Láska nebeská (2003)

Já vím, z hodnocení se může zdát, že patřím mezi mezi velké vyznavače romantických filmů, připravený zkouknout jakoukoliv romanťárnu s kapesníčkem v ruce, nicméně v případě tohoto snímku nemohu jinak. Když jsem jej poprvé viděl, sám jsem nevěřil, jak mě dokázal zabavit. Hned od svého začátku dokáže vtáhnout příjemnou, romanticko-vánoční atmosférou, která se, podpořená skvěle padnoucím soundtrackem, táhne po celou stopáž. Příběh je rozdělen do několika samostatných dějových linií. Ačkoli nemám tento postup ve filmech příliš v lásce, zde mi vůbec nevadil. Za to snímek vděčí hlavně skvělému hereckému obsazení. Je pravdou, že jednotlivé příběhy jsou velmi jednoduché, mohou působit kýčovitě nebo přeslazeně, ale jako celek vidím tento film jako velmi příjemnou, vtipnou, romantickou komedii, které mohu jen máloco vytknout - 5* (9/10).

Saw 3 (2006)

Třetí pokračování Saw rozhodně nenapravil reputaci těžce upadající série. Jako plus bych viděl obměnu Jigsawovi "hry" a hutnou atmosféru. Styl hry se opět trochu změnil - zpět do uzavřenějších prostorů s menším počtem hráčů, což je velmi dobře. Naopak záporem je ještě větší (a zbytečná) brutalita, která se pomalu dostává do popředí. Příběh naštěstí zůstal docela strávitelný, i když je více předvídatelný než kdy předtím. Charakter Amandy mě (narozdíl od předchozích dílů) vysloveně iritoval a zbytečně kazil už tak pošramocený film. Ve výsledku hodnotím 3* (5/10), podobně jako u druhého dílu. Docela se obávám dalšího pokračování.

Saw 2 (2005)

Po skvělém prvním díle byla má očekávání docela vysoká. Škoda, že je pokračování nedokázalo naplnit. Film trpí klasickým problémem prakticky všech "dvojek" a pokračování - je toho naoko víc. Více hráčů, větší prostředí, více úkolů a více brutality. Z mrazivého a klaustrofobického thrilleru se stává krvavá "reality show" plná charakterů s nejasnými motivy. Bohužel absence oné stísněnosti, beznaděje a atmosféry film oklešťuje do nadprůměrného béčka. Změna režiséra také filmu příliš nepomohla.I přes to si film stále držel moji pozornost a docela mě bavil, což se rozhodně podepisuje na mém hodnocení. A konec se zase povedl. 3* (6/10)

Saw: Hra o přežití (2004)

Příjemné překvapení. S béčkovou sérií Saw jsem byl docela obeznámen, nicméně jsem nikdy neměl možnost shlédnout byť jediný díl celý. Rozhodl jsem se to napravit prvním dílem, a rozhodně nelituji. Po celou dobu jím prochází mrazivá atmosféra, nepředvídatelnost, slušné herecké výkony (na horor) a pasující soundtrack. Občasná brutalita se dá překousnout, a rozhodně tu nehraje prim. Následné zakončení dostává film o příčku výš. Jako zápor vidím, i přes docela slušné napětí, absenci strachu, což bych možná od hororu očekával. Takže za mě 4* (8/10). První hra se rozhodně vydařila.

Bídníci (2012)

Skvělí herci, vizuál, dobrá předloha a jen 3* (5/10) za mě. A hlavně kvůli jedné věci - příliš zpěvu. V kombinaci s délkou je to po polovině filmu dost ubíjející. Problém je hlavně v tom, že by jednotlivé pasáže vyzněli mnohem lépe bez toho, aby je postavy přezpívávali. Takto jsou zbytečně natahovány, a žádná melodie v hlavě nezůstane, jen frustrace. Kdyby od tohoto film ustoupil, přešel k běžnému muzikálovému postupu - normální mluva, občas zazpívání, zkrátila by se přebytečná délka, neváhal bych ani minutu a sázím minimálně 4*. Některé výstupy jsou naprosto ekcelentní, bohužel je zápory, které jsem popsal, nemilosrdně zadupali do země. Škoda.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Od tohoto filmu jsem popravdě nic nečekal, jen jsem byl zvědav, jak se Josh Radnor z HIMYM popere se svým režijním debutem. A výsledek je takový nemastný neslaný, i když vyložená katastrofa to také není. Scénář mi připadal takový nedotažený. Jednotlivé dějové linie postav se daly podat mnohem lépe. A ani jich nebylo tolik potřeba - hlavní dějová linie Sama (Radnora) by v trošku rozvinutější formě dokázala v pohodě utáhnout celý film. Herecké výkony mi připadaly veskrze průměrné, hudební doprovod docela příjemný. Jako konečné hodnocení mi vychází 3* (6/10)

Chata v horách (2012)

"Co to sakra je?" - Věta, která mi během sledování mžikala v hlavě prakticky neustále. Na film jsem jenom zíral a nemohl uvěřit, co se to vlastně děje. Autor tohoto snímku museli mít buď koňskou dávku představivosti, a nebo byli stejně zhulení jako jedna z hlavních postav... Ale postupně. Film se ze začátku tváří jako běžný béčkový horor se skupinkou teenagerů, kteří opět jedou někam na odlehlou chatu. Klasika. V této chvíli film působí jako jako jedna velká vykrádačka Raimiho Lesního ducha. Ani jednotlivé charaktery nepřekvapí. Jedná se o klasickou skladbu povah, které se v takových hororech běžně vyskytují. Pak se ale začínají divákovi odkrývat prvky pro tento žánr docela nezvyklé, všechno nabere rychlý spád, finále do vás nemilosrdně napere řadu více či méně neobvyklých nápadů, přežvýká vás a na závěr vyvrhne. Po zhlédnutí přichází naprosté rozčarování a moje naprostá neschopnost jakýmkoli způsobem snímek zhodnotil. Nakonec se ale přikláním k 3* (6/10) - něco takového jsem prostě nečekal.