Mary a Max (2009)

Animáky sice nemusím, ale od Maryho a Maxe jsem očekával hodně. Nelze popřít, že se jedná o nekonvenční film se značnou dávkou invence. Promyšlený je každý krok a postavy mají jistě své sympatie, ale v mém případě bohužel ne. Za celou dobu jsem se jen 3x posmál, animace mi nebyla moc příjemná a postava Mary byla na facku. Velké zklamání a potvrzení, že animovaným filmům bych se měl vyhýbat. P.S.Omlouvám se uživatelům "packa" a "Gastovski", kteří kvůli mému hodnocení stráví několik týdnů v psychiatrické léčebně.

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Tohle jsem už dlouho chtěl vidět. Film, jenž má svého ducha, potěší kupou výtečně zpracovaných filmařských prvků a zároveň ukazuje jak má správná americká komedie pro teenagery vypadat a ne jak nemá vypadat (prci, prci, prcičky). Divák se dočká kvalitních a vtipných hereckých projevů (Sean Penn) a myšlenka rozhodně není kýčovitá. Jsou tu cool scény (výuka orálního sexu), pohár vtipu je nad mírou, zkrátka čistá "teen" komedie jak má být. 80%

Jdi a dívej se (1985)

Drazí uživatelé. Žánrů máme pár desítek a vkus každého z nás je individuální. Máte chuť na válečný film? Dobře. Okuste tedy např. tyto opusy Stalingrad ,Nejdelší den, Štvanci. Máte-li však chuť na přírodopisný film, pak právě Jdi a dívej se je ta správná volba. Vzhledem k takové hromadě pozitivních ohlasů a komentářů tipu: "Brutální, depresivní, naturalistické, jeden z nejrealističtějších válečných filmů všech dob" byla má očekávání velká. Výsledek? Myslím, že kdybych se věnoval počítání listů na stromě, udělal bych nejen něco užitečnějšího, ale hlavně bych se více bavil. Během projekce jsem si myslel, že scénář psal orangutan, který prodělal lobotomii, ale on na něm spolupracoval někdo mnohem horší. Ano na scénáři se bohužel podílel i pan Klimov, takže mi připravil příšerný zážitek nejen jako režisér, ale i jako scénárista. První rozhovor Florji s dívkou je dost možná jeden z nejhorších dialogů, co jsem kdy viděl. Nudnější válečný film snad neexistuje. U podobně "záživných" filmů se modlím k Bohu, aby to skončilo. Toto je první film, u kterého byly mé modlitby vyslyšeny. Po necelých dvou hodinách se DVD seklo a film konečně skončil, tudíž hvězdičkové hodnocení si odpustím a nejsem si zcela jist, jestli by bylo hvězdičkové.

Povídka o policajtovi (1975)

Tuhle skupinu filmů řadím mezi ty, jenž se nikdy zřejmě nestanou obětí zubu času. Záporák je správně slizký, film má plynulý spád a závěr je brilantní. 4* jsou na místě, jenže to by se musela hlavní role chopit trochu drsnější tvář, jakou Alain Delon pro mě není, jak už tu někdo psal, tady se měl objevit někdo jako Ventura či Gabin. Výsledek by byl poněkud lepší.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Ani tentokrát mi nevadí, že jsem to nepochopil. Vadí mi, že jsem opět okusil svět plný nepochopitelných, ne-li paranormálních událostí, nechutností a dalších šílených prazvláštností, které nemilosrdně zamávají s divákovým mozkem i žaludkem. Lynch je možná díky své šílenosti považován za génia, ale v mém případě, to bude vždycky ten režisér, nad jehož filmy budu věčně kroutit palicí. A nudě ani nemluvě.

Princezny (2005)

Psychologický útok na city, jen co je pravda. Španělská produkce je mi neznámá, ale Princezny jsou kvalitním dílem téměř ve všech směrech. Děj má hloubku a je výrazně podpořen hereckým koncertem Candely Peñi. Prostituce jako téma může možná vyvolat kontroverzní názory, ale myslím, že právě díky tomu jsou Princezny filmem, který v divákovi něco zanechá. 80%

Machři (2010)

Tak mám asi vážně chorý smysl pro humor, jinak si těch 65% nedovedu vysvětlit. Vtipné momenty tu sice jsou, ale aby to bylo co se stopáže týče vyvážené, musela by tahle do nebe volající nuda trvat 5 minut. Z herecké plejády je mojí parketou akorát Salma Hayek a Steve Buscemi, kterému jsem poslal vzkaz, aby mi laskavě vysvětlil, proč se rozhodl účinkovat (i když krátce) v této příšernosti. Nemám rád, když si kvalitní herci neváží své důstojnosti. Komedie jsou pro mě na nějaký čas tabu. 15%

Krajina střelců (2003)

Kevin Costner dokázal v Tanci s vlky nemožné. Doufal jsem, že se genialitou svého filmu nechá alespoň částečně inspirovat, leč marně. Nezklamal, ale ani nepotěšil. Roberta Duvalla jsem nemohl vystát už ve Volném pádu a ani zde mě pohled na jeho projev nijak netěšil a scenáristům bych určitě ruce nelíbal. Celé se to táhne ve značně neutrální koleji a romantická vsuvka jako koření taky bohužel nefunguje. Závěrečná přestřelka je však zrežírována znamenitě, jako by se jí chopil Michael Mann :-). Charaktery postav jsou skvěle vykreslené a netypický exteriér pro western mi také přišel k chuti. Celkově však pro mě průměr. Promiň Keve.

Milenec (1992)

Souhlasím s Rob Royem. Atmosféra má s přibývajícími minutami čim dál víc děr a emocionální stránka pozvolna slábne, což jsou zásadní negativa. Jsou tu však podmanivé cool scény, teď nemyslím ty erotické, ale např. polibek přes sklo a závěrečné odplutí parníku...to jsou scény s nespornou sílou. Pro někoho lehké porno s rádoby citlivým příběhem, pro mě vcelku zajímavé potvrzení pořekadla, že srdci se nedá poroučet.

Masakr v Římě (1973)

Masakr v Římě byl jistě strašný, ale oproti tomu, jaký jsem prožíval já masakr během projekce, to byla procházka růžovým sadem. Takovou kupu hluchých míst, aby divák pohledal. Vrtá mi hlavou proč tohle nevzniklo jako krátkometrážní snímek, pak by to byl masakr v dobrém slova smyslu. Nosným pilířem filmu je bezchybný Richard Burton, jehož charisma nutí tuhle NUDU dokoukat do konce. Pozornost si zaslouží snad jen závěr, který je znamenitý, ale jinak velké zklamání. 40%