Pohřben zaživa (2010)

Kulervoucí film, který mi totálně vymazal z mého slovníku pojem nuda. Natočit tak neuvěřitelně napínavé dílo odehrávající se v rakvi( žádná intermezza, žádné úskoky do jiného prostředí ), vše točeno v dřevěné bedně, to chce velkou velkou porci šikovnosti. Psychický nátlak, klaustrofobie, úžasné napětí a další klady činí z této novinky vynikající filmařinu. PS: Škoda, že to tak nevidí i můj otec, který mi po zhlédnutí toho filmu, sdělil, že si mohl vlézt na hodinu a půl pod necky a měl by lepší zážitek...

Temný úsvit (2006)

Trochu netradičně pojatý film z vietnamské války, který mě zaujal už od úvodních titulků, kdy jsem čuměl s hubou dokořán na bombardování vietcongských vesnic za doprovodu úžasné hudby. Uvěřitelné, poutavé, zkrátka povedený a hlavně ani na vteřinu nenudící film. Spokojenost. Pozn:Doporučuji v originálním znění s titulky. Když jsem slyšel ten dobytčí dabing hlavně Ch. Balea, hrozil mi zánět středního ucha.

Honkytonk Man (1982)

Groteskní pouť strýce a synovce obklopená komediální atmosférou mě příjemně překvapila. Ačkoliv tomuto Eastwoodovu méně známému dílu škodí krapet přemrštěná stopáž, jedná se i přesto o solidní podívanou. 70%

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Musím uznat, že jsem se chvílemi i bál. Na horory moc nejsem, tenhle je ovšem po atmosférické stránce zdařilý, ale do pořádného hororu mu toho ještě hodně chybí. Chyběl mi propracovanější děj, chování postav je místy ulítlé a už z názvu filmu jsem očekával i nějakou tu brutální scénu, dočkal jsem se však řezání větví motorovou pilou, měl jsem dát asi přednost lesnickému dokumentu.

Divoký anděl (1998) (seriál) odpad!

Divoký anděl? spíše Divoká teploušárna, jejíž projekcí ponižujete svou vlastní televizi. 0%

Čas probuzení (1990)

Jako malej harant jsem věděl velký kulový co to znamená opravdové herectví a herci jako Sylvester Stallone, nebo Arnold Schwarzenegger byli pro mě králi, byl jsem toho názoru, že hora svalů střílející těžkým kulometem nepřátele na maděru předvádí skvělý výkon. Když si na to dnes vzpomenu, popadne mě záchvat smíchu, protože z tohoto omylu mě vyvedl právě tento film, v němž jsem pochopil, co to znamená skutečné herectví. A fakt, že De Niro nedostal za svůj dechberoucí herecký výkon Oscara, mi způsobil doživotní psychickou újmu na zdraví.

Černá labuť (2010)

Fantastický psycho-thriller, který splnil má očekávání. Gradující napětí je tu po celý film a chladná atmosféra nemá žádné díry, tudíž je tu o zážitek postaráno. Ovšem o největší zážitek se postarala samotná Natalie Portman, protože, to co zde předvádí je jedno z nejtalentovanějších herectví, co jsem měl tu čest vidět. Snad se Natalie konečně dočká svého prvního Oscara.

Rytíři nebes (2006)

Nejsem odborník na válečné filmy a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že filmů z 1. sv. války je podstatně méně, než z 2. sv. A o leteckých bitvách neznám žádný, čímž chci říct, že tenhle film je pro mě něco nového. Válečná díla mi nevadí, ale jsem zvyklý od nich očekávat syrovost a co možná nejvěrohodnější napodobení válečných hrůz, čehož jsem se zde nedočkal, ale klady tu jsou. Bitvy stojí za shlédnutí, hudební složka je povedená a ačkoliv nejsem zapřísáhlý romantik... většinou teda, tak tady mi nijak ta romantika nepřekážela, naopak. Je to příjemná ozdoba, se snahou zpříjemnit zážitek. Lepší průměr.70%

Doživotí (1999)

Do tohoto filmu jsem šel s velkými obavami, protože jsem dostal alergii na typický americký humor po jistých špatných zkušenostech. Tohle je ovšem něco jiného, co jako celek funguje výborně. Po dramatické i humorné stránce vydařený film a práce maskérů je fantastická.