zablúdil na MTV (ktoré inač vôbec nesledujem, nemyslite si o mne nič zlé) a šlo tam toto čudo. Najprv si vravím hmm Amerika, tam možno nieje zvláštne ze 16 - 17 ročné dievča sa preháňa po pláži s Ferrari. A nieje asi ani čudné že na svoje 16 narodeniny (kto ma vkuse niečo s týmto vekom, neznamená nič!) chce osláviť ako sa patrí a to jest min. 500 hostí, samozrejme nie ledajakých šupákov z ulice ale výberaných 500 nóbl ľudí ktorý niečo v tejto spoločnosti znamenajú no pche. Ale, a to ozaj že ale, že to dievča príde na pláž, začne vykríkovať že bude mať mega super ultra úžasnú párty a nemôže tam pozvať všetkých z náhodných okoloidúcich, tak vymyslí zábavku že pozvánky hodí do vody a kto si ich uloví ma šťastie, ostatný si môžu hodiť slučku že sa na túto vysoko položenú spoločenskú udalosť nedostanú. A samozrejme že naša sopľana s toho ako sa naháňajú za týmito pozvánkami, má úžasnú srandu. Okamžite som TV vypol, šiel na záchod a vložil si prsty do hrdla, pár sekund po tom prišlo neskutočné uvolnenie a zadozučinenie. Všade kde sa len dá vždy kritizujem dnešnú situáciu v spoločnosti, snobizmus a podobné humusi. Táto show je tomu nádherným príkladom.

Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

Seriál pre vygumované, zblbnuté dievčatká vo veku od 10 - 14 rokov ktoré hľadajú niečo cool pretože ony už predsa niesu deťmi a musia to patrične dať svetu najavo. A ako sa najlepšie dá svetu najavo že dievča už nieje dievčaťom ale je z nej zrelá žena? Predsa chválou v škole všetkým spolužiakom že sleduje úžasné vyspelý seriál Hannah Montana. A Disney a hentá hviezdička Miley Cyrus po ktorej za pár rokov neštekne ani pes na tejto blbosti mladých nádherné zarábajú.

82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

Predstavenie hercov v publiku v podaní Aleca Boldwina a Steva Martina bolo veľmi originálne a vtipné (George Clooney for ever).

Total Recall (1990) odpad!

Pane bože, toto tu a kultové sci-fi? Toto tu a najlepší Arniho film? Trapošovina, akých mal Arni veľa. Nulové herecké výkony (divadelné predstavenie pred kamerami), čudné prostredie a amatérske efekty, ne-uveriteľný svet budúcnosti (ľuďia žijú, pracujú na Marse na ktorom sú vybudované mestá, železnice, komunikácia no proste všetko a to už v roku 2084, tak to klobúk dole). A pri týchto sci-fi absurditách sa ľudia bijú o kyslík, chodia v handrách aké by na seba nedal nikto už za 2roky po natočení tochto filmu a ne to v tak ďalekej budúcnosti. Sci-Fi filmov tu bolo oveľa viac aj starších a o poznanie lepších od tochto bludu. 10%