Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Po druhém shlédnutí musím razantně změnit hodnocení na téměř pět. Asi jsem na poprvé neměl na takovýto film náladu, ale je skvělý. Trochu mi připomněl Garden State, tou svou melancholickou náladou.

Rivalové (2013)

Asi jsem čekal mnohem větší drama. Tady jako by Howard především chtěl filmem ukázat jaký skvělý chlapík a playboy byl Hunt a puritánský idiot byl Lauda. Žádné velké drama se nekonalo.

Velký sen (2011)

Velmi příjemná záležitost, která není vůbec kýčovitá jak to tak většinou bývá u filmu o kamarádství.

Mafiánovi (2013)

Jako pilot k seriálu by to bylo perfektní.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jak jsem u Pána prstenů obdivoval a chválil Jacksonovo důkladné držení předlohy tak u psaní Hobita se vážně posral. Bohužel se pro mne potvrdilo, že rozdělení jedné knihy na tři velkofilmy o třech hodinách nebude fungovat. Nevím jakou smlouvu má Jackson s dědici práv na Tolkienovo dílo v tomto případě, faktem je, že tento film není adaptací Tolkienova Hobita. Řekl bych, že Jackson malinko ztratil úsudek a sebereflexi a až příliš si hraje na svém omračujícím písečku plném nádherné ale bohužel bezduché a opakující se akční podívané. Bilbo je jednoznačně hlavním hrdinou knihy, skrze jeho oči a mysl putujeme cestou k hoře. Bilbo je plný pochyb, strachu, stesku po domově. Cestou se rozvíjí jeho vztah k trpaslíkům, ke Gandalfovi. Tady ve filmu nic takového není, Bilbo je jen jeden z mnoha, možná i zbytečnější. První hodina vlastně nepřináší nic nového, děj se téměř nikam neposune, na scéně se objeví postavy , které s knihou nijak nesouvisí. Dialogy postav jsou úplně mimo, Jackson naprosto ignoruje charaktery postav tak jak jsou napsány v knize. Legolas, to už je vážně tragedie. Nic proti Bloomovi, jako herce ho vcelku můžu, tady je ale na plátně postava opuchlého elfa, vcelku příšerně digitálně vyretušovaná, která má na sto honů daleko do pružného mladíka v původní trilogii. Soundtrack je povedeny jako vždy, až na to že tady je všudypřítomný v každé scéně a je to kapánek otravné. Tohle je první dojem, dam tomu chvilku než se to rozleží.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Prvních 40 minut je konečně sledovatelných. Po příšerném prvním dílu, tedy alespoň nějaké zlepšení. Je tady vcelku sympatický pokus o vybudování určitého dramatu, prorevoluční nálady. Ovšem druhá hodina v ringu to kompletně zabije. Od začátku je jasné že už nejde o boj mezi rivaly, přesto se hry konají, vysílají, zabijí už pouze arena a její tvůrci. Přinejmenším velmi naivní. Že v tom hraje Harelsson, to bych pochopil, jeho výběr rolí je fantasticky rozmanitý a vcelku pravidelně se objeví v podobné kravině, ale Hoffmana jsem teda vážně nečekal. Tak jsem zvědavý co předvede v dalším pokračování, kde předpokládám bude jedním z hlavních představitelů.

Slečna od vody (1959)

Pěkná kamera kolem náplavky a nábřeží z centra do Modřan

Gravitace (2013)

Kdyby mi někdo před rokem řekl, že Sandra Bullock bude hrát fantasticky v nejpůsobivějším sci-fi filmu všech dob, považoval bych ho minimálně za blázna. Stalo se.

Správci osudu (2011)

Velmi příjemná romantická komedie. Především díky ústřední dvojici, které to spolu velmi sluší.