Fargo - Princip omezeného výběru (2017) (epizoda)

Pozvolnější epizoda rozvíjející již nastolené dějové linie. Ještě více jsem musel ocenit casting – každý je tu na svém místě, nevidím tu žádný výraznější článek, který by mi kazil dojem. Postavy jsou prostě na jedničku – především slizácký padouch v podání Davida Thewlise tento týden krade většinu epizody pro sebe. Atmoška je také stále na výši. Sledování této řady je jednoduše stále radost i v případech, kdy se v ní zdánlivě nic neděje. Podrobnější dojmy zde.

Fargo - Teorie prázdných míst (2017) (epizoda)

Opět velice povedený pilot, který nabízí opět zajímavou zápletku a pamětihodné postavy. Děj se navíc opět absurdně komplikuje, takže jsem velice zvědav na jeho vývoj v dalších epizodách. Fargo je už jednoduše tak trochu záruka kvality. A pokud můžu mluvit za sebe, třetí série se zdá být možná ještě zajímavější než druhá řada. Detailnější dojmy zde.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Už se mi to nezarylo pod kůži tolik jako jednička, na druhou stranu příběh je dle mého stále parádní a trošičku srozumitelnější. Postava Batoua nedostala v prvním filmu zase tolik prostoru, nicméně ve dvojce je hlavní postavou a musím říct, že skvělou. Styl filmu je trošičku jiný, trošičku temnější a méně futuristický – je zde určitý mix nových a starých technologií (stará vozidla), takže to ve spojení s detektivním případem a kombinací světel a stínů připomíná tak trošku sci-fi noir. Což je rozhodně velké plus. Jak jsem zmínil, příběh je trošičku srozumitelnější, zčásti proto, že postavy tolik neřeší politiku a vztahy mezi jednotlivými frakcemi jsou přehlednější. Na druhou stranu se dočkáte ohromného množství různých filozofických úvah a citací, které postavy jen tak mimoděk během řečí pronášejí. To může někoho velmi rušit, na druhou stranu tyto promluvy často přímo souvisí s významy filmu. A symbolika byla už devízou prvního dílu. Osobně musím říct, že mě druhý díl příjemně překvapil. Přišel s něčím povědomým, avšak vydává se trochu jiným směrem, přičemž je stále poměrně komplexní a příběhově zajímavý. Vizuálně je to navíc ještě vypiplanější. Některé 3D modely sice bijí trošku do očí, nicméně většina filmu vypadá opravdu parádně. Už to sice není takový mindfuck jako originál, nicméně vysoké hodnocení stále zasluhuje. 5* (9/10)

Duch ve stroji (2017)

Pokud jste neviděli anime a hledáte jen nějaký docela dobrý sci-fi film, prosím, budete asi spokojeni a můžete si k hodnocení klidně bodík či dva přidat. Ghost in the Shell dobře ubíhá, akce není špatná, vizuálně je to docela přitažlivé a zajímavé. Pokud jste však zarytými fanoušky, dočkáte se jen mdlé citace, která naprosto postrádá kouzlo originálu. Největším kladem tohoto filmu dle mého vlastně je, že potenciálně naláká lidi k tomu, aby se podívali na původní anime film. Mohlo to sice být horší, ale na průměrnou sci-fi detektivku jsme opravdu ty dlouhé roky nečekali. 5/10. Tady je celá recenze.

Seal Team 6 (2017) (seriál)

Poměrně fajn vojenská minisérie, která se ale ve které se ale projevuje trošku plochý děj a některé epizody jsou tak spíše výplňové. První a závěrečné epizody však výsledný dojem přeci jenom zlepšují a vytahují mé hodnocení na chvalitebné. Potenciál tu ale byl o dost vyšší. Tady je celá recenze.

Seal Team 6 - Pokrevní bratři (2017) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod této minisérie. Záporák nabývá na zajímavosti, děj se už konečně pohnul zajímavým směrem a konečně se kašle na veškeré výplňové pasáže. Naopak je zde přesně to, co chci – povedené a napínavé vojenské drama od začátku do konce. Moc pěkný obrat. Tady je celá recenze.

Logan: Wolverine (2017)

X-menovský film opět po dlouhých letech opět posouvá hranice subžánru a přináší nám film, který zvysoka kašle na otřepané superhrdinské klišé. Hrdinové tu nejsou jen ploché figurky, ale hluboké charaktery, které se skutečně musejí potýkat s vlastními činy. Prostě ohromná depka, která si nebere servítky – a to ani po stránce zobrazení násilí. Nebýt vulgarismů a brutality, měl by film takřka oscarové ambice. Je to jednoduše velmi osvěžující komiksový film a parádní rozloučení s ikonami subžánru. Tady je podrobnější recenze.

Seal Team 6 - Doznání (2017) (epizoda)

Další epizoda Six v poměrně standardní kvalitě. Je však docela škoda, že veškeré rádoby zvraty vyšumí do prázdna a veškeré dění se tak nějak točí stále v kruhu. Na můj vkus docela pomalý vývoj zápletky. Na druhou stranu se to drží poměrně realistického konceptu a celkově přináší svým fanouškům přesně to, co očekávají. Bohužel ale nezvládá přijít s něčím opravdu překvapivým. Tady je celá recenze.

Seal Team 6 - Vedlejší ztráty (2017) (epizoda)

Epizoda se na chvíli pozastavuje, aby plně prezentovala důsledky z akcí postav v minulé epizodě. A to se jí také daří, bohužel je tato podzápletka možná až příliš natahovaná. Nějaké akce či výraznějšího posunu v příběhu se nám tento týden nedostává. Tedy docela fajn epizoda, avšak oproti předchozím trošku slabší. Tady je celá recenze.