Seznamte se, Joe Black (1998)

Nesmírně osobitý snímek s překrásnou hudbou a strhujícím Anthony Hopkinsem. Během necelých 3 hodin jsem neobjevil žádný moment který by nudil, nebo který by byl nějak zbytečný. I když dávám 4* stále nějak zvažuji plné hodnocení, protože jsem už dlouho nebyl tak silně upoután k filmu. Ačkoliv se nejedná o žádnou komedii a vtipných momentů je tu dost poskrovnu, působil na mě film velmi uklidňujícím dojmem, že jsem si teď naprosto jist, po čem mám sáhnout, až se budu chtít znovu odreagovat a nechat se opět naladit na správnou strunu. 85%

V žáru noci (1967)

''Každá mince má dvě strany''. Totéž lze říci i tomto filmu, na jedné straně se setkáváme s prvotřídním krimi a inteligentním Virgilem Tibbsem, kterého se povedlo zahrát panu Poiterovi skutečně mistrovsky, Rod Steiger jen lehce konkuruje jeho hereckému umu. Na druhé straně lze sledovat nepřehlédnutelné a výtečně zpracované rasistické napětí mezi hlavními postavami. Film, na jehož druhou projekci se těším už teď a to nejen díky skvělé úvodní písni od Raye Charlese.

Ostrovní zprávy (2001)

Spacey nezklame nikdy, zato styl vyprávění je spíše nudící než poutající. Hudební složka je na můj vkus příliš nevýrazná a optimismus z tohoto snímku nevyzařuje ani náhodou, což sice není až zas tak na škodu, ale celkově mi to připadalo takové suché bez správného náboje. Zkrátka bez šťávy.

Poručík (1992)

Harvey Keitel v roli poručíka, kterému nejsou všechny možné špatnosti proti srsti, naopak. Fetování, znásilňování, chlastání, sázení... to vše je jeho denním chlebem. Bohužel je to ale také všechno, o čem celý film je. Celé je to jen lehká úchylárna ozdobená jen s jednou vtipnou scénou, kdy poručík rozstřelí své rádio v autě, protože prohrál zápas. 50%

Chlapci ze sousedství (1991)

Film jehož pohár věrohodnosti a drsné reality losangelských ulic doslova přetéká. Černošské trio Fishburne, Gooding a Cube září jak nejjasnější hvězdy a já jsem nadmíru spokojen, sice jsem po zhlédnutí tohoto filmu nějak přestal toužit po výletu do L. A, ale zážitek z filmu mám neskonalý.

Drsný časy (2005)

Svižné, napínavé, po herecké stránce jsem byl též spokojen, ale takovou snůšku scenáristických kiksů aby divák pohledal...

Sanjuro (1962)

Mé třetí setkání s Kurosawou a opět jsem byl mile překvapen. Vynikající charismatický Toshiro Mifune, zvláštní ''easternovské'' kouzlo, a další klady zabalené do černobílého charakteristického hávu, který činí film zralou klasikou.

Čest a sláva (1968)

Jsem sice velmi nespokojen, ba dokonce nasrán, ale něco jsem zjistil. Už vím, co si mám pustit, až nebudu moct usnout. 1* za Hrušinského, on je jediným kladem filmu. 30%

Maratónec (1976)

Znáte ten pocit, když vás na ženský něco strašně přitahuje a vy nevíte co to je? tak tenhle pocit mi nezpůsobila ženská ale postaral se o to tento film. Tempo se rozjíždí velmi zvolna a pak následuje jedna brilantní scéna za druhou. Tajemná atmosféra, herecké výkony známého tria, originální zápletka činí Maratónce velmi zdařilým filmem tohoto žánru.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Samotný film sice nenaplnil míru mého očekávání, ale opět mě uchvátil šarmantní ďábel s ďáblem v těle pan Nicholson, jeho gesta, výraz... to jsou všechno vítězná esa, která vysypal z rukávu. Věčná škoda, že snímek neobsahuje více humorných scén, pak bych zřejmě neměl žádné výtky a mnul bych si ruce při pomyšlení na další projekci.