Thor (2011)

Ještě že to režíroval Branagh.Jakž takž to udržel pohromadě (i když teda třeba ,,davový" scény z bojiště země-fakt docela sranda,jak se tam ty herecký figurky pohybují od značky Á ke značce Bé a ti co přežijí docupitají i ke značce Cé-jak od Wooda.....).--A tak volám zas a znova: dejde mi LOBA!!!! Režisér ovšem musí být Rob Oživlámrtvola a nikdo jinej!! Tyhle nablískaný MARVELY mě už totiž začínaj trochu otravovat.(65%)

Dolarová manželství (1964)

V luxusním obsazení Tučný Rozpočet uvádí:,,Néé,já ty pilulky nechci!!" ,,Proč ne?" ,,Jsou RŮŽOVÝ!!!!!!" (Shirley MacLaine/tančit vedle Kellyho a obstát-no teda!!/,Paul Newman/ten jeho nařvanej ksicht se tu jmenuje Larry Flint//!!!!!!!!!!// a šimpanzice jakožto kvalitní malířka Frýda//Frieda??!!//,Robert Cummings a Dean Martin /jako nevýrazný šmudly/,Robert Mitchum a Gene Kelly /jako šmrncovní elegáni-ani se moc nemuseli přemáhat/).Občas mi holt udělá radost i drobnost mile (i přes ten sarkasmus) a ne úplně hloupě zabalená.

Padlí andělé (1995)

Pro mě není moc důležitý co mi pan Kar-wai Wong ve svých filmech furt zděluje dokola ,-že on a ona,ona a on,on a on, ona a ona,ona na,ona a oni,oni a on,onion! Ale formu tu mu žeru s chutí,nadšeně,s potěšením a bez výhrad.Jako tu scénu -pozvu celou rodinu na zmrzlinu!!!-třeba.(co má furt s tím konzervovaným ananasem?)

Bitva u Thermopyl (1962)

Snyderovo-Millerovic 300 je samozřejmě někde jinde.Fakt nesrovnávat.Zatímco 300 je jen a pouze dobře udělaný komiks kdy historický pokřivěniny (často i zhovadilosti) jsou každýmu u zadku,tady to mimo toho hýro a dobrodrůža i docela snaha o jakž takž odvyprávěný příběh jak to možná bylo(ovšem dialogy mezi Themistoklem a Leonidem-prča největší,aneb zkratka především-já su toprý fójak a já zas rozumbrada politik,ug ug,- no a ty sparťanský dresy????,to určitě! -až na štíty v podstatě obšlehnuto od vzoru římský legionář,-to se fakt v produkci nenašel nikdo,aby jim řek že se tehdy chodilo do boje s kulkama ve větru vlajícíma?,asi ne řek). I tak ale dobrý.

Společenství vlků (1984)

Na Jordana jsem po jeho Druhém já poněkud zanevřel,-teda ne že bych nějak výrazně slinil nad jeho předchozími kusy,který se ksichtí že ten mejnstrým jen jakože náhodou ale těch ,,myšlenek" tam.Leda prd.No nic,risknul jsem to,když už tu máme (některý) DVD na pultech za dvacku a začátky mnohých rejžů jsou mnohem zajímavější než jejich konce..... A nelituju!! Že se zrovna u Jordana dohledám ,,jinýho" filmu,to bych věru nečekal,aneb Frojde Frojde vždycky na tě dojde....

Kulka pro generála (1967)

Zábavný Volonté a velmi velmi studený čumák Castel ve westernu při jehož psaní scénáře se prý pohádali Lenin s Marxem (Lenin trval na vítězné revoluci jako finále filmu).---Celou první polovinu v podstatě neustále padají k zemi právě zastřelení (většinou uniformovaní) mexičani zastřeleni jinými mexičany,abychom po krátké siestě na vsi si to všechno v druhé polovině zopakovali. Do toho jednoduchoučký příběh (to jedině zajimavý co jsem tam našel,že jsem neuhád zda jde o pomstu,nebo prachy) s dobrou hudbou a svižným dějem,kde je Kinsky odsouzen jen k trapnému statování. -Pro mě první film kde Damiani naznačil co v něm je a poté co ubral z ultralevého náhledu a dostal šanci říct něco co ho evidentně doma dost kakalo (mafie,bezmoc ze státního aparátu,bezmoc státního aparátu,korupce) předhodil nám v 70kách pár vynikajících společenských thrillerů.Takže tohle beru jen jako jeho trénink na to další.

Spirit (2008)

Vážený pane Millere, kdyby jste byl čehůň, znal by jste jedno pořekadlo a to -ševče, drž se svého kopyta. To že se Váš téměř geniální komiksový náhled tak hezky zadařilo ztvárnit ve filmu Sin City bylo hlavně díky pánům Rodrigéz aTarantino. Šak oni vědí proč točí a nekreslí. Kdyby kreslili, mohlo by to třeba dopadnout jako když Vy reží(že)r(t)ujete.Tož strčte si své režijní choutky do prdele a dělejte to co (skvěle) umíte. Děkuji.

Hadí vejce (1977)

Tak jako bych chtěl někdy vidět od Aronofskyho nějakou komedii,od Formana western,od Cohenů týnejdžr film,od Cronenberga válečný film,a od Tarantina životopisný film třeba o Smetanovi,tak jsem po Hodině Vlků chtěl (musel) vidět Tohle! Splněno.Film evidentně na zakázku,-když už azyl v dojč,tak pro ně taky něco vyrobím,a když už jsem totálně v hajzlu a mám blbou náladu nebude to už zase žádná sranda-jako by jindy byla,řekl si pan Bergman. ( a Carradine v kontrapunktu s Ullman,tomu říkam tečka mezi voči!)(teď mě napadá že Srpskimu filmu by moc slušel remake od Bergmana,-jenže to už nepůjde,---jak ten svět filmu dokáže být i omezený takovou blbostí jako smrt génia).--Konec filmu na Bergmana až debilní vysvětlovánka,-asi si Laurentis řek,že když už na to sehnal prachy tak ať to nějak vyzní.Ale i tak ,-na tohle téma (samozřejmě hlavně díky Bergmanovi) opravdu povedená forma.Díky za to temno pane režisér.(v jiných komentářích je několikrát zmíněno,že tohle je nejslabší Bergmanův film.-No byl by to možná nejslabší Bergmanův bergmanovský film,kdyby byl Bergmanův,-což tedy tak úplně néni...)

Desatero přikázání (1956)

Těžká cesta k ,,Zrození národa" a ke stvoření jednoho z prvních (první určitě ne,-viz. třeba Chammu-rabi) dochovaných zákoníku (podle kterýho se vlastně jede do teď).Nijak zvlášť mě to tedy nebralo,-až moc okatý důraz (i díky podílu na délce filmu) na Mojžíšova dobrodrůža v Egyptě a vlastnímu exodu židů to pak moc nedá,-ale když srovnám tohle třeba s Alexandrem z nedávné doby v pohodě to obstojí.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Srandovně přifouklý mu(a)skulatury pánů bijců mě nikterak neiritovaly.Šak takhle nějak má přeci vypadat filmem oživený akční komiks.Raději tohle než ubrebtaný Vačmeny,nebo infantilní Spajdr mény(o zhovadilostech například transformovaných automotobotů ani nemluvim).A to i přesto ,že příběh je ještě řidší než v Krvi a Písku.Ale jakej příběh,tady? A k čemu prosím vás?