Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Úchvatná euforie. Asi takto bych nějak shrnul pocit z tohoto filmu, který mě jen utvrdil v tom, že pan Fincher je skutečný mistr. Klobouk dolů! Natočit téměř tříhodinový film, který ani na vteřinu neztrácí dech a upoutává diváka každou nově započatou scénou, k tomu je zapotřebí opravdu zručná ruka. Nerad bych také zapomněl na posledních 20 minut filmu, které sice nesrší zrovna optimismem, ale určitě bych je zařadil do žebříčku nejlepších filmových pasáží. Zajímavý komentář: Lima. 85%

Všude dobře, proč být doma (2009)

Pohodové filmy mám rád, ale v tomto případě se ta pohoda přehoupla v nicneříkající nudu. Za zmínku stojí hudba v pozadí občasných solidních dialogů. 55%

Americká noc (1973)

Chápu nadšení většiny uživatelů z tohoto filmu, ale mě se dostalo bohužel velkého zklamání. Precizně natočený film s moudrými slovy to je, leč v mém případě až příliš nudný a suchý. Snad se jednou dokopu k přehodnocení.

187 - Kód pro vraždu (1997)

Docela silný odvar. Zatímco v těchto filmech: Mezi řádky a Nebezpečné myšlenky se snaží učitelé studenty něčím zaujmout, tancem, hudbou nebo nějakou filozofickou sračkou, zde se pan Garfield coby vynikající S. L. Jackson vyrovnává s tvrdou realitou. Drsný a brutální film, ale nepochybně zajímavý a napínavý. Doporučuji.

Pianistka (2001)

Tak tady jsem šlápl vedle. Ačkoliv musím uznat, že po psychologické stránce je film zdařilý a hlavní herci nejsou špatní. Zvedal se mi žaludek a to nejen díky tomu, co jsem viděl, ale i slyšel. Opět jsem ztratil 2 hodiny ze svého života a nehodlám ztrácet ani těch pár minut rozepisováním se o tomto odporném kýči, díky kterému se stydím, že jsem ho vůbec shlédnul. 15%

Ztracen v oblacích (2006)

Neočekával jsem žádnou extra podívanou. Abych pravdu řekl, dlouho jsem se rozmýšlel, zda si mám tenhle pustit či ne. Pustil jsem se tedy do projekce a ztratil jsem tím hodinu a půl ze svého života. Film jako je tento nemůže nabídnout téměř nic. Vše co se tu odehrává, už bylo tisíckrát zobrazeno v jiných filmech. Triviální námět, herecké výkony takřka nulové a efekty směšné. Pro mě ztráta času. 40%

Svatba jako řemen (1967)

Miroslav Donutil prohlásil v tomto videoklipu o panu Krejčíkovi, že je nejen vynikající režisér, ale i skvělý bavič. Mě nezbývá než s panem Donutilem naprosto souhlasit. Pokud je pan Krejčík vtipný tak jako tento film, přál bych si ho někdy potkat :-)

Úkryt (2002)

Fincher je genius. S tímhle filmem si precizně pohrál a vyšperkoval všechny parametry, které má kvalitní film mít. Největším plusem je zde napětí, které se po celý film vůbec nevytrácí. Bravurně vykreslené postavy, jakási tísnivá atmosféra a co musím vynachválit, tak to je nezpochybnitelná kamerová technika. Scenář možná trochu jednoduchý, ale vše ostatní zvládnuto na výbornou. 85%

Probuď se, špione (1982)

Tady musím být přísný. Lino Ventura nezklamal a E. Morricone taky ne, ale celkový dojem z filmu mám bohužel negativní. Úvodní scéna s tramvají je perfektní. Poté celý děj směřuje do velkých hnojišť, kde zůstane až do závěrečných titulků.