• Pohádka

Fantom opery (2004)

Jsem trochu na vážkách, protože se ve mně bije touha hodnotit úžasnou hudbu, když se jedná o muzikál, což by bylo 5 hvězd, ale zároveň vím, že jsem na stránkách filmové databáze, takže bych měla hodnotit film, což by byly tak 2 hvězdy a to ještě ne moc přesvědčivé... Navíc - kdo četl knihu, tak ví, že ta je o mnoho lepší a s filmem se vůbec nedá porovnánat. Takže nakonec dávám 3 s tím, že film určitě stojí kvůli hudbě za vidění, ale sám o sobě to žádný zázrak není. Zvlášť hlavní hrdinka, tady všemi (k mému překvapení) opěvovaná, film podle mého dost kazí... Ten nicméně díky hudbě patří k mým celkem oblíbeným:-)

Revoluce: Záblesk minulosti (2009)

Myslím, že je to krásná možnost si zase připomenout události r. 1989. Málokdy se Češi tak sjednotili jako právě v r. 89. Tenhle film je určitě jedinečný tím, že ukazuje i jiné situace než ty, které vidíme ve většině ostatních dokumentů z revoluce. Navíc - já si nemůžu pomoct, ale mně přijde úžasné, že se příběh Sametové revoluce připomíná i jinde než u nás. A hodně států by se od nás mohlo učit, jak jsme to hezky sametově zvládli:-D Prostě srdeční záležitost, i když jsem tam tenkrát ještě nemohla být:-) http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/30929434016-revoluce-zablesk-minulosti/

Mluv s ní (2002)

Připadám si trochu jako zrádce, když tu čtu samé 5 nebo 4 hvězdičkové komentáře, ale nemůžu jinak... Nevím, čím to, ale abych mohla hodnotit film takto vysoko, musí mě mimo výborné režie strhnout i jinak, tak nějak lidsky. A to se u tohoto, jakkoli má zajímavé téma, nepodařilo... Tenhle film se pomaličku rozjíždí, rozjíždí, rozjíždí... Pak chvilku nic - a pak titulky... Nemá vrchol a kolem je jen něco sice zajímavého, ale přesto příliš nevypovídajícího... Celkově vzato - film zajímavý a výborně natočený, ale nic ve mně nezanechává a podruhé si ho určitě nepustím.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Přece jen někteří moderátoři asi nebudou tak špatní... Pokud bych to měla ale hodnotit skutečně jako zpravodajství, za které se to vydává, pak je to jasný odpad!

Události (1993) (pořad)

Určitě nejkvalitnější zpravodajství! Proti Nově a Primě by si zasloužilo aspoň 100 hvězdiček. Nicméně souhlasím s triatletem - chybí mi někdejší kultura...

Miluj mě, prosím (2004)

Zkjrátka nemám ráda tolik náhod v jednom filmu... Tady jich už bylo skutečně příliš, čímž film začal nudit. Navíc mi Matthewa opravdu nemohlo být líto, když leze do cizích bytů a krade tam pudřenky... Nevím, tohle mě minulo. Ale jsou to určitě lepší 2 hvězdy.:-)

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Po dlouhém přemýšlení zaokrouhluji nahoru a dávám 3 hvězdy. 2. díl Letopisů mě zklamal méně než první a to hlavně proto, že jsem od něj už skutečně nic nečekala. Oproti tomu, co jsem čekala, mě ještě docela mile překvapil. Bohužel se příliš odchyluje od předlohy, takže je z toho válečný film, který proto není ani pohádkou pro děti, ale díky své plochosti, kterou ho režisér obdaroval navzdory předloze, ani filmem pro dospělé. Herecké výkony jsou povětšinou velice tristní. Na druhou stranu jsem se přece jen celkem dobře pobavila a nelze pominout ani špičkové digitální triky. A navíc - Letopisy Narnie jsou pro mě prostě přes všechno srdeční záležitostí, což nedokáže změnit ani špatně natočený film:-)

Identifikace ženy (1982)

Natočené samozřejmě výborně, nicméně jsem na tom nenašla nic, co by mě zaujalo... Teda mimo krásné italštiny:-D

Jekyll & Hyde (2001) (divadelní záznam)

Navzdory Davidovi nemůžu jinak:-) Dokonalé! - Nicméně uznávám, že tady jde stranou veškerá objektivita a projevuje se, že je to jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů, zbožňuju tuhle hudbu! Proto dávám plný počet, ačkoli se podivuji, je-li David herec nebo zpěvák, neboť hrát neumí a se zpěvem to též není valné... Copak Broadway nemá na víc...?:-( Škoda... Nicméně tady porušuji všechna pravidla a dávám přes všechno 5. Je to srdeční záležitost... A ani David mi ji nemůže zkazit:-)

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Tak tohle byla síla... Je to sice lepší 1 hvězda, ale přesto kdybych hodnotila víc, ublížila bych mnoha filmům, které jsem hodnotila 2 hvězdami... Pravda, že konec filmu (nikoli úplný závěr) byl lepší, řekněme tříhvězdičkový, ale celkově nemůžu jinak. Za prvné tenhle film už mě nezaujme celou svou tématikou. Ale budiž. Horší už je, že hlavní hrdina sice nehraje špatně, dokud nemluví, ale jakmile mluvit začne, okamžitě mu přestanete věřit... A to už problém je... Navíc si celý film říkáte: "O čem to vlastně je? Kdy už ten film začne?" A čekáte marně. Potěší vás maximálně závěrečné titulky, takže jsem se po celkem krátké době začala nudit, jako ostatně většina kina... Takže tento film skutečně nedoporučuju...