Červený drak (1986)

Téměř v každém krimi-thrilleru od M. Manna lze poznat jeho charakteristickou režii. Chladná atmosféra, temný styl, výrazná hudba umocňující poutavost. Červený drak je tentýž případ, i zde jsou prvky Heatu či Collataralu, ovšem tady celkový dojem dost kazí nesympatie Williama Petersena a Toma Noonana. Tím nenaznačuji, že bych místo nich obsadil známější tváře, jen mi zkrátka nepadly jejich postavy do oka. A Brian Cox mohl dostat více prostoru. 60%

Stalker (1979)

Snímek, kterému rozhodně nelze upřít úchvatnou audiovizuální stránku. Dle mého názoru má Stalker takové zvláštní latentní kouzlo, díky kterému jsem byl k němu upoután po celou dobu projekce. O čem Stalker byl, to říct nedovedu. Jen mohu s čistým svědomím prohlásit, že pan Tarkovskij je génius. Ještě se mi nestalo, abych ''žral'' každou nově započatou scénu u filmu, který je v podstatě o ničem.

Legenda o "1900" (1998)

O některých filmech píši, že po projekci nebudu za 2 dny vědět o čem byly, ale věřím, že Legendu o ''1900'' si budu pamatovat za 2 roky stejně jako dnes. A není to jen zásluha génia Morriconeho. Troufám si tvrdit, že je tento film povinností pro každého vášnivého milovníka hudby. Nikdy bych nevěřil, že film složený, ze žánrů, které nemusím se stane mou srdeční záležitostí. Překrásný zážitek! 80%

1984 (1984)

Věčně tupě čumící a hubu držící John Hurt... podobný výraz jsem měl i já, když jsem sledoval, co pan Michael Radford natočil. Tento příšerný paskvil pro mě nemá absolutně žádnou hodnotu. Já být Richardem Burtonem, tak se obracím v hrobě, kdyby mi někdo věnoval tento film jako památku. Má to sice své kvality, ale já je nenalezl. 10%

Machete (2010)

Mobil vytaženej z vagíny, rotační kulomet přidělanej na harley, Machete houpající se na střevech... atd. přeju příjemnou zábavu. Pane Rodriguezi, nic proti vaším brutálním řežbám, ale čeho je moc, toho je příliš. Za mě 60%

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Výjimečnost tohoto cenného klenotu je nesporná, nejen díky aromatické atmosféře 50. let a brilantnímu obsazení, ale výpověď o životě, přátelství a lásce zanechá v divákovi dlouhotrvající dojmy. Tisíceré díky mistře Brooksi. Budiž Vám země lehká. 100%

Bezstarostná jízda (1969)

Jako by se mi ten film stále snažil něco říct, ale já mu nerozuměl :-(

Vražda v Orient expresu (1974)

Jakožto milovník krimi a obdivovatel Sidneyho Lumeta jsem si nemohl nechat ujít tento film, i přesto, že nejsem fanoušek Poirota. Murder on the Orient Express má hned několik kladů. Tím prvním je nepochybně napínavé chladné vyšetřování, které diváka nenechává v klidu. Druhým kladem je herecká plejáda, ze které se naprosto každý zhostil své role bravurně. Neposledním kladem, který též velmi oceňuji, je chování postav, společenské mravy a kulturní zvyky z té lepší společnosti, elegantnost a decentnost postav... to vše mě velmi zaujalo. Škoda té otřesné hudby, jinak bych neváhal s plným hodnocením.

Pevné pouto (2009)

Nejprve jsem vůbec nevěděl jak mám Pevné pouto hodnotit, jak se mě zmocnily rozporuplné pocity. Film, při jehož projekci jsem se po každé nově započaté scéně chýlil k jiné náladě. Chvíli je to romantika, pak depresivní atmosféra, poté svět plný optimismu, veselých barev atd. Velkým kladem je tu ovšem napětí, které mě doslova pohltilo, bohužel to opět trvalo jen chvíli a mě se opět vrátil do xichtu výraz, který jsem měl i v hospodě, když mi číšník přinesl účet.