Viděl jsem ďábla (2010)

Nehezká torture revanš.-Pomsta sice naplněna ale už zase ta polemika (viz. Parkova trilogie ) o katarzi zkrze pomstu. (co mě tentokrát dostalo tak Min-sik Choiův ,,ďábel"-ať se děje co se děje tak ze své nenávisti vůči všemu,ze své arogance a své animální zuřivosti a zvrhlosti tenhle ,,Old Boy" neuhne ani o milimetr!-spolu s Anthony Wongem/Untold Story/ a s Anthony Hopkinsem/Mlčení jehňátek/ ta nejzděsivější lidská zrůda jakou jsem měl zatím možnost v akčním filmu vidět)-(Choi-není to v překladu taky Antonín?)

Lovec trolů (2010)

I přes ten poněkud rozpačitý konec musím jít na 80%.Protože zas něco alespoň trochu o něčem jiným (když ne jinak),-zábavný to bylo a ty frky! Jako třeba když lovec celej v železe povídá,že zkusí nalákat trolla na trochu křesťanský krve a vyleje jí celej kýbl na most.Celej kýbl!!! Že by se někdo obtěžoval mi alespoň naznačit kde ji stočil? Radši nevědět.--Protože umím dobře norsky,přečetl jsem si na tohle spoustu recenzí a hned v několika se objevil příslib,že velmi volné pokračování se bude točit v Praze!! Bude se to jmenovat Lovec Trotllů: Armagedon,-lovcem bude jeden nejmenovaný investigativní český novinář a (už kvůli rozpočtu) je skvělé,že budovu kde se to celé bude odehrávat (komorní slasher!) zapůjčí k natáčení český parlament.Kdo bude za trotlly se zatím tají. Už se moc těším,ale než tohle norové v české režii zmáknou,vystačím si zatím s tímhle prvním prima dílem.

Baby Shower (2011)

Nejdrsnější závěr (co jsem kdy viděl) nějaké dlouhé řady chilské láf telenovely.No opravdu.Škoda že mě ten seriál minul.

Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Někde na pomezí zfetovaného Hanekeho a nezfetovaného Lynche.Kdybych kdysi před tímhle neviděl Blížence,potažmo Audition asi bych upad.Na rozdíl od obou výše jmenovaných filmů je tenhle lépe přijat i (zřejmě) pro přímačařejší zamotanou dějovou linku.Což je vlastně dobře,jen ať se točí!

Machete (2010)

Robert Rodriguez je jediný Texasan,který mě rozesměje kdykoli se mu zamane. Být ženou,byl by to důvod k nabídce sňatku.( že se Trejo dožil hlavní role je prima,ale už nikdy více-byl by to hazard s jeho kultem a to by byla škoda)

Okno do dvora (1954)

Pár metrů přes dvůr mají naproti mému oknu okno sousedi (taky kdo jiný,že).Na co bych se to vlastně koukal,kdyby do okna dali svoji plazmu a pustili Okno do dvora? Na Okno do dvora v okně do dvora! To by teprve byl splněný sen všech čumilů co jich kde je.

Zastavení na Missouri (1976)

Před lety viděno na ČT aby se to po čase ke mě domů vrátilo přes cinemax,to jsou věci....(ještě že na kabelovce nechali původní dab. a nemrskli tam zas nějakou tu rychlokvašnou zrůdnost,-jiný se snad už ani nedělaj-tak jsem si mohl alespoň užít Preisse jako Nicholsona a vynikajícího Rösnera jako Branda).I přes různé odbočky,právě tihle dva táhnou celý film,kdy echttlusťoch psychopat Brando jako strážce ,,zákona" a ke konci už hodně naprdlej (to mu sedlo nejvíc) tlusťoch Nicholson (nějak si nevzpomínám na jiný west. s Nicholsonem,asi slabá paměť).Za zmínku rozhodně stojí i H.D.Stanton-neskutečně mu sednul ten lúk pistolníka z konce 19.st.-a to celý jako zajímavě jiný western,který mě bavil jak málokterý jiný.---,,Víš co tě vzbudilo Roberte? To že jsem tě podříz."

Fakta v případu pana Hollowa (2008)

A já furt proč jsem si tak rád doma prohlížel babičiny stará fotoalba.---Skvělý kraťas s takovou hudbou,že by obstála i bez filmu jakože bububu.Už to jak je již při úvodních titulcích navozena atmosféra a při závěrečných vás to hezky nechá dohnít,by stálo za moje nadšení a co teprve zbytek.Vřele doporučuji jako předkrm před nějakým dobrým horrorem.

Žízeň (2009)

Dvě scény ze svého žití už asi nevymažu. Ta první: po hádce se sousedem,taky desetiletým, se mi ke xichtu nezadržitelně připližuje letící dlažební kostka,-scéna jak ve zpomaleným filmu,kdy neschopen se pohnout jsem jaksi přijal tu nemožnost vyhnout se střetu s realitou a nevynutelnosti daného okamžiku.Což se mi pak stalo ještě párkrát.Jako tady tomu knězi.--Ta druhá scéna: mladá paní upírka se schová pod auto,by ji slunce nedostalo.Její už unavený přítel taky upír s tím autem ovšem schválně popojede o kus dál.......... .(jeden z mála fimů co nenacpu do žádný škatulky co znám, a že jich znám)

Rallye smrti (2008)

Anderson si už po Horizontu události,kdy mu soudruzi producenti předvedli co všechno se dá s filmem udělat když se do toho řádně střihne,slíbil, že tuhle jemu nadřazenou sortu filmových poloblbobohů bude už nadále jen a pouze poslouchat. Na slovo. Což zdárně již několik let činí a nic na tom (bohužel) nezměnilo ani tohle minidílo.To si totiž lehce se nudící investoři řekli,že témata už zase došla a Corman že je levnej.Dáme tomu jména a auta z Death race 2000 (koncept né,to by se v tej naší euoroamerickej korektností posedlé společnosti mravokárci asi určitě posrali),-námět tedy raději z Deathsportu (zabíjeni se kriminálníků mezi sebou přeci nemůže nikoho kakat a prošlo to už tolikrát!). Tak a vytvořili něco kdy útrpný dialogy a ňuňuňu příběh rozechvěle trpícího taťuldy ranaře mi připadali mnohem zábavnější než rádoby akční (klipovitá) akce. A ten konec!!! Pro poloboha!