Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Sklamanie, vykradnuté filmy: Godzilla, Transformers, Iron-Man, Armageddon a Den nezavislosti. Medzi ** a ***.

Death Racers (2008)

Celý film sa snaží tváriť drsno a nekompromisne ale pritom pôsobí veľmi komicky :-)

Únos letadla (2010)

Asylum je moja srdcovka, takže odpad určite nie :-) Efekty ako vždy nič moc, herci nič moc, scenár nič moc, odvaha jedna hviezdička :)

Jurský park (1993)

Film, ktorý som po prvý krát videl vo fantastickej zvukovej kulise trnavského kina. Dinosaury som ako malý obdivoval a keď prišli prvé reklamy na Jurský park som si povedal, že to musím vidieť. Celé dve hodiny som dokázal s otvorenou pusou pozorovať množstvo pochybujúcich sa dinosaurov, ktoré som dovtedy videl len na obrázkoch. Spielberg tu ukazuje aký geniálni režisér je. Množstvo digitálnych trikov, ktoré na tú dobu boli revolučné, výborná práca s hercami, ktorí famózne kopírujú scenár. A dinosaury? Fantastické pohyby, mimika, dravosť, hlavne u velociraptorov nad ktorými dominuje T-Rex. Výborné dobrodružné pozeraníčko pre celú rodinu.

Nezvratný osud 4 (2009) odpad!

Úprimne som mal sto chutí to vypnúť už po prvej havárií! Toto že točil Ellis? Fantasticky natočená dvojka a on natočí tento exkrement? Neveril som, ale je to pravda, bohužiaľ. Ale aby som sa vyjadril aj k filmu. Už úvodná triková havária pôsobí hodne amatérsky, ktorá sa nedá porovnať s bravúrne zvládnutou haváriou z dvojky. Následné, náhodné úmrtia pôsobia komicky, ktoré dokreslujú aj slabučké výkony hercov. Tomuto filmu sa treba vyhnúť alebo len raz a dosť. Nepodarený diel od ktorého som čakal oveľa viac!

Smrtonosná past (1988)

McTiernan si pre tento filmový kúsok vybral vtedy nie moc známeho herca Bruca Willisa. Práve tento film posunul Bruca tam kde je teraz - na špici akčných hrdinov. Po Predátorovi McTiernan skúsil film z trošku iného cesta. A vyplatilo sa. Scenárov o teroristoch, ktorí ovládnu budovu bolo neúrekom. Takže ak chcel McTiernan uspieť musel vytiahnuť tzv. eso z rukáva. To eso bol jednoznačne Bruce. Ako LA policajt John McClane sa z nenazdajky počas Vianoc ocitá vo výškovej budove Nakatomi Plaza plnej po zuby ozbrojených teroristov, ktorých vedie charizmatický Alan Rickman. Samozrejme to museli obohatiť tým, že medzi rukojemníkmi je jeho manželka Holly. Počas jej záchrany môžte vidieť množstvo súbojov, litre krvi a typické Brucove grimasy. Celé to podčiarkuje hudba ala 80 roky Michaela Kamena, kde prevažuje surový zvuk huslí. Tento kultový akčný thriller patrí medzi špičku, ktorý si zaslúži len 5 hviezdičiek. Yippee-ki-yay.

Oheň (1991)

Filmov o ohni je veľa, ale príbehov o hasičoch, ktorí deň čo deň nasadzujú svoje životy len aby zachránili tie naše je pomenej. Požiarnikov obdivujem a ako malý som túžil sa stať jedným z nich. Kurt ukázal aký je skvelý herec, uveril by som, že sa tým aj skutočne živí. Kriminálna zápletka je geniálne napísaná v ktorej sú výborne zvládnuté herecké výkony všetkých es. Triky s ohňom na tú dobu na vysokej úrovni, realizované skôr so skutočným ohňom a skutočnými požiarnikmi. A hudba? No Hans Zimmer je BOH! Neskutočne dokresluje tú napínavú atmosféru, a jeho smutné pasáže rozplačú snáď každé oko. Vynikajúci film, ktorý ukázal, že Ron Howard je skutočne nadaný režisér a ktorý ho vystrelil medzi top režisérsku smotánku.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tento film je pastva pre oči. Fantasticky tu do seba zapadajú ako ozubené kolieska výkony hercov do bravúrne napísaného scenára doplnené úžasnými, vizuálnymi trikmi. Pán herec Arni vo svojej najlepšej role vo svojom živote tu ukázal opak ako v predošlom diele, teda stáva sa z neho stroj, ktorý dokáže cítiť. Proti nemu však bojuje dokonalosť vo všetkých smeroch – T 1000 v podaní nenápadného herca Roberta Patricka. Obidvaja majú rovnako naprogramovaný cieľ, a to mladého Johna Connora. Otázne je ktorému sa ho podarí nájsť ako prvého. Celkovo film má výborný spád, kde jedna akcia strieda druhú okorenené o úsmevné gestá a hlášky. Filmu dobre sekunduje hudba, ktorá dodáva filmu futuristický nádych. Jedno z málo pokračovaní, ktoré sa podarilo a nebojím sa tvrdiť, že Terminator 2 je naj sci-fi film všetkých čias.

Andělé a démoni (2009)

Menej kontroverzný ako Šifra, ale aj napriek tomu výborne natočený krimi thriller z rúk Rona Howarda. Knihu som nečítal a tak súdim len ako film a neporovnávam s obsahom knihy. Film má fantastické tempo, ktoré pozvoľna graduje. Herecké výkony Hanksa, McGregora a Skarsgårda sú na vysokej úrovni čo sa nedá povedať o hlavnej predstaviteľke. Dej sa odohráva v období voľby nového pápeža čo filmu dodáva štipku kontroverzity. Kriminálna zápletka je presne podľa môjho gusta, ktorú s prehľadom rieši Robert v podaní Toma Hanksa. Celý dej vrcholí nečakanými zvratmi a zradami. Scéna s vrtulníkom je síce trošku pritiahnutá za vlasy, ale na samotné finále je potrebná. Filmu dodáva opäť hudobnú silu Hans Zimmer. Podarený kúsok s kvalitnými hercami, dobrou zápletkou a fantastickou hudbou.