Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Kvalita v třetím díle mírně klesla, co se hlavně vtipu týče, ale nehodlám měnit názor, že Toy Story považuji za nejlepší 'animák' vůbec. Se Shrekem a s Dobou ledovou to jde od 10 k 5, ale Příběh hraček mě baví pořád. Ať žije Pixar ;-)

Predátoři (2010)

Na třetí pokračování AVP jsem byl docela zvědav. Po dlouhé době jsem se zas těšil na bandu urostlých srá*ů s překrásným úsměvem a s drškami jak vrata od stodoly. Ohromen jsem nebyl, ale nebyl jsem ani zklamán. Potěšil mě solidní rozjezd, obsazení známými tvářemi a obohacení dalšími 'roztomilými' zvířátky. Kámen úrazu byl bohužel ovšem v jednoduchosti, která uvrhla Predátory do stereotypu. Chybělo mi tu více lekavých momentů a více brutality. Ne že bych byl sadista, ale to přece k Predátorům patří ne?

Hogo fogo Homolka (1970)

Po zdařilém prvním dílu přišlo nečekané zklamání. U prvního dílu pohár vtipu každou chvíli přetéká, zde se nedostane ani do poloviny. Vtipných momentů tu je poskrovnu, a že bych se u nich popadal smíchy za břicho, to bohužel ne.

Tlumočnice (2005)

Není to poctivých 5*, ale mohu s jistotou říci, že jsem velmi... velmi spokojen. Patřím mezi milovníky Pollackovy režie a myslím, že nejsem jediný, kdo si myslí, že tento skvělý režisér, který se nebál žádného tématu šel do každého svého filmu, ať už se jednalo o politický provokativní thriller či romantický film, s velkým odhodláním. Svou režisérskou kariéru zakončil dle mého názoru velice úspěšně. Čest vaší památce mistře! 85%

Proroctví z temnot (2002)

Konstrukčně jednodušší, avšak v tomto případě je to putna, neboť veškeré nedostatky zametá brilantně vykreslená atmosféra, jejíž chlad zamrazí víc, než noc na Sibiři. K tomu je nutno přičíst divákovo nutkání přemýšlet o paranormálních jevech a to mě jakožto zájemci o tuto oblast bohatě stačí. Ponuré, mrazivé, poutavé s několika pozoruhodnými záběry. Filmy tohoto typu "žeru".

Tajemství oceánu (2003)

Fantastický přírodovědný fenomén s podmanivou hudbou a se záběry, které jen tak něco nepřekoná. Škoda, že dokument není více poučný, pak bych neváhal s plným hodnocením. Nevím sice, odkdy patří žralok obrovský mezi ryby... ale i tak jsem si pochutnal... na tom dokumentu samozřejmě :-)

Sociální síť (2010)

Předem podotýkám, že fejs(shit)buk absolutně nenávidím, shledávám ho za mor lidstva a skutečný Zuckerberg by se měl za tento chorý výmysl urychleně léčit. I přes můj odpor k této nemocné síti, jsem se však na Network těšil z důvodu toho, že Fincher je můj oblíbenec. Film považuji za kvalitní, Jesse Eisenberg zahrál toho šmejda úchvatně (rychlá mluva, inteligence, jednání) a celkově toto dílo má něco do sebe, leč zážitek v mém případě je průměrný. Nevím, zda je to mou nenávistí k FB nebo vkusem, faktem je, že celý film mi připadal dost stereotypní, žádné vedlejší dějové linie a absence nějakých cool scén, které by příběh zpestřily. Za mě tedy trochu zklamání a doufám, že Zuckerberg dostane úplavici a fejshitbuk zanikne jednou provždy.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009) odpad!

Zda-li dostanete také šílený nápad jako já a pustíte se do projekce, musím vás předem varovat. Chobotnice a žraloci jsou všežravci, když nemají zrovna chuť na velryby, není pro ně žádný problém smlsnout si na ponorkách, mostech či ropných plošinách. Také se jistě budete těšit na úchvatné záběry obrovských mořských nestvůr, ale dostane se vám příšerné počítačové animace, kterou by strčila do kapsy zvířátka vyrobená z plastelíny. Pokud se i přes tyto ''klady'' pustíte do projekce, snad vás potěší lehká romantika mezi hlavními postavami. Nevídaný sračkoidní paskvil. 0%

Mzda strachu (1953)

Legendární klasika, která se umí vrýt hluboko pod kůži. Filmu odpouštím poněkud nudný začátek, kde je zachycen všední život vesničanů. Akce, napětí, charakteru herců... toho všeho se mi dostalo ve velkých porcích. Bohužel se mi ale také dostalo nepříliš sympatického konce, který mi zážitek trochu kazí. V době vzniku tohoto monumentu, bych však neváhal s plným hodnocením.

Annie Hallová (1977)

Inteligentní a komediální snímek, kde mě oslnil Allen jak na postu režiséra tak na postu herce. Ačkoliv jsem se v některých pasážích nudil, hodnota tohoto filmu u mě stoupla díky postavě W. Allena, která mi dost připomínala mě samotného, hlavně v názorech a v chování. Diane Keaton nemám zrovna v lásce, ale za svůj výkon si zasloužila Oscara.