Transformers 3 (2011)

Nedivím se že to Megan odpískala. A ta nová holčina s opuchlýma rtíkama to úplně dorazila.

Konec přehlídky (2012) (seriál)

BBC v posledních letech tvoří to nejlepší na seriálovém nebi. Píšu to už nějaký rok, pokaždé když dám nějákému jejich seriálu 5 hvězdiček a píšu komentář. V tomto případě to bylo o to milejší a překvapivější, že jsem to vůbec nečekal. O seialu jsem vlastně vůbec neslyšel. Základem všeho je výborně napsaný scénář a bravurní herecké výkony. Cumerbatch je skvělý, příšerně přechytralý, puntičkářský, nejistý, sobecký. Úpěnlivě se brání rozpadu splečnosti jakou znal, poklesu morálky a osbní cti. A to jak ve své profesi, na poli dalo by se říct politického a vojenského poradce, tak v osobním životě, v náhledu na své dvě osudové ženy. Rebecca Hall mě překvapila ze všech herců snad nejvíce, je prostě skvělá, je tak skvělá, že pokaždé když ji vidím mám chuť ji dát par facek. A nakonec Adelaide Clemens, kterou jsem do té doby neznal. Její upřímně naivní a zapálená pacifistka je dojemná a navíc velmi krásná. Přestože je mini série převážně drama, o to víc musím ocenit tak přesně načasovaný a skvostě vytříbený humor. A pokud si teď vzpomenu na Panství Downton, musel bych mu v přímém porovnání s Přehlídkou ubrat tak tři hvězdičky. Tohle je prostě nádhera.

Čertova nevěsta (2011)

Po technické stránce výborně zvládnutá pohádka. Až na čerta velmi dobře obsazená, zručně natočená a na česko nad poměry vytříbenými efekty. Tady však ty klady končí. Scénář a samotný děj jsou tak neskutečně vyčpělé, že se těch 101 minut zdá setsakramentsky dlouhých. Navíc a bohužel tam není jediná scéna které by se člověk zasmál. A tím samozřejmě celkově pohádka nestojí za nic. Až je člověku líto, že tolik práce a investic, které mimochodem musely být velkorysé, přišlo vniveč na takovou pitomost. Nemám nic proti tradičním pohádkám, to snad ale nutně nemusí znamenat, že někdo nepříjde alespoň s minimem invence. Taky opakovat ve scénáři při jakémkoli rozhovoru oslovení dokola a dokola taky brzo omrzí. Možná si udělám čas a spočítám kolikrát ve filmu zaznělo Štěpáne, Štěpánko. To mi lezlo strašně na nervy.

Thunderball (1965)

No a tady už to jde pomalu z kopce. Spousta chyb, nedomyšlený scénář.

Pěsti ze železa (2012)

Tak RZA je zralý založit si nějakou svou sektičku. Je očividné, že se rád poslouchá a potřebuje zástup obdivovatelů, kterým by přednášel své filozofické téze. Film je obludná hovadina, ale těch pár minut s Russelem a Lucy mě vážně bavily.

Wallander (2008) (seriál)

Je to velmi příjemné, baví mě hlavní představitel, i tempo jakým série běží. Bohužel v příbězích a především pak v postupu vyšetřování jsou obrovské faktické chyby, které nelze jen tak přehlédnout a ignorovat. Chápu, že je to v rámci gradace děje, ale přesto. Ale i tak doporučuju, je to poctivá detektivka. Třetí série je bezesporu nejlepší, především intermezzo v Rize se opravdu povedlo.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Je to takový vybroušený diamant. Především kamera je naprosto úžasná. Co záběr, to naprosto perfektní zakomponování exteriérů. Samozřejmě dnes to nasvícení působí až divadelně, ale krásně se na to kouká. Možná protože dnes se taková práce s obrazem už moc nenosí a člověk tak má pocit, že se dívá na něco opravdu zvláštního a jedinečného. Děj samotný je vcelku napínavý a nemá žádné hluché místo. Akční scény působí dnes již poněkud úsměvně, ale s tím nemám sebemenší problém. Tak nějak bych si představoval ryzí bondovku. Dialogy jsou svěží, neotřepané a vtipné a přitom nepůsobí Grant jako žoviální idiot, jako tomu je ve většině bondovek minulého století.

Red 2 (2013)

Bezduchá zábava pro celou rodinku. Film začíná jako můj soused zabiják 2 po třiceti letech a bohužel je to jen horší. Přitom to v tomto složení mohl být skvělý film, pokud by scénaristi vložili trochu inteligenetního humoru. Občas se filmem mihne kus mistrného herectví, především v podání pana Hopkinse a paní Mirren, ale to je bohužel jen velmi řídce.

Labyrint (2012) odpad!

Když si čtyřicátníci hrají na studenty v dementně naivním příběhu.