Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Knížky jsem nečet, a tak nevím jestli autor napsal trilogii o nešťastném , nasraném děvčeti,nebo po úspěchu první knihy se rozhodl vydělat si nějakou tu švédskou kačku. Teď když mám celou filmovou trilogii za sebou,se mi jeví ta druhá část jen jako spojovačka mezi dílem prvním a třetím. Poměrně zbytečná záležitost,kterou mohlo nahradit několik tak oblíbených flešbeků.Podrůměr ovšem jen vrámci trilogie. Samostatně pořád nadprůměr. A stejně tak tenhle díl.Kdy na psychohnus jedničky ani náhodou,ale samostatně jakože společenské krimidrama, že by se i mistr Damiani snad spokojeně ošíval.( i když z mého pohledu sešlápnutého cynického čecháčka až trochu naivní apoteóza demokracie/po švédsku/-kéž by to tak opravdu fungovalo)

Dětská hra (1984) (TV film)

BACHA SPOJLER,BOJLER A BROJLER!!: Dark City? Spíše ,Dark Home Sweet- Child Torture:Dolls Death'.

Zbehovia a pútnici (1968)

Škoda že někteří režiséři zestárnou.Třeba Jakubisko po r. 89 zestárnul až hovadsky rychle.V podstatě zemřel.Velká škoda.

Touha po pomstě (2010)

V první půlhodince jsem si říkal,že pan Lieberman je jeden z nejvhodnějších adeptů na obsazení rejži v případných rýmejcích Ocelových magnolií,nebo Ceny za něžnost. Za následujících 45min. bych mu dohodil rýmejkování Srpskiho filmu,nebo Grotesque.Hm a pro posledních pět minut,bych si přál aby ho jednou napadlo,že by z Ocelových magnolií a Srpskiho filmu šlo udělat jeden opus.

Jonah Hex (2010)

Chtěl bych si někdy přečíst Neveldinův a Taylorův scénář.Že by to opravdu chtěli takhle? To co jsem viděl je podle mě jen torzo. Zřejmě brutálně sestříháno až k nesmyslu.Že by se Brolin a Malkovich nechali ukecat tady k tomu? A co těch 78min.? Zřejmě se někomu z předpokládaného (a možná i řádně ujetého) áčka zdařilo vyrobit průměrné (hodně ořezané) béčko gule nemaje.

Fantastický pan Lišák (2009)

Dvaadvacátý polibek od Roalda Dahla.(myslím že velmi blízko předloze a to i díky animaci /Ash byl neskutečnej!!/ ,výborná práce s prostorem,a vůbec celkově podáno tak,že se to i Mistrovi snad líbílo,-a to jsem to zatím viděl jen dab.)

Havrania cesta (1962)

Některý filmy si občas pustím,třeba jen proto ,abych si připoměl jak skvělý herci tu byli (Pántik,Kvietik), a jací režiséři tu byli,- a že i když točili to co zrovna šlo, tak z blátivýho prdu kuličku udělat uměli.Zlatou kuličku.

Muž odnikud (2010)

Té limonády snad až příliš.Sice smíchámo s uměřeným množstvím krve,ale limonáda s krví?,kdo to má chlemtat?--Moc se mi líbil vrchní zabiják těch zmetků gangsterů-takovej korejskej ronin.--Ta zde v komentářích tolik zmiňovaná závěrečná nožovaná fakt za to stojí,už proto že jak vypli hudbu zbylo víc prostoru na svist nožů,občasné lupnutí kloubů,prasknutí kosti a takovej ten hnusnej zvuk ,když nůž zase a zase boří se v maso.--Ono té akce není zas tak moc,ale když už je tak stojí za to.Inu moderní korejská sekaná.---Nemůžu si pomoci ale tohle je už ixtá korejská (případně japonská) záležitost,kdy mám pocit,že koukám na nějaký sedmdesátkový francouský krimi retro.Jen ten lúk 21.st. mi to dává maličko někam jinam.

13 samurajů (2010)

No přeci by jste to Miikemu nežrali.Jako ho znám ,tak chtěl jen natočit cokoli, kde se pár chlapíků postaví nejlépe patnáctinásobné přesile a za svistu katan si rozzsekaj držky na maděru.Producenti řekli že jako klíďo píďo vole,ale na ty tvoje scénáře milej Takashi ti z vysoka průjem.Kdo na to má furt doplácet? To co chceš tu už bylo v 63.,tož udělej rýmejk a prachy budou.A taky nadprůměrnej film,si myslím já.--Absence hudby při závěrečné vybíjené mi rozhodně nevadila,naopak. Realističtější partizánskou řežbu na meče by jeden pohledal-a dokonce mi nevadil ani ten sociální podtón,kdy třeba lovec socka chuďas nalezenec tam seřeže hromady takysamurajů jen s pruhem látky a několika šutry,samozřejmě jim nezapomene opakovaně zdělit ,že jsou (a vždycky byli) v podtatě k hovnu,není s nima žádná sranda a vlastně ho docela zklamali. A až s nima skončí,tak se vrátí ke své milé,která se mu ve zpomínkách zjevuje jako jedinečná žena momentálně na bobku v potoce požírající svůj plodopotrat (nebo to alespoň tak vypadalo)-to jen abychom nezapoměli,že tohle,i když to občas nevypadá není Kurosawa,nebo Kudo,ale Miike.