Vyfič! (2009)

Pekelná jízda. Bavil jsem se od začátku do konce každou jednu minutu. Tenhle film má všechno, co má správný film na pobavení mít. Akce, romantika, skvělý neotřepaný humor, perfektní herecké obsazení. Pro mě naprosto nejlepší záležitost za poslední roky. Jeans shorts ... really?! EVERY SINGLE DAY!!! :)))))))))))))))))))))))))))

Cizinec (2010)

Příjemně pitomoučký film. Děj je opravdu lehce předvidatelný, drží se tradičního klišé. ALE!!!. Bylo opravdu osvěžující vidět Deppa opět v takové šarmantní roli a i když Jolie není moje favoritka, tvořili opravdu pěkný pár. Moc se mi líbila kamera, nepamatuju se že bych viděl lepší záběry Benátek.

Stone of Destiny (2008)

Milý film, který příliš nezabředá do politických detailů. Jeho atmosféra by se dala srovnat s lupičskými filmy ze šedesátých a sedmdesátých let

Proti proudu (2009)

Ačkoli by děj filmu v celku předvidatelný, díky různým zastavením po cestě byl docela pestrý a nenudil. Ani té tragičnosti nebylo zas tolik a chvilkami byl i vtipný. Kirk a Reaser byli dobří, Fennesovi jsem věřil tak na půl. Flashbacky do minulosti na šťastné období by si režisér mohl klidně odpustit. Náladu filmu perfektně dokresloval industriální ráz krajiny pod věčně zataženou oblohou.

127 hodin (2010)

Začátek je brilantní. Je jasné že se Boyle musel nějak vypořádat s tím, že se děj "zaklíní" po půl hodině na jednom místě. Popral se s tím odvážně, i když různé prostřihy do minulosti a halucinace, mě moc nebavily.

Wendy a Lucy (2008)

Vážně nádherný film. Hodně civilní pojetí až s dokumentárním odstupem, přitom právě proto tak strašně silný. Špatná rozhodnutí třebaže s dobrým úmyslem ve skutečném životě prostě nevedou k ničemu dobrému. A najednou je v TOP TEN. Nemůžu si pomoc a jdu si ho znova pustit.

Městečko Peacock (2010)

Poklidně plynoucí příběh který se nezadržitelně blíží k výbornému finále. Murphy je brilantní. Atmosféru výborně dotváří vygradovaná hudba.

Rodinka (2010)

Product placement minutu za minutou v tom nejhorším balení. Je mi líto takhle sledovat všechny ty skvělé herce.