Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Záhadný seriál plný záhad. Nejzáhadnější záhadou pro mně asi zůstanou louže a  tající sníh při deklarované teplotě mínus třicet. Na tak tajemné záhady není má mysl připravena a tak jsem to vzdal po první sérii.

The Last of Us (2023) (seriál)

Stejšnové ani boxové hry nehraju. Takže kdyby mi to furt někdo necpal pod rypák, že je tomuhle nějaká hra předlohou bych si ani nevšiml (ale tak někdy asi jó ...). - No a že nám to malé medvídě (viz. Hra o trůny) vyrostlo v pěkně nasranou ,,adolescentní" medvědici (viz předposlední díl). -- Oba retrospektivní díly mně moc neurazili, ale muselo to tak být? Nešlo se vymezit oproti herní vybíjené jinak? Ovšem za mně pro mně - šup sem s další řadou.

Mimořádná událost (2022)

Tak jako u Vlastníků mě pan Havelka poněkud mate. Sem tam docela často verbalfrky na světové úrovni, někteří herci radost podívat (Plodková toť koncetrovaná deprese, - a ten Plesl-můj ty tondo kolenatej...., ňunánek všech havranů havran.... ,,to jsem si tak jednou vzal mrtvolu domů. Byl jsem osamělý. ..... inu home office." (!!!)) , ale jinak komunál a brebty a děsivý neherci. Ale protože mám pana Havelku v té pidi skupině českých rejžů a autorů v které doufám, nadsadím a nezasloužené čtyři hvězdy dám.

Zbožňovaný (2021)

Občas směním svůj volný čas za něco jiného. Jako onehdy, když mi byla nabídnuta teplá večeře, ale film pak vybere ona. Vybrala a já kňučel na co že to už zase musím čumět. Asi se naučím nevečeřet.

Vlastníci (2019)

Komunální humor jednadvacátého století. Uřvaný komunální humor. A nemuselo by to tak být, páč myšlenka by byla.  Aj herci. I scéna (jako bych byl v divadle) více než zdařilá. Jenže pak třeba ten závěr - vi ste blbcy, my ty chytrí a tak vás smanipulujem ..., no .... .

Wind River (2017)

To jeden (jedna) může být sebeurputnější bojovník, ale když vám je souzeno, tak je vám souzeno a úniku není. Ani nevím proč jsem si mimo kontext tohoto filmu vybavil Herzogův Temný úsvit. To se tam jeden rozhodne zdrhnout a tak možná nechcípnout (než aby kdyby zůstal tak chcípnul určitě) než v džungli vyleká malého jihoasiata , načež ten mu rozsekne stehno mačetou- a je po po naději i životě ..... . No a tady i přes neskutečnou vůli při útěku od smrti k šanci  žít se dostane i na něco syrovějšího než je vyhřezlé syrové maso. Na zmrzlé maso. A taky je k vidění slušně vystavěný příběh a pan Renner, který byl právě pro tuhle roli zrozen.

Vlajka smrti (2022) (seriál)

K zhlédnutí mě zlákala účast pana Waititi. Jsem si říkal, že by jeho otisk tak jako například v Co děláme v temnotách, nebo v Flight of the Conchords mohl má ústa roztáhnout skoro až do úsměvu. Ale žádný otisk-herec je to na prd, spolurejža (viz Králíček Jojo ) asi taky prd , a jako hostující producent (co to vlastně je?), --no nic... . Druhá a případné další řady mě minou. Nemám zas tolik času se nesmát u komediálních seriálů.

Cesta ven (2022) (seriál)

Bojím bojím, že by mne mohli čekat další Lost a  já se tak v dalších řadách ztratil a nudil. Hodnocení první řady dávám tedy malinko nižší než by si téměř permanentní vybíjená, která docela řízně zpestřuje krindypindy a ajakožetajemno zasloužila, bych pak v dalších letech nemusel nijak radikálně přehodnocovat.

Predestination (2014)

Slavná bajka vo tom co bylo dříve.,- vejce, nebo vejce? - Tak to je snad jasné že vejce.

Zátopek (2021)

Asi je tam všechno co tam mělo být a pak i trochu navíc (no právě.....),-třeba zase ten u mně ne příliš oblíbený pan Ondříček jako rejža. Škoda-občas to mělo náběh na lepší než jen dobrý film.