Zkažená mládež (2007)

Skutočne mrazivý film odrážajúci smutnú realitu ktorá tu bohužiaľ je. S pohľadu na scenár, dialógy a proste na dej je film bezchybný - neobohrané téma šikany na školách. Z pohľadu toho že sa predsa len jedná o film tak to už je horšie. Hlavne ta miestami strašne zmätená kamera a pre mňa dosť nepresvedčivé herecké výkony, inak je film neskutočne sugestívna výpoveď o veciach o ktorých sa zvyčajne mlčí a je hodný plného hodnotenia a mal by si ho pozrieť každý jeden človek, i mladšie publikum, hlavne oni. 78%

Věc (1982)

Takto, The Thing ja osobne pokladám za absolútne priemerné béčko ktoré neprináša nič nového a aj keď je to staré 27 rokov tak to zrovnajte napr. s takým Kubrickovým SHINING čo bol ešte o dva roky starší film v ktorom bola naozaj neskutočná atmosféra a doslova a do písmena STRACH. The Thing je len další obyčajný, priemerný horor ktorému dávam 2** zato že to chvíľu vyzeralo na skvelý psycho thriller, ale vzápäti nato sa hneď kúzlo vytratilo a zostala len úplna obyčajná zlátanina (pozor spoiler!) o nejakej príšere z vesmíru a chlapíkoch ktorý sa ju snažia zabiť aj z vedomím že samy neprežiju a ani ich to veľmi netrápy. 45%

Ukradené Vánoce (1993)

I po druhom zhliadnutí musím zostať pri 5*. Proste úžasne originálny muzikál, nádherná hudba, perfektná animácia (na tú dobu až dokonalá). Animovaný - *****, Horor - *, Komédia - **, Muzikál - *****, keby sa v tomto tempe držal Burton napr. pri Snímke Sweeney Todd tak by dopadol o poznanie lepšie ako dopadol. Takto ma vyzerať pravé umenie ! Učte sa, až mi chlpy po celom tele stáli miestami. 89%

Osvícení (1980)

Teror aký v tomto majstrovskom filme majstrovského režiséra rozpútal Jack Nicholson nemá v kinematografii obdobu. Bol som prestrašený do morku kosti, hltal scénu za scénou, záber za záberom a triasol sa stále viac a viac. Smrťou Stanleyho Kubricka prišiel svet o jedného z najväčších filmových géniov aký kedy žili (Začínam si stále viac a viac myslieť že bol práve Stanley Kubrick najlepším režisérom aky kedy žil). Ukázal že si dokáže poradiť s každým žánrom od vojnovej drámy cez komédiu, horor, romantický a psychologický film. I keď horor mi k The Shining nejako nepasuje, niesom presvedčený že šlo Stanleymu o to vytvoriť čo najstrasidelnejší film, ale ako to mal on už vo zvyku, aj týmto filmom sa rozhodol zaútočiť na psychologickú, vnútornú stránku divákovej povahy a predviedol majstrovský psychologický horor po prípade Thriller, nazvyte si to už ako vy chcete. P.S. Výkon Jacka Nicholsna v tomto filme je jedným z dvoch legendárnych hereckých výkonov ktoré mi vždy zostanú v pamäti a tým je už zmienený Jack Nicholson v The Shining a Martin Landau v Ed Wood-ovi. 93%

Tenkrát v Americe (1984)

Sergio leone bol bez najmenších pochýb jedným z najlepších svetových režisérov. Tenkrát v Americe sa mi od neho páčilo najviac. Krásny gangsterský príbeh z Ameriky zabalený v neskutočne krásnej hudbe (ako ináč Ennio Morricone is best) a s veľkým množstvom prekrásnych umeleckých záberov na ktorých režisér určite nešetril. K tomu veľmi dobré obsadenie a famózne herecké výkony. 91%

Gran Torino (2008)

Po dlhej dobe konečne film ktorý ma zahrial pri srdci a pri ktorom som zažíval všetky druhy pocitov a eufórií od nezastaviteľného smiechu, tuhého zamyslenia sa nad dejom až po takmer nekontrolovaný výtrisk sĺz. Ale čo iného sa dalo od majstra Clinta očakávať? Zase sa raz ukázal že aj na staré kolená vie filmových fanúšikov uspokojiť. Premňa 93%.

Krvavý diamant (2006)

Krvavý Diamant nemusí byť dobrým filmom. Môže byť u niekoho podhodnoteným u niekoho zas nadhodnoteným. Avšak, krvavý diamant je perfektný hlavne v téme a probléme na ktorý poukazuje. Film sa mi páčil najmä z toho dôvodu. Podobné problémy skutočne existujú ale každému je to jedno, každému je všetko ukradnuté. Hlavné je že majú čo na krk, na ruku, na prsty a je im jedno odkiaľ pochádzajú tieto kamene, čo sa pre ne muselo prežiť a čo zas nie. 87%

Vlasy (1979)

Fuck, I really love Hippies. Jak ja ľutujem že mi nebolo umožnené zažiť tie magické roky 60 - 70 minulého storočia. Milujem hippies, stotožňujem sa s ich názormi a postojmi aj čo sa týka psychedelických drog ktoré mimochodom čo sa týka Hippies neboli zneužívané. Vlasy je úžasný muzikál od úžasného režiséra ktorý vie o čom je život a vie čo treba točiť. Milujem Hippies, milujem filmi Miloša Formana, milujem muzikáli, milujem Vlasy, ešte niečo? Nie skončil som. 88%

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Najlepší animák všetkých čias. Žral som ho ako pomerne už väčšie dieťa, z požičovne som ho mal na starej VHS-ke asi 100x a vždy sa mi páčil viac a viac. Ničím neprekonaná rozprávka, ktorú asi ani nič kompletne neprekoná. Toy Story totižto všetky moderné rozprávky započalo. "Donekonečna a ešte ďalej". 90%

Jeepers Creepers (2001)

Proste spolu s The Shining od Stanleyho Kubricka najstrašidelnejší film aký som videl, nemôžem si pomôcť ale je to tak. I cez jeho nedostatky ma i po opetovnom sledovaní dokáže plnohodnotne vystrašiť. 70%