Panelák (2008) (seriál)

Najprv som tu mal 3* ako priemerný, ničím nezaujimavý ako ani ničím nevybočujúci seriál od ostatných. Ale to sa týkalo len prvej série, tam sa ešte dali tie dialógy a zle herecké výkony vydržať, a týkala sa hlavne bežného ľudského (Slovenského) života zo všetkymi kladmi i zápormi. Ale táto druhá je už ťažký podpriemer v ktorom sa už nerieši nič - príšerné rozhovory, už absolútne nepresvedčivé výkony a nič neriešacie hlavné postavy. Je to už proste bez nápadu a diel za dielom sa my páči čím ďalej tým menej a vidím to tak že keď bude tretia zíde to na 1* alebo až na odpad!. 38%

Městečko South Park (1997) (seriál)

Je to veľmi zvláštne ako takéto niečo nabité neskutočnou vulgaritou, rasizmom, sexom, a proste všetkým zvráteným čo človeka len napadne, môže byť zároveň niečím takto fascinujúcim a zábavným. Pomedzi to všetko to ale odráža všetko čo mal autor na jazyku a takmer vždy nieje inej možnosti ako len 100% súhlasiť. Satira a paródia je na jedničku, tak isto takmer bezchybné dialógy hlavných postáv a aj animácia ktorá pôsobi síce veľmi stroho a lacne, ale čo sa témy týka lepšie odvedená byť ani snáď asi nemohla. Nemám rád seriály ktoré majú xy sérií, vychádzajú už niekoľko rokov a nikdy neskončia ale v prípade South Parku je to obrovská výnimka. Tento seriál pozerám už roky a nestratil ešte nič zo svojho kúzla. Stále je to náramne šibnutá zábava, kritizujúca už snaˇd každú absurditu na tomto svete ale pozor, vážne nie pre mladé publikum !. Komu takýto humor a odkazy nevadia vie svoje a určite tento seriál zbožˇnuje, ale určite sú i taký ktorých to totálne znechutí. Ale ja k ním nepatrím. 95%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tieto žlté smiešné postavičky zasadili ostré žihadlá americkej spoločnosti, politikom a hviezdičkám zásadnú ranu a boli ako prvý (jasné jasné že Soutch Park vznikol až po tejto pecke). Vtipné, pravdivé, ostré už 20 rokov. Happy Birthday dear Simpsons. 90%

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pulp Fiction je typický Tarantino ako ho všetci milujeme, preslávený týmto úžasným snímkom nabitým vulgarným humorom, skvelými tak isto vulgárnými hláškami a dialógmi a neuveriteľnými hereckými výkonmi. (žral som dokonca i Johna Travoltu a to je už čo povedať). Čo viac dodať? Kult ako má byť. 94%

Podfu(c)k (2000)

Film ktorý si v žiadnom prípade neberie pred ústa servítku a v ktorom sa stáva i to nemožné možným. (veď posúdte sami, kto si kedy myslel že uvidí Brada Pitta v úlohe cigána). Presne môj štýl obľúbených filmov : Ohromné nenudné dialógy, odporný humor, skvelé herecké výkony, originálna zápletka. To všetko Snatch spĺňa na jedničku a ja nemôžem dať ináč ako 5*. + asi jediný film v ktorom som zbožňoval slovenský dabing. K tomu neskutočné premyslená zápletka, vtipné od začiatku až dokonca. Ohromne zábavný film ktorý sa spolu s The Godfather radí medzi moje najobľúbenejšie a najlepšie filmy. 94% Turkish: You take sugar? Brick Top: No thank you, Turkish; I'm sweet enough.

Já, legenda (2007)

Film ktorému som nejako nechápal o čo mu ide, ale to len preto lebo mu šlo o veľa ale nechal si to až na záverečné scény. V nich som pochopil všetko a odhalil odkaz ktorý I Am Legend nesie. Odkaz je skvelý a skvelo pojatý, škoda ale že zvyšok filmu je len o niečo nadpriermené Béččččko, to s celkového hodnotenia berie jednu hviezdu dole. 75%

Zelená míle (1999)

Tak silný film ako je Green Mile sa už asi neobajví. Bez hanby môžem tvrdiť že som ho videl viac asi 10-krát a stále z neho mám silnejší a silnejší zážitok ktorý zo žiadného iného filmu mať nebudem. Nadherné dielo o ľudskosti a zlobe. (Lepší a silnejší film ako Shawshank podľa môjho skromného názoru). 92%

Trainspotting (1996)

Sadnúť si, vypustiť od každodenného stresu, popiť, pofajčiť prípadne si aj niečo šľahnúť. V takýchto prípadoch sa dá Trainspotting plnohodnotne prežiť a odniesť si aj ponaučenie aké su drogy zlé. Ano deti neberte ich, a prečo? prečo sú zlé ? lebo, prečo ich nebrať? preto. To sú odpovede snáď každého tvrdého bojovníka proti drogám. Ale mýlite sa ľudia, šeredne sa mýlite a je mi takýchto názorov ľúto. Citát s môjho obľúbeného článku : Keďže v našom živote ide v prvomrade o ťažké doláre, uplatnil sa i druhý faktor, a síce keď už im tie drogy povolíme, aspoň ich veselo zdaníme. A za zozbierané peniažky môžme robiť protidrogovú propagandu, ale sme s nimi vybabrali že ? Aj tak sú to len hlúpe ovce a ani si to neuvedomia (článok tykajúci sa problematiky ohľadom drog a alkoholu ktorý je v tomto článku vykreslený ako oveľa väčší nepriateľ človeka ako poniektoré nelegálne drogy). .... 95%

Být skinheadem (2003)

Skinheadi mali na jednej strane úžasný postoj k realite (srať na zákony, vytvoriť si vlastnú nezávislú hudbu, módu, averziu voči všetkému konzumnému a komerčnému) ale aj zvláštny (denno denne sa ortodokzný skini opíjali v krčmách kde sledovali futbal, zmizlo to prečo skini vôbec vznikli a týmto správaním ktoré neraz končilo bitkami začali to najhnusnejšie čo vôbec v dnešnej dobe je, ... no a nesmiem zabudnúť na menšie pokritectvo voči subkultúre Hippies ktorú vraj nenávideli a pritom s nimi mali toľko spoločného že radšej ani všetko nejdem menovať lebo to sa nedopíšem). Skinheadi sú veľmi komplikovaný a náročne pochopiteľný (teda ich subkultúra ktorá sa po roky neskutočne menila a rozvíjala k lepšiemu aj k horšiemu pričom sa čím ďalej tým viac zabúdalo na pôvodnú myšlienku a vznik Skínov). Tento dokument je úžasný v tom že ukazuje skinheadov zo všeliakých strán, trebars skin girl ktoré nemá rado Oi! iba SKA, Nazi-Skins (ktorým by som skinheadi vživote nehovoril) atď atď. Škoda že sa podobné veci nerobia viac komerčnými aby sa k nim dostali aj bežný diváci a konečne zhodili predsudky a otvorili si oči na túto nekonečnú problematiku. 89%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Zbožňujem túto fantasy trilógiu. Nemôžem si pomocť ale Pán Prsteňov (všeobecne, neskatuľkujem jednotlivé diely) je jedným s najlepších počinov v kinematografii k akej som sa dostal. Vzrušujúci, napínavé, emocionálne nabité ako baterky od Duracell (.:Keep Joke:.). Jednička ma dokonale do deja zatiahla, trojka ma s neho smutne vynáša, ale ja sa len tak nedám a pri každej príležitosti a chuti si Pána Prsteňov strašne rád zopakujem a pripomeniem tie nádherné, vzrušujúce chvíle plné zástavy dýchania a primrznutia očí na obrazovku. Síce sa túto trilógiu nesnažím skatuľkovať do kvalít jednotlivých dielov ale spomedzi nich som si ako najlepšiu vybral trojku pretože jednotka bola úžasná, dvojka vylepšená a tak isto takmer dokonalá ale trojka, trojka je dielo monumentálne ktoré sa svojím úchvatným ziskom (11 Oskarov) zapísalo na stenu slávnych, legendárnych, nikdy nezabudnuteľných filmov. 95%