Amarcord (1973)

Krasny a na nic si nehrajici snimek, ukazujici zivot takovy, jaky opravdu je. Nejlepsi scena je asi se starym strejdou, ktery si pri odpocitavani "uno, due, tre" na tre vzdy uprdl ;) A o tom cely Amarcord je - o tom jak nevsedni mohou vsedne vypadajici veci a pribehy byt.

Muž, který nebyl (2001)

Velmi prijemny noir snimek plny zabavnych zvratu a kompozic, tak typickych pro bratry Coeny. Uzasne atmosfere napomaha cernobile provedeni a hlavni postava jako vypravec tohoto prapodivneho pribehu. nelze vsak prehlidnout jiste prekroceni miry unosne vykonstruovanosti deje v posledni petine filmu, i tak jde ale o velmi nadprumerny kousek. 4,5*

Příběh rytíře (2001) odpad!

Prominte, ale tenhle film je nejvetsi omyl v historii kinematografie. Je to vysmech jak filmarskemu, tak hereckemu a i kostymarskemu remeslu a hlavne, coz me stve nejvic, jde o totalni vysmech evropske historii, stredoveku a vsemu, co k tomu patri. A nelze to obhajovat tim, ze se jedna o "pouhou oddechovku" ci snad snahou o osloveni mladsich divaku modernim pristupem. O to vic me mrzi, ze tuto slataninu natocil reziser me velmi oblibene Odplaty, nemluve o svatokradezi v podobe pouziti hudby od Queen. Tfuj, naplivu tvurcum tohoto paskvilu na hroby.

Hráči (1998)

Nijak vyrazny film a navic nikterak zajimave natoceny. M.Damon opetne ukazuje jak neumi hrat a tvari se stejne umele jako ve vsech filmech, G.Mol je protivna az to boli; naproti tomu Norton opetne ukazuje sve herecke mistrovstvi, stejne jako Malkovich.

Magnolia (1999)

Slátanina s nesnesitelnou pasáží. EDIT 2023: Zde máme pravděpodobný prapůvod dnešního woke Hollywoodu.

Vše o mé matce (1999)

Sileny, misty hnusny a po vetsinu casu pro "normalniho" cloveka neuveritelny film. A presto tak krasny a citlivy. Smekam pred umenim mistra. P.S.: Todo sobre mi madre bylo moje prvni "setkani" s panem reziserem a dodnes asi nejpusobivejsi, ktere se navzdy zarylo do me pameti. Vrele doporucuji vsem filmovym labuznikum.

Amistad (1997)

Temna skvrna bilych lidi? Gouryello, Gouryello, kazdy prece vi, ze otroky meli nejen "bili" lide, ale i Arabove ci Asiati. Chce to taky trochu zapremyslet a ne jen psat jak na bezicim pasu... Jinak Amistad je opravdu jedinecny film s perfektnimi hereckymi vykony a napinavou, "dusnou" atmosferou.