Perníkový táta - Série 4 (2011) (série)

Štvrtá séria sa mi miestami páčila možno menej ako tretia. Bola pomerne rozťahaná, skoro každý diel bol z trištvrtiny nuda a štvrtiny podstatné veci. Ale seriál je vážne napeckovaný a chápem prečo bol v dobe jeho vzniku tak honosne ospevovaný. V niektorých dieloch ide o skutočné scénaristické majstrovstvo a Bryan Cranston spolu s Aaronom Paulom sú neskutočná dvojica, veľmi dobre vymyslených a napisaných charakterov, herecky zvládnutých na jedničku.

Perníkový táta - Série 3 (2010) (série)

Tretia séria pohla seriál míľovými krokmi vopred a už je tam kde som ho chcel mať. Hurá. Ideme ďalej.

Perníkový táta - Západ slunce (2010) (epizoda)

Najlepší dosavadný diel z celého seriálu. Dúfam vo viac takých a že sa seriál bude už ďalej držať len týmto tempom "(Fuck you Skyler").

Perníkový táta - S.S.T. (2010) (epizoda)

Ok. V druhej sérii po Skyler bola moja najneobľúbenejšia postava Jesse. Vidím že trojku bude zase viesť najnesympatickejšia herečka all the time Anna Gunn ako Skyler. A mala by vyhrať cenu za biggest bitch in the world ever.

Perníkový táta - Série 2 (2009) (série)

Asi od 7 - 8 dielu 2. série sa mi Breaking Bad začalo konečne skutočne páčiť a pochopil som o čo seriálu ide. Nebolo to ani zďaleka len o drogách, peniazoch a problémoch. Je to miešanica všetkého dokopy a vsádza i na humorne bizardné nadsadené stiuácie ktoré su scenáristicky na vysokej úrovni. Stále to nieje tam kde by som to mať chcel ale verím že sa to tam dostane.

Perníkový táta - Série 1 (2008) (série)

Neviem no teda tento velehlasný seriál o ktorom som počul chválospevy ako "najlepší seriál na svete", množstvo ocenení a bla bla bla ma po prvej sérii absolútne neuchvátil. Celé je to ako keby rodinná drama s prímesou nejakého rozhodnutia sa hlavnej postavy že zo slušného života si zrazu zrobí "crack house". Ide do toho po hlave a bez najmenšieho tušenia ako sa vo svete zločinu chodí mu to ide až náramne dobre. Jeho motivácia k tomu je síce pomerne rozťahane vysvetlená ale pre mňa stále dosť vlažná. Skyler (manželka Mr. Whitea) je asi najotravnejšou postavou akú som videl za posledný čas a vždy keď sa objavila na obrazovke mal som chuť to pretočiť do ďalšej scény. Dávam tomu šancu že sa to rozhýbe a verím tomu no 1. séria (ktorá je zvyčajne u seriálov najlepšia) v tomto prípade dopadla v mojich očiach katastrofálne.

Temná píseň (2016)

Filmom s touto a podobnou tématikou fandím. Je ich žalostne málo a ja si rád pozriem všetky ktoré sa aspoň trošku opierajú o jednu z tém mysticizmu, okultizmu, čarodejníctva, mágie, satanizmu a vecami s nimi súvisiacimi. Sám som bol isté obdobie čitateľom týchto náuk. Tento film sa z veľkej miery opiera o ich základy. Alister Crowley spísal 4 spôsoby nadobudnutia "vyššieho vedomia" (stavu nad vedomím). Rytmická hudba (Voodoo na Haity), halucinogénne drogy (čarodejníctvo, šamanizmus), rituálny sex (tantrické náuky), meditácia (resp. dychové cvičenia) (India, Tibet atď.). V Kabale som sa raz dočítal tuším aj o piatej - pôst, no môže a určite ich je viacero. To platí tak do polovice filmu. Druhá je už len čistou hororovou jazdou, ktorá ale funguje takže nemám výhrad.

Boku no Hero Academia - Season 2 (2017) (série)

25x25 ... Druhá séria sa niesla v podstate v duchu tej prvej. Až na malé odchýlky. Prišla mi byť viac detská, nudnejšia a rozťahanejšia. Nato že táto séria bola o polovicu dlhšia ako prvá bola hrozne pomalá a príbeh ide dopredu veľmi striedmo. Avšak stále sa jedná o jeden z lepších počinov ktorý sa snád do budúcna rozbehne lebo potenciál nato má veľký.

Wonder Woman (2017)

Ake museli byť všetky feministky sveta sklamané že ich najväčšia bohyňa (doslovne) sa aj tak zaľúbi do toho podradného plemena zvaného chlap. A verí v lásku aj naďalej. Nezištnú, čistú lásku v ľuďoch. Popri tom zničí pol Belgicka, zabije par desiatok "zlosynov" ale dobro nakoniec aj tak vyhrá a mýtický boh vojny Áres sa môže vrátiť do podsvetia ku Anubisovi, od Warner Monsters a ich poslednom počine. DC má byť konkurencia Marvelákom ale ide si vlastným štýlom ktorý mne u týchto hyper predražených amerických trhákoch prekáža. Marveláki mám rád preto že presne vedia kde majú stáť, čím byť a nepokúšajú sa byť ničím iným ako popcornom v kine. DC sa celkom darilo v podaní Zacka Snydera ktorý je jeden z majstrov žánru ale toto bol dosť veľký prúser a slabota.

Girl Power (2016)

Od staručičkého Show Must go On vidím 1x dokumento o graffiti a rovno od susedov Čechov. Nice. Nedopadlo to zle. Ale ako často vravím "stále môže byť aj lepšie". Graffiti mám rád ale stále asi viac fandím street art-u ktoré je mi bližšie a osobnostne ho považujem za väčšie umenie ako bombiť nejaké vlaky nie veľmi premakanými a zvladnutými piece-mi. To sa mi aj v dokumente asi zdalo take podstatné. Proti ženám v tejto sfére nič nemám. No nedá sa poprieť že kvalita ich diel je v mnohých prípadoch oveľa nižšia ako u mužov. Čo je ale asi aj spôsobené tým že je ich v tomto svete menej a u mužov vyššia konkurencie schopnosť.