• Krátkometrážní

Osmdesát dopisů (2010)

Nezávislý, artový (znie to ako klišé, ale je to tak) počin aký sa u nás len tak neobjavuje. Za poslednú dobu si nič také nepamätám, alebo som nevidel niečo také, razantne odstrihnuté od mainstreamu. Tento postup narácie, ktorý režisér zvolil mám veľmi rád, aj keď zvykne byť miestami dosť ubíjajúci. Kamerou mi to veľmi evokovalo filmy Akiho Kaurismakiho. Ten je čosi "akčnejší" v samotných scénach, ale tie pohyby, polky ľudí, nohy, kufre v detailných záberoch mi ho hneď priviedli na rozum. Len tak ďalej pán režisér a nech sa darí aj s následujúcim počinom._____Stanica - autorská projekcia 2012

Déšť (2008)

Celý film (skoro) pršalo, ale dobre bolo. Idem von, neprší a je skoro 30 stupňov.

Konfident (2011)

Tri hviezdy, ak nie dve. Úplne o ničom. Nasekané scény jedna za druhou ako také rozprávanie pamätníkov, ktoré pozná každý odzadu dopredu. Žiadna nosná idea, nejaké silné charakter(y). Jediné, čo sa podarilo je ukázanie toho, ako zomlel systém hlavného hrdinu Adama. Strašne naivné a idylické - pesničkár, farár, eštebák...záhrada plná opadaných jabĺk v náprotivku k celám, kanceláriám, odpočúvacej centrále, oportunistu, zlého šéfa, suseda podliezaka... Celé strašne prvoplánové a uplácané na lokálnom piesočku bez šance ísť ďalej než za hranice našej krajinky / krajiniek (čo by mala byť povinnosť pri takomto príbehu). Tak snáď nabudúce.

Nokas (2010)

Fakt ostré. Takáto prestrelka v uliciach a ľudia si tam pobehujú akoby sa nechumelilo. Dosť zle zvládnutá lúpež a ešte horšia pripravenosť policajtov, ale film je to výborný. Miestami to pripomínalo nejakú počítačovú hru.

Alois Nebel (2011)

Je to dosť prázdne a čakal som veru viac. Atmosféra je výborná, podobná tej komixovej. Na to som sa tešil najviac, až zhasnem a budem čumieť na tie čiernobiele obrazy:). Osobne mám veľmi rád spomínané komixy, Jesenníky a Rudišove knihy tiež takže dávam za štyri. Proste má to niečo v sebe.

Snowtown (2011)

Takéto psycho som už dlho nevidel. A že na motívy skutočnej udalosti. Silná káva. Zvyčajne zvyknem pátrať, čo bolo predlohou a podobne, ale u tohoto si nechám zájsť zvedavosť. Aspoň na teraz. V podstate takto nejak si predstavujem definíciu hororu. Výborná kamera, hudba, zvuk, celkovo spracovanie mi miestami prišlo ako inscenovaný dokument. Ak chcete riadny príbeh, ktorý sa Vám zaryje pod necht, tak nie je o čom.

Milí lidé (2010)

Výplach žalúdka a frontálna lobotómia v jednom po seversky :). Nuž sme len ľudia, ktorý chcú byť šťastný.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Najmä výborne spracované. Tak asi prvá polovica filmu sa hemží iba obrazmi, ktoré nám niečo rozprávajú až potom sa to prevalí v podstate do normálnej narácie. Tie obrazy sú úžasné, veľa symboliky napospol založenej na práci s kamerou. Ťažko sa to hovorí, ale odporúčam.