Být či nebýt (1983)

Říkám to furt,že Brooks těmi svými rýmejky tu udělal kus osvětový práce!!

O zrůdách a lidech (1998)

Tohle je přesně ten druh filmů co mi na tom našem pidi DVD trhu a našich debiltelevizích chybí.Přitom si jinak poměrně komerční rejža odskočil jen na chvilku jinam a hned je tu alespoň trochu jiný film! (... z těch jízd ať lodí,nebo čímkoli po vylidněném Petrohradu mám husinu ještě teď,furt)No ale sehnat ho.....!! ------(nemůžu si pomoci,ale náš trh s filmy mi opravdu připomíná časy za bolševika,kdy tehdejší,rudejma prdelema požehnanej,mainstrým... a pak nic-kdo si ještě vzpomene jak jsme v osmdesátých pokoutně sháněli Ramba,Evil Dead,nebo cokoli od Fulciho-s jednohlasným dabingem samozřejmě?--no a teď kde je nějaká změna?? Všude okolo jen to co nám nacpou ,,distribuční" společnosti a zajímavý kousky zas musím lovit pokoutně jako tehdy!!!!! Ani kabelovka nepomůže a já jsem tedy místo k obžernímu konzumu navždy odsouzen k shánění. ----fakt sranda,že věci většinou stažené z netu a s titulkama dělanýma na koleni se zde v našich filmotékách označují jako ,,jiné",-no oni většinou jiné taky jsou než ty hovna z TV,---a že tahle závorka nic neříká k výše uvedenému filmu? -To je pravda.)---kdyby Balabanov ve stejným stylu natočil Mistra a Markétku,končím s kinematografií.Jiný film už bych nikdy nemusel vidět.

Ha-Ushpizin (2004)

Laskavé a vtipné nahlédnutí do jedné komunity.Myslím že by to šlo zpracovat i méně laskavě (.....do práce? nikdy! Bůh se postará......,---na tohle jsem přeci jen moc velký nevěřící hovado),pak bych to sežral i s navijákem.

Vamos a matar, compañeros (1970)

To byla ale veliká móda tadlecta Mexická revoluce. Každej druhej western na konci šedesátých a na začátku sedmdesátých a hlavně makarónwesty si to museli střihnout.--Od geniálních počinů jako Divoká banda, nebo Hlavy dolů/Kapsy plné dynamitu/ přes zajímavý jako třeba Kulka pro generála až po trochu rozjívený jako je tenhle kousek. Občas skoro fraška, sem tam vtipný odkaz Corbucciho na sebe sama ( zas ta rakev na špagátu přitažená....:-)),--díky panu rejžovi to odsejpá, všichni se tam řežou vo sto pes(ér)os a Morricone všude kam se zaposloucháš. Tak.

Drsnej Shaft (2000)

Úvodní titulky mě navnadily,že by mohlo proběhnout nějaký to sedmdesátkový shafťácký retro.No a prdlajs. Ještě že tam byl alespoň na chvilku ten Bale.Ten byl ale zlej!!

Smrt pana Lazaresca (2005)

Kdyby to bylo jen o bezcitných lékařích,utahanejch zdravotních sestrách a debil systému sacialistič(Č)eského zdravotnictví,- ale ono néni.--Asi takovýhle český filmy mi tu momentálně chybí.Když nepočítám Najbrta a sem tam ,,retro" kritiku,tak je to tu samý hezký malý český příběh s jakoby něžným náznakem o kupě hnoje,-aby se neřeklo......

Vanishing Point (1971)

Vysokooktanový řev o svobodě při beztarostné jízdě do pryč.-A tu všudypřítomnou melancholii snímku klidně odpustím.

Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)

Silný (smutný) námět a nedůstojné zpracování.

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Přepis knížky? Ani náhodou.Knížka jako námět? To pak v tomhle případě ano.-On už mistr Zeman to do svýho kusu řádně osekal,ovšem jeho anime těžko někdo překoná,- tenhle film myslím že překonatelný je.(kdo by ale tohle dokázal přenýst na plátno tak abych byl ukojen?-leda Bergman,jenže to už asi nepůjde...,--málem jsem si ukáp do textilu při představě že by Jirka Herz někdy na začátku sedmdesátých let dostal tenhle námět do oka a pazoury,to mám ale nápady...).Ale taky velmi snadno zprznitelný.Německá produkce se vytáhla alespoň v tom,že to nenechala padnout do nějakých sladkobolnounylých sraček a syrovost (jakž takž) a blbou náladu zachovala.-Takže až příště budou lepší herci (hlavně Krabat a Mistr nechali charizma doma),rejža kterej miluje text předlohy a opět statečný producent,tak se i možná dočkám 100% Krabata. Zatím (dobrejch) 60% i přes poněkud odfláknutý konec.

Do poslední kapky krve (2000)

---Doporučuju všem ,kterým se vlastně jednoduchý příběh zdá příliš nesrozumitelný,trénovat a koukat na co nejvíc podobných filmů.Zrovna u asiatů je forma bez nějakých těch přiblblých berliček aby děj co nejednodušší (pochopitelnější)byl, poměrně častá (možná proto ty naše ubožácké TV stanice tuhle produkci tak opomíjejí,uznávám -přepnout na tohle z čehokoli na Disney šanelu,taky na to čumím jako tele na vrata). -A nebýt zrovna tohle dílko tak nasládlý,pak bych to viděl i na víc než 70%. (--a ano,dabing je v některých případech debil,-v tomto případě je to Velkej debil-Cinemax 20.5.011)