• Pohádka

Přemluv bábu (2010)

Tak tohle je hodně provokativní video... No, co k tomu říct...? Že i když není úplně fér, v mnohém má pravdu... V každém případě jsem ráda, že mě se tohle video snad netýká, protože myslím, že u nás v rodině nikdo, včetně prarodičů, volit levici nebude:-)

Piano (1993)

Tak tentokrát dávám po dlouhém přemýšlení 5 hvězd, aniž bych vlastně věděla proč... Film je to bezpochyby zvláštní, ale to samo o sobě není důvodem. Vlastně se mě ani nějak významně nedotkl, jednání jednotlivých postav mi často přišlo nelogické... Nicméně tento film má něco... Má nějaké kouzlo, které mě odzbrojuje a nutí mě si na tento film vzpomenout i nějaký čas po jeho shlédnutí. Fakt, že hlavní postava je němá a vše vyjadřuje pouze očima, dává filmu další rozměr, zvlášť díky výborným hereckým výkonům. "What a death. What a chance. What a surprise. My will has chosen life."

Okamžik zlomu (2007)

Inteligentní, napínavý a za vidění stojící film.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Za těch pár dílů, které měly smysl. Uznávám, že jako poslední instance, když už někdo není skutečně schopen sehnat něčí adresu, a přitom z nějakého důvodu se s tímto člověkem potřebuje nebo touží spojit, pak ano. Ale upřímně - kolik dílů smysl opravdu mělo? Nechci to posuzovat, viděla jsem jich jen pár, ale přesto si myslím, že ve většině dílů můžeme vidět ty trapné, emoce na odiv stavící, svou tvář v televizi vidět toužící lidi. A to je vážně škoda a hnus...

Alenka v říši divů (2010)

Souhlasím s uživatelem Cimr - pokud by v titulkách nestálo jméno Tima Burtona, tento film by bylo možné hodnotit výš. Ale v konkurenci s jinými Burtonovými filmy byl tento mírným zklamáním. Nicméně přesto tento film určitě stojí za vidění. Ačkoli tady všichni chválí 3D provedení, já musím říct, že mě u 3D rušil dabbing a nepřišlo mi to o tolik skvělejší než obyčejná verze. Nicméně to asi záleží na vkusu.

Zlo mezi námi (2003)

Ta nějak nevím... Pořád na tom filmu nemůžu najít všechny ty kvality, které jsou mu tady přisuzovány... Film je možná dobře natočený, to ano, ale... Ale to přece není všechno! Je depresivní - ale ani to není záruka kvality. Ani herecké výkony samy o sobě film nevytáhnou na 5 hvězdiček. Hodně jsem od toho filmu čekala, ale musím se přiznat, že jsem byla dost zklamaná. Děj je dost nepravděpodobný, místy napínavý, to ano, místy hodný zamyšlení, nepopírám, místy snad i poučný, ale celkově bohužel trochu (víc) nudný... Je to omílání jednoho a téhož pořád dokola. Navíc mi teda "přeměna" hlavního hrdiny nepřišla tak logická, jak tu někteří píší. Že by na jedné škole zmáltil každého jen tak, kdežto na druhé byl ztělesněním ctností? Ale no tak! Závěr mi přišel spíš trapně přilepený... Nevím... Nicméně film nesporně své kvality má - ale ne na víc než 3 hvězdy.

Presumpce viny (2003)

Jak je mým zvykem, zaokrouhluji nahoru :-) Tedy 4 hvězdy, i když film na ně jako takový nemá. Ráda je však dávám vzhledem ke krásnému herectví Denzela Washingtona! Herecky mě také hodně zaujala Sanaa Lathan. Myslím, že za to si tenhle film 4 hvězdy zaslouží. Celkem předvídatelný scénář, ale přesto Denzelovi fandíte, radíte, doufáte, že na vraha přijde dřív, než přijdou ostatní na něj:-) Jo, není to nic zvláštního, ale zase se jedná o milý film, ve kterém nechybí napětí, humor, láska atd., zkrátka všechno to, co by měl průměrný film mít. A tenhle je mírně nadpůměrný díky hereckým výkonům.

Zápisky o skandálu (2006)

Brilantní snímek. Cate Blanchett hraje zkrátka neodolatelně dobře a Judi Dench nezůstává pozadu. Je to hra dvou žen, dvou přítelkyň, z nichž jedna tímto přátelstvím sleduje pouze a jen svoje cíle. Co je to přátelství? Co je víc - rodina nebo přátelství? Na čem je postaveno přátelství?

Přežili jsme svoje děti (2006) (TV film)

Uznávám, že už nějaký čas uplynul od doby, kdy jsem viděla tento dokument, nicméně přesto ve mě zůstal hodně hluboko zapsán - a to ne zrovna pozitivně... Proti námětu nic nemám, nicméně musel by se ho ujmout někdo jiný než Olga Sommerová. Mně se to jevilo jako naprosto trapné citové vydírání a nad některými jejími otázkami mi zůstával rozum stát... Je až neuvěřitelné, že na tak blbé otázky někdo dokázal přijít...

Lidé řádoví (2007) (TV film)

Dokument o tom, že i řeholníci a řeholnice jsou normální lidé, o tom, jak se hledá povolání, o tom, že člověk může toto povolání jemu nabízené vyslyšet nebo nevyslyšet, že ho může chtít slyšet, či nechtít slyšet, že si člověk může myslet, že toto povolání nemá, ačkoli ho má, a že ho má, i když ho nemá:-) Některé osobnosti mě zaujaly více, některé méně, nicméně celkově jde o lidi, kteří v sobě našli tolik síly, aby dokázali jít za tím, co považují za správné. Vždyť i ta trochu "sladší" sestra musela mít velikou vnitřní sílu, když dokázala celé ty roky, během kterých musela tajit svou příslušnost k řádu, prožít ve věrnosti sobě i Bohu! Jedná se o citlivě a inteligentně natočený dokument - a to navzdory tomu, že paní moderátorka se evidentně v tématu moc neorientovala:-)