Bez zlého úmyslu (1981)

Kombinace Newman - Pollack mě lákala jak hromada dobrýho žvance. Sice jsem se najedl, ale že by mi nějak extra chutnalo? To bohužel ne. Vynikající byly přílohy v podobě Sally Field a Paula Newmana. Hlavní chod mi přišel málo dochucený a studený jak psí čumák. Sidney už mi připravil mnohem chutnější pokrmy.

U pokladny stál... (1939)

Nestárnoucí klenot české kinematografie, u kterého mě bude dlouho mrzet, že jsem se k němu dostal až teď. Nesmrtelný V. Burian s neméně vynikajícím J. Marvanem v jedné z nejlepších českých komedií,u které se zkrátka nelze nezasmát.

Marvinův pokoj (1996)

Rodinné drama vypráví o vztahu dvou sester, které snaží najít mezi sebou ztracenou lásku, a které je doplněno vedlejšími konfliktními pasážemi. Snímek se zajímavým tematem, ale s falešnou emotivní stránkou. Chování Diane Keaton je místy trhlé a dětinské, což je dost na škodu. Pro mě spíše zklamání než potěšení.

20 000 mil pod mořem (1954)

Klasická ''verneovka'' jejíž filmové zpracování nebude zřejmě nikdy tak kvalitní jako knížka.

Konečně spolu (2007)

Má oblíbenkyně Helen Hunt se tentokrát rozhodla obsadit kromě postu herečky i post režisérky a myslím si, že si na svou prvotinu vedla celkem dobře. Snad jen mohla do svého snímku zasadit více humoru a vysvětlit panu Broderickovi, že má HRÁT a ne kurvit její film. I to ještě nenarozené dítě předvedlo lepší výkon než pan Broderick.

Hačikó - příběh psa (2009)

Vynikající potvrzení pořekladla, že ''pes je nejlepší přítel člověka''. Tady je ta oddanost psa ke člověku tak dojemná, že bych tento film raději přejmenoval na spolehlivý pročišťovač slzných kanálků. Tento nenápadný snímek mě tak emočně zasáhl, že jsem ho asi viděl naposledy. Hachiko FOREVER.

Flákači (1995)

zřejmě mám chorej smysl pro humor

Donnie Darko (2001)

Jeden z nejzamotanějších filmů všech dob, o tom není pochyb. Zda-li jsem ho správně pochopil, tím si nejsem jist. Takže druhou projekci považuji za povinnost, protože takovéto filmy si jí zaslouží. Jedná se o unikátní psychickou záležitost s kvantem předností. Co mě naprosto uchvátilo, tak to byla atmosféra, kterou umocňovala tajemná hudba. A Franka považuji, za jednu z nejděsivějších postav v historii filmu.

Zack a Miri točí porno (2008)

Další film z řady úchylných amerických komedií, které opravdu nemusím. Tady se ovšem ale bylo čemu smát a pointa není vůbec k zahození. Zpočátku se mé pocity z filmu pohybovaly až někde kdesi u dna, ale pak jsem postupně tomu přicházel na chuť. 70%

Excalibur (1981)

Bohužel jsem nucen prohlásit, že jsem si na Excalibru pochutnal stejně jako Zdeněk Izer na pokrmech v tomto videoklipu.