Intimní tajemství (2007)

Asi nejvíc se mi líbila ta rovina příběhu,kdy je jasně nalajnováno: ,,Buďte na mě hodný a i já na vás budu,-budete li mě ale vy svině mačistycký ubližovat i já vám ublížím"-nejdřív náhodně (instinktivně) a následně s chutí, schválně a promyšleně! A protože mám rád, když se holky usmívaj (viz.třeba Bye Bye Sally) tak ten Dawnin úsměv na konci-ano hned potom co olezlej děda začne dělat ty svoje ksichty-mi ten film málem vytáhly ještě víš než na těch zasloužených 3/4 hvězd co mám.

Třída roku 1984 (1982)

Srandovně obtloustlý hošík M.J.Fox,mizerný herec (ale o to později mnohem,ale mnohem lepší režisér)Van Patten a průměrný režisér Lester s nevýrazným Kingem jako opravdu hodně nazlobeným učitelem hudby (ani nechci vědět jak by řádil takovej třeba tělocvikář,-to by byl teprve sekec!!).-Tahle partička mohla mít nakročeno k docela nehezkýmu filmovýmu průseru,který se naštěstí nekonal a pro mě tenhle film definuje co to je vlastně ten sedmdesátkoosmdesátkový lúk.

Jednoduchý plán (1998)

Co dodat,-trojka mých oblíbených herců (hlavně Bridget-ta její vychytralá nešťastná vypočítavá studená mrcha!!!!) a Raimi, který jestli tohle někdy překoná, tak půjde do mé topky.--Na rozdíl od tolik zmiňovaného Farga je zde mnohem míň nadsázky a když černý humor, tak takový co vede spíše ke šklebu než úsměvu. Ledově mrazivý film se strhujícím závěrem a ani to moralizování na konci mě nenakakalo zas tak moc.

Hodný, zlý a divný (2008)

Ale vůbec mi nevadilo ,že si na východě všimli co se kdysi odehrálo z jejich pohledu ještě víc na východě, někde v New Mexiku, nebo kde. To celý rozmáchlý tak jako předloha a k tomu jsem sám sebe nadchl představou, kterak v blízké budoucnosti ještě víc na východ-někde poblíž Brooklynu-vznikne další variace, tentokrá black exploation s Snipesem, S.L.Jacksonem a už zase načerněným Downeyem jr.

Masakr na svatého Valentýna (1967)

Téměř dokumentárním stylem skvěle natočená gangsterská historka od režiséra, který až na svoje poslední tři filmy všechno natočil v jedněch kulisách a prošlo mu to!--Trošku mě rušilo že můj oblíbenec Robards (jak já jihnul nad jeho ,,bídníky" v Tenkrát na západě, nebo Baladě o Cable Hogueovi) tu byl o něco starší, než by byl Capone v reálu (Caponovi bylo v r.29 teprve třicet) a té jeho démoničnosti (ve srovnání s přízemní krutostí těch ostatních) snad až příliš. Ale to je prostě Corman.

Valerie a týden divů (1970)

Jireše mám docela rád a tenhle jeho film (já vím že to napsal Nezval,  ale nemůžu si pomoci,-furt jsem měl při sledování tohoto snímku pocit ,že to napsal permanentně ožralej Vančura:-)) ze všech jeho snímků nejvíc.(....ale ať mi někdo vysvětlí ty dvě debility na konci jeho kariéry -Učitel tance, a Dvojrole,-to byla od Jireše brigáda k důchodu, nebo to někdo jinej posral, nebo co?) Užil bych si to asi ještě víc ,kdybych měl dívčí sny v rozpuku puberty, nebo byl alespoň děvčetem. (....nechali si Nezval a Jireš při vzniku románu a filmu na chvíli změnit pohlaví, nebo byli TAK vnímaví, jak já asi nikdy nebudu?,-se asi nedozvím)

Království (2007)

Emerikan ekšn-budiž,- a poslední věta ve filmu mi to má celý přehodit do kritična?? Naprdět a rozmazat! (zlatá Syriana!!)

Chléb a sůl (1973) (pořad)

Chtěl jsem Karla Velikého vidět zpívat nějaký lidovky.Takže jsem to viděl.A i díky tomu, že ani u jedný písničky nezměnil ten svůj dřevitý výraz mě i mírně pobavil.--Spíš mi ale bylo smutno,čím vším se museli v sedmdesátých (a dalších) letech živit lidi jako pan Roháč,nebo paní Krumbachová.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Zajímavý tenhleten trend, kdy trhání ještě živýho masa na kusy, chlemtání krve z dutiny břišní, propíchávání kdekoho (teď myslím nějakou zbraní),nebo alespoň prokousnutí krku moc nevadí, no bradavku (dámskou) ale (a to v jakoby lechtivém snímku) jeden nezahlídne. Takže asi tak-zabíjejte se dle libosti, ale jak si prcnete jste zatraceni. Hy(a)men!!---Jinak to celé neoriginální, bezduchá kravina se sundtrackem, který si ze mě snad občas dělal prdel, docela tam pasoval, ale nudil,-ovšem (a hlavně proto dám 70%) s hromadou drobných, leč výborných vtípků--jako třeba na konci cameo pana Henriksena, kdy jsem se alespoň na chvilku octl Na prahu temnoty:-),-nebyl tohle vlatně prequel??:-),-nebo když je mladý citlivý sportovec roztrhán démonem a následně vidíme jak jeho pohozené torzo okusuje něžná laň!!,-či kam až může vést malá lež o pannství,- atd.

Útěk do divočiny (2007)

Poéma o jednom městským floutkovi,který se rozhodl myšlenkovat a jeho nepovedeném čundru? To se Penn snad posral!--Plytký příběh unyle natočený by nejedna slza ukápla.A že ten čundrák na konci chcípne jako prašivý pes.Šak ano-to je tak když si někdo na něco hraje , kecá a nerespektuje,-v tomhle případě přírodu.-Kdyby McCandlesse na začátku jeho ,,cesty" podříz někde u dálnice nějaký vágus,nevzniklo by tohle prázdné dílko tak hezky koukatelné.NESNÁŠÍM takovýhle story,-já laponský pastevec sobů omylem narozený ve střední evropě.Co nadělám,leda prd.A ty dvě hodiny promarněné u téhle kejdy si musím nějak vynahradit,nebo se zblázním.