Na odstřel (2009)

Výborný politický thriller ze zákulisí přidělování vládních zakázek. Russel je výborný, role investigativního novináře ze staré školy mu padla jako ulitá. Sekunduje mu krásná nová krev na místě blogařky ze stejného plátku. Do toho jedna druhá třetí vraždička, nevěrný politik s ušlechtilým posláním a kolotoč lží může začít.

Robin Hood (2010)

Nemám zrovna v lásce epické velkofilmy, ale po skončení filmu jsem byl opravdu zaražený proč film od začátku provází tak negativní recenze. Dobře, nebyl to obyčejný loupežník z lesa jak by se asi dalo očekávat. Dobře, vypadalo to chvilku že Anglii vládne Robin, nebo Robert a král hraje až druhé housle. A možná kdyby film byl ještě o půl hodinky delší, možná by se rozhodl i objevit Ameriku. Ale mě se to fakt líbilo. Scény z bojiště i z vesnice vypadají věrohodně, příběh se nevleče, jiskření s Marion je fakt legrační.

Dobrý ročník (2006)

Nemůžu si zrovna vybavit jestli jsem viděl lepší komedii. Uznávám že na Russella v hlavní roli romantické komedie jsem si chvilku zvykal. Ale dostal mě. Zahrál Maxe přímo božsky. V žádném jiném filmu si neoblíbíte nafoukaného žoviálního svůdce žen jako tady. A to mu sekundují výborní herci na všech postech. Jedna kráska, druhá kráska, bodrá sousedka, temperamentní vinař, nebo mírně škodolibá sekretářka. Ridley si vzal s předlohy to nejlepší a vytvořil nádhernou směsku života na francouzském venkově, kde je víno vždy až na prvním místě, aneb kde je půda, tam je válka.

Iron Man 2 (2010)

Kvalitní pokračování jedničky. Mickey byl výborný, ale stejně se nemůžu zbavit dojmu že se prostě na rusáka nehodí.

Machři (2010)

Od Dugana toho nikdy moc nečekám a po Zohanovi jsem čekal další katastrofu. Machři jsou průměrná komedie pro celou rodinu. Měl to být příběh znovu nalezení kamarádu ze školy, ale hlavně uvidíme férově rozdělené gagy hlavních hrdinů. Ty jsou prvoplánově hloupé a naivní. A už vůbec nechápu proč v tom hraje Salma?!!

Tron (1982)

Tak u tohohle jsem se teda zapotil. A to si nedovedu představit, že bych na to šel v 82. roce. Asi bych se bál pustit ve škole kalkulačku. Jeff je borec.

2012 (2009)

Tak na tomhle filmu je bezpochyby nejlepší Woody. Samozřejmě že jsem na to šel a tušil že to bude volovina, samozřejmě že jsem čekal spoustu romantických osudových výlevů, samozřejmě že jsem věděl že americká vlajka bude hrdě plápolat v každém druhém záběru a věděl jsem taky že to bude našlapané efekty, ale přesto jsem odcházel dost otrávený. Co je na tom filmu hlavně špatně, jsou ne ani tak blbě zahrané všechny hlavní postavy, ale především jejich chybné obsazení. A to mám Johna a Amandu docela rád. Ale tady to opravdu ani trochu nefunguje.

The Cake Eaters (2007)

Jsem nadšený. Tak to se mi opravdu dlouho nestalo, aby mě všechny postavy připadaly tak dobře napsané a výborně zahrané. Přestože je jedna z hlavních postav postižena smrtelnou nemocí, neutápí se film v beznadějném smutku a patosu. Tempo je příjemně rychlé, vše se děje přirozeně. To z tohoto snímku dělá jeden z mých TOP TEN

Astronautova žena (1999) odpad!

Kdyby to mělo lepší scénář, mohlo to být novodobé Rosemary's baby. Neskutečné bláboly a výlevy jsou neodpustitelné, vyvrcholení je přímo trapné. Nemá cenu nějak komentovat herecké výkony, žadné nejsou. Je to jen sled, zahraných situací. Snad se mi podaří na tento zážitek co nejrychleji zapomenout. Nepovedlo se!!!

Dvojí hra (2009)

Téměř nic mě na tom filmu nezaujalo. Ocean eleven byla zábava, dvojka nic moc, trojka taky ne. A tohle je tak trochu čtyřka. Stejná kamera, stejná hudba, stejně neoriginálně zamotaný příběh.